Na druhé straně

• Německo Auf der anderen Seite (více)

Nejat patří ke druhé generaci tureckých přistěhovalců do Německa a váží si svého postavení, dosaženého díky vzdělání. Neschvaluje poměr svého otce s prostitutkou Yeter. Názor změní, když se dozví, že otcova přítelkyně posílá do Turecka peníze, aby její dcera mohla studovat. Ženina smrt, zaviněná prchlivostí otce, postaví mezi něj a syna hráz. Muž je odsouzen a Nejat odjíždí do Istanbulu hledat dceru Yeter. Netuší, že Ayten jako politická aktivistka už dříve uprchla před tureckou policií do Německa, kde se spřátelila s německou studentkou Lotte. Když je Ayten zatčena německou policií, vyhoštěna do Turecka a tam uvězněna, Lotte se přes odpor své matky za ní vypraví. Zákonitým dílem náhody se Lotte setká s Nejatem, který v Istanbulu zůstal, a události, jež dívka rozpoutá svým odhodláním sejít se s uvězněnou přítelkyní, ovlivní jejich osudy. Jednoho dne se do Istanbulu vypraví i Lottina matka, aby tváří v tvář životu na druhé straně přehodnotila své postoje. Film získal Cenu za scénář na 60. ročníku festivalu v Cannes. (Bontonfilm)

agassi68

Príbeh vystavaný podobne ako Crash ale v trošku iných reáliách. Bez problémov vás to vtiahne do deja aj vďaka neopozeraným hercom a stále pre nás exotickými zábermi moslimského zmýšľania tureckých ľudí. Ide to aj bez nejakých akčných scén a zbesilého strihu. Len to netreba pozerať, keď vás drapne depka.. ()

BOURQUE

„Ako ste sa spoznali?“ „On ti to nepovedal?“ „Nie.“ „Prišiel za mnou - som prostitútka.“ „Čo to znamená?“ Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

wata

Po druhom zhliadnutí musím zmeniť hodnotenie na 5*. Fatih na fascinuje tým, ako dokáže prepojiť charakteristiky tzv. "accented cinema" s charakteristikami mainsteamu. Jeho filmy jednoducho nie sú iba pre Turkov žijúcich v Nemecku.. Naopak dokážu zaujať každého diváka, ktorý hľadá napínavý príbeh a zároveň sa nechce pozerať na postavy príbehov, ktoré by sa v reálnom živote nemohli stať.. Hoci sa k tomu nerada priznávam, baví ma pozerať "exotické" filmy.. ()

Ziggy Zagg

Tyto neobyčejné příběhy obyčejných lidí jsou mi velice blízké. Až nyní jsem zjistil v profilu režiséra, že film je druhým pokračováním zamýšlené trilogie "Láska, smrt a ďábel." Musím tedy co nejdříve shlédnout první kousek "Proti zdi". ()

sanikope

Prvá poviedka bola super na 5 hviezd, len škoda že sa zvyšné dve snažili do toho vkliesniť. Fatih film proste v tomto prípade smažil bez oleja a ku koncu už bolo cítiť že sa mu to riadne pripeká a tak behol do najbližšieho kebabu kde si to dal všetko poriadne namočiť do všemožných citovo-emocionálnych omáčok a pokúsil sa nám to takéto naservírovať. ()

bono22vox

Propracovaná struktura v tomto filmu není samoúčelná, všechno má v soustředěném rozjímání o trestu a odpuštění smysl. Režisér vás pomalu, ale jistě vtáhne do dramatu rozkročeného mezi dvě země, a po vynikající milostné tragédii Proti zdi dokazuje, že i meditace může být napínavá... ()

jns

Fatih Akin svým dalším filmem potvrzuje, že patří do top ten současných evropských režisérů. ()

Hank

V některých momentech trochu moc škobrtavé, kdy se jde "náhodě" notný kus dopředu stejně jako některé dějové linky, které působí až příliš uměle a nepřirozeně, nicméně u přes handicapy film tvoří poměrně ucelený celek, který táhne vpřed především turecká část, jenž jde Akinovi mnohém lépe, než vykonstruovaná německá část. Nějak jsem nepobral předěly typu "smrt Lotte", protože tím pádem všichni čekáme jenom na smrt Lotte, která prostě už musí přijít...za ručičku v tomhle případě rozhodně nebylo třeba vodit. ()

Clariss

Cítila jsem se místami jako v divadle, kdy ta nereálnost a prosté "nevěřím" sálá z načatého jeviště. Ano..roztomilá shoda náhod a promyšlená propojenost osudů vlastně všech postav filmu.. Bohužel nechybí časové natažení, kdy konec je pootevřen všem otazníkům dokořán. A naopak je postrádána plynulejší střihová průchodnost do dalšího témetického okruhu, kdy návaznost je poněkud vzdálená a nám nezbývá než jen suše tápat po přestřihnutých, smazaných a nebo nejhůře nedomyšlených dějových situacích. S chutí jsem nechala mé múzické nadšení pobrukovat s typickou tureckou pomádou tónů. Ovšem..nucenost a izolovanost mě vrátila zpět po doznění do pocitu dvouhodinového přežívání. Chm.. ()

Cannonball

Nikdy som nebol fanúšikom nemeckých filmov, možno preto som dal 4 namiesto 5 hviezdičiek. Podla môjho názoru si film môže pozrieť ktokoľvek a nesklame ho. Odporúčam ()

yatan

Film ma pomalsie tempo, ale pointa je v skutku originalna aj ked nie evidentna na prvy pohlad. Trosku mi osobne vadilo, ze klucove motivy postav neboli dostatocne osetrene, a tym bolo konanie postav spociatku tazko uveritelne. Co ale na filme musim vyzdvihnut boli herecke vykony. Zaujmavy a podnetny film pre narocnejsich divakov, ktory nema jasny silny ciel, no aj tak vo vas nieco zanecha. 7/10 ()

reiser

Réžia ma hneď zo začiatku filmu strhla, držala a nepustila až do samotného konca. Scenár, ten ma hneď zo začiatku filmu strhol, potom trocha popustil a na koniec filmu nezaujímal. Čím viac sa príbeh prepletal, tým to bolo pre mňa čoraz horšie. Všetky tie náhody počas filmu na mňa pôsobili tak, že v posledných scénach by sa mohlo stať čokoľvek a ani by to so mnou nepohlo. Keď som bol asi v troch štvrtinách filmu, čakal som dokonca na záver nejaké veľké vykombinované rozuzlenie, takže som bol nakoniec celkom rád že to dopadlo ako to dopadlo. ()

Leon34

Další důkaz, že relativně vysoké hodnocení filmu na CSFD, často nemusí a v tomto případě ani neznamená kvalitní podívanou. ()

SpeedyL

Typická německá kinematografie. Velmi zajímavá zápletka s otevřeným koncem a velmi hutným příběhem. Přirovnání k Babelu bych určitě také snesl, ale že by to bylo výrazně méně zajímavé nebo snad výrazně horší- to ne, ale Babel je klasika! I když, jak už zde někdo zmiňoval, také mne velice překvapila německá matka zavražděné, která se přenesla přes pro ni nevysvětlenou vraždu dcery a rozhodla se pomoci turecké radikálce. Toto mi přišlo lehce přitažené za vlasy vzhledem k jejím předešlým reakcím na turkyni v domě... Nicméně velice působivý snímek. 78%. ()