Ovečka Shaun (TV seriál)

Charles Copping

Mark Thomas

Produkce:

Julie Lockhart

Tento seriál jsem objevila náhodou, když jsem ho nahrávala mé dvacetileté neteři. Říkala jsem si, že by možná měla navštívit nějakého specialistu, ale pak jsem nestačila koukat. Můj tehdy 18měsíční syn vydržel koukat nepřetržitě za sebou na několik dílů a nemohla jsem ho od toho odtrhnout - a nejen jeho. Od té doby jsme to celá rodina zhlédli již nesčetněkrát a stále se na to dá dívat. Před tvůrci opravdu smekám a moc moc doufám, že budou další díly. Já tu ovci prostě zbožňuju ... 100%(23.6.2009)

Po prvních pár minutách jsem si řekl, že mé kamarádce už asi definitivně hráblo, když mě donutila kouknout nato. Avšak byl jsem statečný a vydržel jsem se dívat dál (naštěstí). Skvělá zábava, ikdyž se toho tam moc nenamluví. Miluju to krásné protáhlé bééé. Dokonalé to samozřejmě není, ale hodnotím přesto 4*.(29.2.2008)

Klasický výtvor Ardmanovcov, v ktorom sa, rovnako ako vo všetkých ostatných dielach (kto nepozná, napr. Wallace and Grommit, Slepačí úlet, či najnovší Piráti!) s typickým britským humorom a geniálnou plastelínovou animáciou. Čo viac si priať?(26.6.2012)

• - Od roku 2007, kdy Shaun poprvé "béknul" na televizní diváky, se na internetu objevilo těchto deset sérií: * Off the Baa 2007 * Shape Up With Shaun 2007 * Wash Day 2008 * Abracadabra 2008 * Saturday Night Shaun 2008 * Two´s Company 2009 * Spring Lamb 2010 * Party Animals 2010 * One Giant Leap For Lambkind 2010 * A Woolly Good Time 2010 *. (Martrix)

• - V několika dílech Shaun náhodou spadne do ohrady s prasaty a prasata ji valchují. Vždy je použita stejná sekvence, kdy Shaun dopadne do ohrady, pak se snaží přelézt tarásek, prasata ji vtáhnou zpět a ona vždy jen vylétne do vzduchu v určité poloze. (messiah)

• - Za 80 dílů v seriálu nepadlo jediné slovo. (philip.j.fry)