Ovečka Shaun (TV seriál)

Velká Británie, 2007, 100x7 min

Charles Copping

Mark Thomas

Julie Lockhart

Mě to sice nikdy až zas tolik nebralo příběhově, ale to plastelínové zpracování je zkrátka obdivuhodný skvost.(3.5.2013)

Tahle zábavná animovaná série je především dokladem smutného faktu, že špička animované tvorby momentálně vzniká úplně někde jinde a hlavně se nám čím dál víc vzdaluje. Obrovským plusem je celková lehkost a šmrnc seriálu daný humorem, který je dobře pochopitelný kdekoli ve světě. Svým způsobem geniální dílko jak z hlediska výtvarného pojetí, tak scénářem jednotlivých epizod. Celkový dojem: 95 %. Mladší "sestřička" pejska Gromita.(25.5.2008)

Klasický výtvor Ardmanovcov, v ktorom sa, rovnako ako vo všetkých ostatných dielach (kto nepozná, napr. Wallace and Grommit, Slepačí úlet, či najnovší Piráti!) s typickým britským humorom a geniálnou plastelínovou animáciou. Čo viac si priať?(26.6.2012)

93%(16.9.2010)

Vynalézavé ovce, vyčůranej (chudák) pes, prasata, která jsou prasata a pan domácí, který špatně vidí, důvěřuje psovi a často na to dojede…. Některé nápady jsou opravdu výborný a hlavně – každý příběh má jen cca 5 minut. Až to půjde jako Večerníček, určitě pozvednu sledovanost!(27.12.2008)

• - Za 80 dílů v seriálu nepadlo jediné slovo. (philip.j.fry)

• - Ovečka Shaun je ve skutečnosti beránek. V díle, kde ovce pořádají disco, si Shaun svlékne vlnu a tancuje jen v trenýrkách, přičemž se předvádí před ovčími slečnami. Navíc, když Shaun dostává výprask od prasat, schytá i pár nepříjemných ran do rozkroku. (PRobin)

• - V deváté epizodě třetí série s názvem "Mission Inpoxible" se neobjevil pes Bitzer. (Aknah)