Ovečka Shaun (TV seriál)

Velká Británie, 2007, 100x7 min

Charles Copping

Mark Thomas

Julie Lockhart

Mě to sice nikdy až zas tolik nebralo příběhově, ale to plastelínové zpracování je zkrátka obdivuhodný skvost.(3.5.2013)

Postavičky ve stylu skvělého "Slepičího úletu" jsou k nezaplacení, ale bohužel je tu spousta příběhů, které už jsem nejednou viděla někde jinde...(16.10.2009)

Vynalézavé ovce, vyčůranej (chudák) pes, prasata, která jsou prasata a pan domácí, který špatně vidí, důvěřuje psovi a často na to dojede…. Některé nápady jsou opravdu výborný a hlavně – každý příběh má jen cca 5 minut. Až to půjde jako Večerníček, určitě pozvednu sledovanost!(27.12.2008)

Animované filmy od Nicka Parka a britského Aardman Studia jsou pro mne léty prověřenou záležitostí a známkou nejvyšší kvality, s Ovečkou Shaun je tomu nejinak... A ono (typicky britsky staromilsky zavilé) lpění na tradiční ruční plastelínové animaci je navíc skutečně nejoriginálnějším copyrightem... Tohle by byly večerníčky na ČT... Dodatek: A ono taky že jóóó... :-)(26.1.2009)

90% - Roztomilost v tom nejčistším slova smyslu. A navíc je to i sakramentsky vtipné! :)(31.8.2008)

• - Od roku 2007, kdy Shaun poprvé "béknul" na televizní diváky, se na internetu objevilo těchto deset sérií: * Off the Baa 2007 * Shape Up With Shaun 2007 * Wash Day 2008 * Abracadabra 2008 * Saturday Night Shaun 2008 * Two´s Company 2009 * Spring Lamb 2010 * Party Animals 2010 * One Giant Leap For Lambkind 2010 * A Woolly Good Time 2010 *. (Martrix)

• - V deváté epizodě třetí série s názvem "Mission Inpoxible" se neobjevil pes Bitzer. (Aknah)

• - Ovečka Shaun je ve skutečnosti beránek. V díle, kde ovce pořádají disco, si Shaun svlékne vlnu a tancuje jen v trenýrkách, přičemž se předvádí před ovčími slečnami. Navíc, když Shaun dostává výprask od prasat, schytá i pár nepříjemných ran do rozkroku. (PRobin)