Ovečka Shaun (TV seriál)

Velká Británie, 2007, 100x7 min

Charles Copping

Mark Thomas

Julie Lockhart

Ardmanů prostě nápady nedojdou snad nikdy. Navíc plastelínovou animací jdou stále tak trochu proti proudu, ale když ona má svoje úžasné kouzlo a když si navíc představíte tu dřinu, co je za každým okýnkem filmu, tak je jasné, že ti, kdo se na tom podílí to dělají s naprostou láskou. A proto jejich příběhy mají srdce, jsou hravé a jako bonus v nich najdete neskutečné možství malých vychytávek (třeba tlustou ovci, jejíž vlna pohltí cokoliv, co do ní spadne a pak se z ní stává solidně vybavené vetešnictví, spolknutý CD přehrávač, koktejl u bazénu, ovce skládající rubikovu kostku při rabování stanu, nebo třeba když se ovcím dostane do ruky štětec a malířské plátno). Prostě u ovce Pižly (předpokládám, že je to ona) musí pookřát každá duše a je radost jí sledovat. Béééé!(10.3.2008)

Tento seriál jsem objevila náhodou, když jsem ho nahrávala mé dvacetileté neteři. Říkala jsem si, že by možná měla navštívit nějakého specialistu, ale pak jsem nestačila koukat. Můj tehdy 18měsíční syn vydržel koukat nepřetržitě za sebou na několik dílů a nemohla jsem ho od toho odtrhnout - a nejen jeho. Od té doby jsme to celá rodina zhlédli již nesčetněkrát a stále se na to dá dívat. Před tvůrci opravdu smekám a moc moc doufám, že budou další díly. Já tu ovci prostě zbožňuju ... 100%(23.6.2009)

Ne všechny animální seriály, určené pro ty naše malé zkurvysynky (pardon, pro budoucnost národa), musí při nuceném sledování dotlačit dospělce ku snaze spolknout svůj jazyk a se znechuceným výrazem v promodralém xychtě odejít za předky. Milá bezpohlavní ovečko, až dorosteš, budeš má!(19.5.2015)

Rebelantská ovečka jménem Shaun dělá vítr na anglické farmě. Nick Parker má obrovskou bééé-fantasii a pochybuju, že tenhle malý skvost někdo odsoudí. Proboha, vždyť ta ovce tam dělá DJe!!!! :D(2.5.2009)

Tohle miluje moje dcera i já :-D(17.10.2012)