Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

AldousSnow

Představte si, že vás vysadí uprostřed rumunských karpat, Sahary, australské pouště nebo deštných pralesů v Kostarice, jen s lahví vody a nožem. Vaším úkolem je dostat se znovu zpátky do civilizace. Sníte syrové maso ze zdechlé zebry, oči chcíplé ovce, medvědí trus a vypijete vlastní moč, abyste se zachránili? Superman Bear Grylls Vám ukáže, že pro přežití je to nutné. Chuck Norris nebo Bear Grylls? Bear Grylls.(a jeho kameramani) ()

haWranka

S počtem dílů se horšila i kvalita, ale to bylo spíš tím, že způsoby přežití jsou pořád stejný. Takže Bear se začal opakovat a já bych mu klidně mohla dělat nápovědu. To ale nemění nic na tom, že když to chytnu v televizi, moc ráda se podívám. I když je ten chlap tak nechutnej :) ()

Lumberjack

Asi tak 98% uživatelů z ČSFD se za celý svůj život nikdy nedostane do situace, že by ztroskotali na pustém ostrově a museli pít svojí moč, jelikož stále vysedávají doma a koukají na filmy... :-) Ale co kdyby ? ()

mudvayner

Výbornej pořad, sjel sem to všechno :) Bear Grylls je fakt borec, schválně kolikrát si při sledování řeknete "tak toho bych nebyl schopnej" nebo "tak to už bych byl mrtvej" :D je to dost zajímavý a kdo ví, jednou se můžou ty znalosti hodit každému. ()

HoR

Keby sa Bear Grylls plavil v osudnú noc na Titaniku, tak by sa určite zachránil. Miestami mi jeho činy dvíhajú žalúdok, vlastne skoro vždy a techniky prežitia, ktoré prezentuje by netrénovaného človeka pravdepodobne zabili. Tento "blázon" s oslabenou funkčnosťou tej časti mozgu, ktorá riadi pud sebazáchovy ma však veľmi zaujal. Vidím tu totiž, ako ďaleko sa dá posunúť hranica odvahy, za ktorú by som sa ja v jeho prípade nedokázal dostať. ()

MeaCulpa

Normálním lidem v žilách proudí krev jen Bearu Gryllsovi místo ní teče testosteron. Kašlu na to, že je to do určitý míry sehraný dle scénáře. Ty slaňovačky, požírání havěti, skoky ze skal jsou reálný a už jenom za tohle musím smeknout. Kritiky chápu, ale kdyby se to neprovádělo, tak jak se to provádí, ten seriál by nejspíš nevzniknul, protože ruční kamera dobrodruha klestícího se pralesem by asi nebyla moc cool a nikdo by si nevzal na triko, že se jim během natáčení Grylls zabije. ()

AndewMX

Skvělý pořad o člověku, který umí přežít v extrémních situacích. Je k tomu vycvičen. Strašně mi to připomíná film Rambo (pozor pouze první díl!) a hlášku s tohoto filmu: "Rambo sežere po čem by prase blilo" :)) ... myslim, že k Bearu Gryllsovi to sedí dokonale :) ()

Mikule

Klasika! Diky Bearovi se nemusim bat, ze se nekde ztratim. Diky jeho radam bych vsude tak tyden prezil urcite. :)) ()

Karp

Je to docela legrace, člověk sleduje Beara Gryllse, jak téměř na pokraji sil rozdává nejrůznější survival rady a přitom si jen domýšlí, jak asi vypadá doprovodný tým a zázemí tohoto drsného dobrodruha:-). Navíc některé jeho rady jsou řekněme efektní pro diváka avšak bez efektu pro samotné přežití... Počurat hadr a dát si ho na hlavu je při 50°C na ostrém slunci zbytečná námáha. Do 5 minut je tam, kde byl, a ještě se musí nechat otravovat nepříjemným zápachem....Stejně tak mě pobavilo, když jsem viděl, jak zhltnul kousíček jablka vyhrabaného z medvědova exkrementu a přitom na jeho očištění spotřeboval půl litru vody:-) Ten chlap je vtipálek - tahle jeho rada by vás tak maximálně zabila...Osobně jsem značně skeptický a tak v jediné co věřím, je, že Bear je schopen pozřít kde jakou havěť a ulehnout do jakéhokoliv humusu. - Zbytek je dle mého místy až směšné divadlo... Pamatuji, jak jsem jednou sledoval dokument o posledním českému trampovi. (Oslovovali ho tuším Kim.) Osobně jsem zde našel mnohem větší porci upřímnosti, oddanosti, lásky k přírodě i schopnosti žít v souladu s "divočinou", než v tomhle "tyjátru". A jen tak na okraj - pokud se už někdo z vás doopravdy dostanete do stavu nouze a půjde vám o krk, jsem si jistý, že zhltnete i to, čemu by se Bear obloukem vyhnul;-) Lehnete si na kus šutru a dočkáte-li se rána, budete si posléze připadat jako v pěti hvězdičkovém hotelu. Nakonec i nějaká mediálně zdatnější parta bezdomovců by jistě mohla natočit volné pokračování - až jednou Bearovi dojdou síly:-) ()

sarfian

Zábavný seriál, ktorý poskytne aj nejaké dobré návody na prežitie ak by ste sa náhodou niekedy stratili v lesoch alebo v horách. Poučné a dobre natočené. Po prvom diely 5/5 . VIDENÉ 1x ()

Kritik.

Dobrodružný dokument, pri ktorom síce nemôžme veriť úplne všetkému čo vidíme, ale ako zinscenované nebezpečné situácie a ukážka toho, ako ich zvládať, môže byť. Mám rád podobnú tematiku, dobrodružstvo i prírodu. Najviac som si užil epizódy zaoberajúce sa stroskotaním na ostrove. ()

Gienah

Videla som zatiaľ iba jednu epizódu z roku 2019 s indickým premiérom Modim a už sa teším ako si to pustím od prvej sezóny. ()

Chuppa

To co předvádí Bear Grylls je opravdu skvělé a to co sní je opravdu nechutné. Člověk který ví co dělá a zkušený expert na přežití. Otázka: Co si s sebou vezmete na pustý ostrov? Odpověď: Beara Gryllse!! ()

TSZ

Hustý. K lidem, kteří např. dobrovolně žerou hady nebo syrové škorpiony mám sice od malička vrozenou nedůvěru, nicméně nelze tomuhle dokumentárnímu seriálu upřít značnou zábavnost a poučnost. Když už nic tak alespoň mě to naučilo vážit si života ve městě :-)) ()

aa12

Bear Grylls je tak trochu šílenec a to dodává tomuto pořadu říz. Tento seriál o přežití se od ostatních pořadů tohoto typu odlišuje tou akcí, kterou tam Bear dodává a proto to je pro diváka daleko strávitelnější než nějaké bezduché mlení a žádná ukázka. ()

Nightswimmer

To, co Bear so svojim vybornym britskym prizvukom predvadza, je doslova udivujuce. Man vs Wild je originálny projekt zalozeny na charizmatickom a sympatickom Gryllsovi, vtipnom cloveku s velkou odvahou a vybornym odhadom. Nejdem tvrdit ze ide o realityshow, pretoze to nie je vobec podstatne. Podstatne je, co vsetko sa clovek dozvie, co vsetko ma moznost zhliadnut a cim vsetkym sa moze pokochat pri pohlade na krasne kuty nasej planety. Mojim osobnym favoritom su tie snehove casti, predovsetkym Bearova expedicia v Patagonii. Man vs Wild by mal byt povinnou vybavou kazdeho muza a Bear jeho inspiraciou. Jeho vtipne postrehy, odhad situacie, chladnokrvny postoj v hranicnych situaciach ci jeho znalosti a respekt k prostrediu, v ktorom sa pravenachadza, su aromatickym korenim s prichutou nebezpecentva a vnutornej tuzby po navrate k prirode, ktore robi tuto sou neodolatelnou ()