Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

saaaky

Opět mohu po dlouhé době ohodnotit některý z TV seriálů plnými pěti hvězdičkami. Bear Grylls je úžasný člověk, sportovec tělem i duší a rozhodně vybočuje z množstevního ideálu zazobaného amerického člověka sedícího s hamburgerem a dávkou Coly u televize. Ano, takoví jsou možná Bearovi diváci, on pro ně ale dokáže riskovat život, zvládat nástrahy všemocné přírody, která se v poslední době všemi možnými prostředky začíná stavět proti nám. Zvládá útrapy života lidí, jež nám předcházeli, dokáže se poprat s jakýmikoli problémy a útrapami souvisejícími s pobytem ve volné přírodě. Dokáže přežít v extrémních podmínkách jen za účelem dobrého záběru a efektivnosti celého daného dílu. Prostě a jednoduše - tohle se povedlo, na 100%. Jde jednoduše o jeden z nejlepších seriálů, které má člověk v současné době možnost spatřit na televizní obrazovce. Líp už to snad ani nejde. Bravo, Beare! ()

d4

Prvé série (za časom názvu Ultimate Survival) som sledoval so zatajeným dychom a očakávaním, či každú skúšku prežije. Africké včely, amazonské krokodíly a yellowstoneské medvede Grizzly v zápase s neporaziteľným a nezlomným Bearom Gryllsom. Za večer som bol schopný zhltnúť aj 10 častí (a ísť spať o 6 ráno). No s príchodom tretej série som ostal sklamaný. Marketingové ťahy na zvýšenie sledovanosti (štáb privezie nažratého aligátora, aby Bears ukázal ako ho zneškodniť) ma na jednej strane pobavili, na druhej naštvali. No aj napriek tomu obdivujem Beara a patrí mu moje večné uznanie. ()

FAxPR

Bear Grylls all day. ten irskej přízvuk je fakt pecka :) a je to fešák. a k té hordě lidí, která křičí, že je to fake, tak sdílím názor lidí, kteří tvrdí, že některé scény jsou "nastražené" protože jinak by se čekalo dost dlouho, než by se "naskytly" samy od sebe. v některých scénách Bear Grylls sám skočí do močálu, ledové řeky, tekutého písku, apod. to dělá jen pro diváky. oni to kluci Disc.Ch. s náma asi myslí dobře nebo co- dávají nám možnost, abychom neodešli do Věčných lovišť, pže tam se poplatky za UPC neplatí. get over it a bavte se trochu, nemusíte mít pořád navrch, nikdo nemá a je to ok-landu. fakt :) ()

Trevize

Je to borec. I přes jistou teatrálnost mě tento chlápek do nepohody šeredně bere. Na Discovery je to po "smétisku" můj nej seriál. Nevím, zda bych jedl všechnu tu havět a zkoušel sníst kdejaký list (to jsem si nadobro odřekl po shlédnutí filmu "Útěk do divočiny"), ale rozhodně jsem byl po tomto seriálu jistější, když jsem s kámošema jel do Rumunských hor. Ale podezírám Beara z fixlování, rozdělat ohen v dešti, sněhu pomocí křesadla?... chce to nadpřirozené schopnosti nebo( a tak jsme to udělal já) konfrontovat ohen s plynovym hořákem. 100% ()

e-pilot

Spíš k pobavení, než k praktickému využití. Kdo z nás ztroskotá na opuštěném ostrově, přežije pád letadla v džungli, propadne se průrvou v ledovci...??? Škoda, že neexistuje česká verze s díly např.: Jak přežít noční procházku po Václaváku, Jak sehnat půllitr pitné vody na Hradě pod 150 Kč, Jak nebýt okraden v pražském metru, Jak se nenakazit TBC na Hlavním nádraží... ()

Davvee

Bear Grylls predvádza v tomto seriáli neuveriteľné kúsky ako prežiť aj v najťažšom, najnebezpečnejšom, prostredí sveta pričom veľa krát riskuje aj svoj vlastný život. ()

mrGhostly

Bear Grylls se dá buď milovat, nebo nenávidět. Tento seriál rozhodně není pro slabší žaludky. Bear totiž při svých výpravách pozře opravdu vše, co mu přijde pod ruku (za zmínku stojí například epizoda, kde jí obří larvu – nezapomenutelné). Pokud toto dokážete překonat a máte rádi seriály, v nichž můžete obdivovat obrazy odlehlých končin naší planety, krásu přírody v její téměř nezměněné podobě a někde hluboko stále zakódovanou schopnost člověka přizpůsobit se jí, pak jste právě na správné adrese. Boj o přežití zaujme, pobaví a poučí. ()

muliku

Tenhle seriál je důkaz o ''zkaženosti'' dnešního světa. Stačí dělat nechutné věci a vydělávat na tom nechutné peníze. Přesto se mi to ale nějakým zvráceným způsobem líbí. ()

Hannynko

Jednoznačne môj najobľúbenejší dokumentárny seriál. Keď toto pozerám baví ma to viac ako ktorýkoľvek akčný film s miliónmi efektov. Bear je chlap jak má byť!! ()

Skunkiee

Je to napínavé, je tam divočina, je tam dobrodružství - ale je to takové celé na efekt, díky čemuž to nepůsobí moc reálně. Ale v každém případě je Bear Grylls borec na entou a jeho seriál mě moc baví. Mám duši dobrodruha a miluju divočinu, takže mi to má co říct, i když to není skutečné dobrodružství, ale jen hra na něj protkaná okamžiky kdy Bear Grylls tak trochu pro efekt hazarduje se životem. Nebo spíše díky bláznovi Bearovi je to skutečné dobrodružství? Každopádně, i když já radši splynu s přírodou, než abych s ní bojoval, tak tohle je seriál, na který mám náladu často a kdykoliv....P:S: občas je vtipné sledovat jak si 4 hodiny staví vor, aby po pár metrech plavby zjistil, že to nemá smysl... ()

HMoody

Tento seriál se musí brát s rezervou. Je nutné si uvědomit že Bear nám ukazuje situace do kterých se můžete dostat a následně předvádí jak z nich. Vše je ale udělané tak aby to zapůsobilo na diváka, takže spousta jeho akcí je pro ztraceného člověka nepoužitelná, protože jednoduše jde o život. To že ne vždy se děj odehrává daleko od civilizace nebo Bear nespí na místech kde si postavil přístřešek je úplně jedno. Je to show, která by ale bez Beara prostě být nemohla, jelikož je to člověk s obrovským množstvím zkušeností(SAS,Mt. Everest......), zkrátka on ví jak a co kde dělat aby přežil. Jsem z něj nadšený, i když jasně vím, že tak jak situace řeší on, bych je řešit nemohl. ()

zynek

Podle mě lepší než Zázračná planeta. A že se někdo divý že ten chlap sní na co příjde? Být týden ztracen, to každého hlad naučí a když ne tak to každému asi dojde. ()

cajda77

Tento pořad z produkce Discovery znám, viděl jsem pár dílů, zaujal mě, ale ale přesto jsem ho nesledoval. Dneska jsem však objevil díl z Rumunských hor, byl naprosto skvělý. Škoda, že jsem ho neviděl před tou naší expedicí. ()

mcclane412

Našel jsem šokující rozhovor s Bearem Gryllsem na internetu: "Jo to jsem se takhle jednou ztratil na výletě do Krkonoš v Údolí smrti a mému satelitnímu telefonu na solární energii jako na potvoru došla šťáva. Tak jsem šel se svým kámošem najít nejbližší civilizaci, chudák musel tahat tu kameru všude s sebou. Jenomže to člověk začne mít žízeň, protože natřikrát vypitý chcanky už opravdu nechutnaj dobře (z toho dvacetilitrovýho kanystru, co tahal kámoš, jsem nemohl pít páč prej musím zachovávat nějakou úroveň realističnosti bo co...). No řekl jsem mu že podle sklonu nějakýho kaktusu a směru zvířecích stop, o kterých jsem chytře usoudil že nepatří yetimu, jsem vydedukoval že 500 metrů od nás za kopcem je jezero (ale ve skutečnosti jsem to našel na tabletu přes satilit, kterej jsem si zazoomoval tak moc, že jsem se viděl jak zoomuju na tabletu přes satelit, hustý co?). A tak jsme tam došli a napili se. Tam jsem uviděl nějakej keřík s červenýma bobulkama, kolem kterýho bylo pár chcíplých zvířátek, tak jsem šel k němu a slyším: „Nejez to.", tak povídám: „To si ty bože?", „Ne tady producent ty vole, mluvim ti do sluchátka, našel jsem si přes wikipedii že jsou ty bobule jedovatý." no hned jsem to běžel říct svýmu kámošovi do kamery a pokračovali jsme dál. Zachvilku jsme došli ke svým jeepům, ujeli jsme 20 kiláků, vystoupili a já jsem konečně mohl říct do kamery, že jsme našli civilizaci... byla to ta nejnáročnější hoďka mého života." Ale stejně je to borec. ()

zigi

Teda za scénu, kde má Bear po střihu najednou jinej batoh sem chtěl jednu hvězdu ubrat. Pořád je to ale tak poučný, že si to těch pět zaslouží. ()

Martin819

Opravdu povedený seriál. Dokáže pobavit, zaujmout a zároveň se člověk i něco dozví.(například, že nejleší, jak získat tekutiny v poušti je vyjmout polostrávené jídlo ze žaludku mrtvého velblouda a přes ponožku si přefiltrovat tekutiny a vypít - mňamka :)) Nicméně mě vždycky pobaví věty typu: "Toto je jeden z nejjedovatějších hadů na světě. Pokud ho někdy potkáte, vyhněte se mu velkým obloukem....Já se ho teď pokusím chytit..." :D ()