Hounddog

všechny plakáty

Dej tohto komorného príbehu o spletitých osudoch a problémoch života jednej rodiny sa odohráva na juhu Spojených štátov, počas éry najväčšej slávy Elvisa Presleyho. Predčasne vyspelé dievča Lewellen (Dakota Fanning) žije po smrti svojej mamy v biednych podmienkach s nespoľahlivým otcom (David Morse) a silne veriacou starou mamou. Preto svoje jediné útočisko nachádza v hudbe zbožňovaného Elvisa a žije len pre sen zaspievať mu... (larelay)

Gore

To jak s tebou lidi zachází z tebe dělá negra aneb Dakota Fanning znásilněná ve víru songů Elvise ()

merigieren

Až do mě uhodí blesk, znásilní mě, a začnu věřit v boha, tak tenhle film ode mě dostane 5*. Do té doby to bude jen hodně podivný příběh o malé holce a jejím okolí. Sice tam je nějaké to morální ponaučení o tom, že lidi jsou zlé bytosti, ale film ve kterém první záběr obsahuje popravu psa ode mě může být rád za horší 2*. ()

mourinho

Především žánrově to nebyl úplně můj šálek kávy, ale musím uznat, že Dakota Fanning byla výborná a tak nějak intuitivně mám pocit, že dvě hvězdičky by v tomto případě byly nespravedlivé. ()

muskcz

Odvážné herecké sólo pro Dakotu. Tu hysterickou scénu mohli klidně vystřihnout, jinak drama, jak se patří. Drsný Jih a malá holka, pro kterou je hudba jedinou útěchou v jejím tak zoufalém životě. 75% ♪♪♫ "You ain't nothin' but a hound dog, cryin' all the time. Well, you ain't never caught a rabbit and you ain't no friend of mine." ()

Dimo

Obtížné, rozprostřené a těžko se ve filmu vyznávám. Zaručeně budu muset vidět ještě jednou a nejlépe s českými titulky. Polským jsem rozuměl ještě méně, než venkovské angličtině. ()

rivah

Další turpistický příběh z prostředí bílé špíny z amerického jihu, s citlivým závěrem. Hvězdy za Dakotu.(70%) ()

Veruca

Ano, většinu filmů s Dakotou sháním hlavně kvůli ní, protože ji prostě zbožňuju. Je to hvězda, která ozdobí každý film a pozvedne jeho úroveň, a to i u těch případů, které bych si nebýt jí spíše nepustila (jako např. Šarlotina pavučinka). Hounddog ale dopadl nejlépe, jak mohl - film a Dakota se zdobí navzájem. Dramatický příběh hlavní hrdinky, zpracování námětu, zasazení do doby božského Elvise a prostředí jihu USA, skvělá hudba - kvůli tomu všemu bych snímek hodnotila přesně tak, jak jsem ho hodnotila. Ale s Dakotou je to posichrovaných pět * a kdybych mohla, dám víc. Pro mě její nejlepší film. A btw-k rozruchu kolem kontroverzní "znásilňovací" scény se s ama herečka vyjádřila takto: It's not really happening," to Reuters. "It's a movie, and it's called acting."(zdroj: myspace.com) Na svůj věk to má v hlavě vážně srovnané. ()

jafuska odpad!

tento film byl pro mě opět ztráta času, vůbec se mě nelíbil, písničky Elvise, jsem neměla nikdy ráda, nedodívala jsem se do konce, byl to nudný a zbytečný film ()

nettopyrek

Přesvědčivá a hutná atmosféra amerického jihu, krásné „černé“ blues a nesmrtelné hity Elvise Presleyho, ale hlavně úžasný herecký koncert Dakoty Fanning, které jsem věřil úplně všechno. Skvělé!! ()

LilDevil

Film je trochu dlhy ale Dakotta je uzasna. Niekto tu pisal, ze ako sa mohol jej otec zmenit po zasahu blesku. Mohol, bol to elektro sok, staci zajst na najblizsiu psychiatriu a tam Vam porozpravaju, ako sa zmeni spravanie cloveka pri kontrolovanm vyboji. Co potom pri takom silnom ako je blesk.. K jej vztahu s otcom. Ma ho rada, ale musi sa o neho starat a sama je dieta, lomcuje nou zodpovednost a zlost a osamelost lebo nema rodica, ktory by sa jej zastal a pomohol. Na konci si ale uvedomi, ze je taky a ostal s nou a za to mu je dvacna. ()

Flarnytryl

Nic moc, abych byl upřímný. Líčení těžkého dětství jedné holčiny na americkém jihu v období o nějakou tu dekádu zpátky je sice místy zajímavé, ale na podobné téma už byl natočen lepší film. Největší síla Hounddogu tak tkví v Dakotě Fanning, která podává svůj standardně dobrý výkon, ale žádný zázrak to také není. Film tak o sobě dal nejvíce vědět svojí údajnou kontroverzností, která je ale spíš jen trpkou ukázkou toho, kam až zašla americká prudérie. Navíc bych se vsadil, že většina z těch, kteří filmu vytýkají onu "kontroverzní" scénu, Hounddog nikdy neviděli. Ono opatrněji to už snad ani natočit nešlo. Naopak tvůrci to s ochranou Dakoty před nějakým odvážnějším záběrem skoro až přeháněli, vrcholem jsou například scény, kdy se koupe v řece v nátělníku a kalhotkách. Malá chudá holka z venkova poleze uprostřed lesa do řeky oblečená - tomu se mi prostě nechce věřit. Ať žije realita! Naopak diváci nejsou ochuzeni o dlouhý záběr na nahého Davida Morse. No jo, nazí dospělý jsou v pořádku, ale u dětí je nahota nepřirozená, ošklivá a zvrhlá - vítejte v 21. století. ()

LemurKata

Dakota Fanning je prostě skvělá. Dokazuje zde, jako ostatně téměř ve všech filmech, že herecké nebe má další zářící hvězdu, která, doufejme, nikdy nevyhasne. Atmosféra chudé jižanské rodiny, doladěná písněmi Elvise Presleyho, je výborně vykreslená a i ostatní herci, jako David Morse a Robin Wright Penn ztvárnili své role přesně. Rozhodně mě smutný osud malé Lewellen několikrát dohnal k slzám (i když to u mě není zase takový problém :). ()

JIRKKA

zvláštní film, ale ne špatný, prostě nezávislý film. A Dakota Fanning ho vytahuje o třídu výše. Její expresívní výkon v podání většiny herců jejího věku, by vypadal, jako přehrávání. U ní ne. Ta scéna znásilnění ve filmu mi moc neseděla, ale proč v USA z toho tropili pokrytecký pánbíčkáři a jakási ženská organizace, skandál to nevím. Že jdou v kinech takový zvěrstva, jako Děsnej biják 1 nebo Prcičky, to jim nevadilo. ()

bozskydave

Průměrný film z Bluesového prostředí... až na skvělý herecký výkon Dakoty Fanning. Ale musím se přidat k názoru JANARYBA, taky nevím jestli má otce ráda nebo ho nenávidí... ()

Matejus

Ničím zaujímavý film, ktorý si zaslúži u mňa hviezdičku len za Dakotu, ktorú mám vo filmoch rád. Ani som to nedopozeral, bola to totálna strata času. ()

rocky77

Zařadit tento film do kategorie "hudební" je vskutku troufalost... S hudbou nemá nic společného... Film o neutěšenosti života na americkém Jihu 50. let, kde navzdory místu a času jsou bílí a černí za největší kamarády... ()