Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

Ruadek

Film nemusí být složitý, mít renomovaného režiséra, oscarový scénář ani hvězdné obsazení aby byl strhují a silný. Aby uměl mluvit, přesto být tichý jako ty nejjěmnější údery na buben. DOKONALÉ. ***** 4.1.2010 ()

KacHnAop

Příběh stárnoucího profesora univerzity, který po smrti své ženy nemůže najít smysl své nudné a bezvýznamné existence. Jednoho dne však narazí na syrského bubeníka Tareka a nalézá nejen nový smysl života, ale také novou lásku. Na film jsem narazil náhodou v televizi a jsem opravdu rád, že jsem měl tu možnost strávit s tímhle sympatickým chlapíkem pár hodin svého života. Moc dobře jsem se bavil a na chvíly nenudil. Díky McCarthy. ()

beruskaska

Citlivý příběh otevírá problematiku imigrantů. Univerzitní profesor Walter Vale si žije pokildně než do jeho světa vstoupí mladý Syřan Tarek se svou dívkou a jeho matkou. Walter se učí u Tareka bubnovat na buben džembe a postupně rozkrývá otázku ilegálních přistěhovalců, jejíž se chtě nechtě stává součástí. Naráží na nepochopení, nezájem a stigma 11. září, které jako bolavá rána drtí nevinné i ty vinné. Film citlivě vykresluje touhu po svobodě, jakož i rozdíl v chápání mezi světem americkým a arabským.Nedobrovolné spojení čtyř lidí v jeden celek spojuje hudba, která je (nejen) zde univerzálním jazykem...Richard Jenkins zaslouží za svoji přeměnu z mrtvoly na chlápka s energií bez bázně a hany přinejmenším smeknutí klobouku a potlesk ve stoje... ()

kikin01

Filmový koncert, nádhera! Stejně jako The Phantom of the Opera v mnoha podáních! Smutný a upřímný příběh, který je tak krásný, že ani slova nestačí... ()

prezyvka

Veľmi príjemný a dojemný film, plný ľudskosti a emócií,páčil sa mi, ale najsmutnejšie na tom je to, že tieto veci, ktoré sú tu vyobrazené, sa naozaj dejú. Je pravda, ako to tu bolo spomenuté, "Vládu to nezaujíma!" ... ale každá minca má dve strany. ()

Simba72

Skvelý film s jednoduchým dejom, ktorý vás vtiahne a už vás drží až do konca. Bolo tam dosť vtipných momentov hlavne v prvej polovici filmu. Druhá polovica mi príde taká pomalšia a vážnejšia, prinúti vás zamyslieť sa nad tým všetkým, čo sa deje s prisťahovalcami. Vcelku je to podľa mňa dobrý film s výbornými hereckými výkonmi. ()

cirkulace

Přenádherný film, který zahřeje na duši. První polovina scénáře trochu slabší, zato konec na výbornou. Rozvláčný, tichý, klidný, ale zároveň řvoucí do světa... ()

Honzad007

Je radost sledovat snímek, který si na nic nehraje, je upřímný, jde od srdce a svými dějovými posuny se nesnaží objevit Ameriku a raději reálně podává obraz takový, jaký doopravdy je. Diváka překvapí spoustou motivů, ať už jde o problém přistěhovalectví, objevení pravého smyslu života či pokus o nečekanou a pro stárnoucího profesora již zapovězenou láskou. Neplačte, vážení, na konci je třeba lehký a vše říkající úsměv. 90% ()

Potrublo

3 a pol. Prva polovica filmu, ktora sa niesla v uvolnenom tempe a nadlahcene konfrontovala akademicky unudeny zivot profesora s existencno-vitalnymi potrebami africkeho paru imigrantov, mala zaujimavy spad. Od momentu zatknutia vsak pre mna film stratil svoje caro. Paradoxne, prave druha polovica filmu mal byt ten priestor, kedy sa reziser snazil divakovi pretlmocit hlavnu myslienku - problemy imigrantov zijucich v USA po septembri 2001. Politicky skutocne silna tema, ale co sa tyka umeleckeho spracovania, McCarthy podla mojho nazoru nevyuzil vsetok potencial, ktory ponukala. Konanie a vztahy postav, najma matka vs. syn a matka vs. snubenica (manzelka?) mi pripadali trochu umele a silene. ()

frenkie

Příjemný, ale také trochu smutný film o důsledcích změny přistěhovalecké politiky po 11.září 2001. Zvláště konec je velmi tklivý, ale realistický. Je vážně smutné, že i v dnešní době spolu lidé nemohou být kvůli administrativním překážkám kladenými americkou vládou. Chápu jejich opatrnost, ale...... ()

fErnesto

Velice lehce nadprůměrné drama. Film se celou dobu pomalu táhne, je vláčný od začátku do konce, ale i tak vypráví zajímavý příběh a stojí za shlédnutí. Jenkins na Oscara určitě nedosáhne. ()

Ja.cek

Nemám komentář k filmu, ale ke komentáři uživatele JANARYBA. Říká se tomu spoiler a osobně bych za to máchal autory podobných příspěvků v kleci ve studené Vltavě jako ve středověku. Jediné štěstí, že jsem si komentáře k tomhle filmu četl až po jeho zhlédnutí. ()

Spike86

Příjemný citlivý malý nezávislý filmek narážející na imigrační politiku USA a její zpřísněná pravidla po 11.9.2001. Obsahuje i další apely v rámci svého příběhu, který je vyprávěn velice nenuceně, nepodbízivě a reálně. 80% ()

Pavlo

Tak toto je veľmi úprimný film, ktorý si na nič nehrá, nič neprekrucuje a má zaujímavý a pútavý dej. Postavy sú vykreslené realisticky a správajú sa ako bežní ľudia - robia chyby, majú svoje nálady, tajomstvá,..... To všetko na mňa pôsobilo ako keby to bolo podľa skutočnosti. Takéto diela by mali mať viacej priestoru v kinách, aby viacej ľudí vedelo, čo je to kinematografia. ()

davebono

V jednoduchosti je krása. Velmi mile odvyprávěný film o lidských problémech moderního, nesvobodného světa. 4* utekly jen těsně. ()

Monniques

Film, který jsem viděla skoro omylem. Byl promítán, aniž bych věděla o jaký film jde. Tak ale nebyl to rozhodně marný film a žádná ztráta času, naopak. Zajímavé téma, příjemné postavy, sem tam i vtipné momenty. Tak celkově milý film, který si zaslouží nějakou tu chválu. ()

Kurňa

Thomas McCarthy je můj člověk. Po Přednostovi další příjemný a pohodový snímek na obyčejné lidské téma. ()