Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

maart

Vynikajúce! Absolútne ma to dostalo. Ten film plynie ako voda, ani sa nenazdate a ste na konci a čakáte čo bude, ale ono to len skončí a vam je ľúto, že práve takto. ()

Tretina

Skôr úplnou náhodou som sa dostal k tomuto filmu, o ktorom som predtým ani nepočul. Úprimné, jednoduché a zároveň tak dokonalé. Tento film prekvapí a zbúra vaše predstavy o možných happyendoch tak nenápadne, že vám bude málo. ()

golemek

Velmi silny zazitek. Maly velky film, ktery je nabity spoustou emoci. Vsechny herecke vykony na jednicku, nicmene musim vyzdvihnout herecky um R. Jenkinse. V takove roli jsem ho jeste nevidel a smekam pred nim. Jeho scena v detencnim zarizeni, kdy hovori se strazniky, je proste nezapomenutelna a pro me jedinecna. Jasnych 5*. Americka nezavisla kinematografie stale zije. ()

qantip

Pomalý ale o to silnější. Nejvíc mě překvapily konec filmu, který přišel když jsem ho vůbec nečekal. Ale zpětně jsem za ten konec rád, protože příjemně zapadá. Pro svůj emoční náboj je to pro mě jasných 5 hvězdiček. ()

Privatejoker

Nevím, ale od filmu jsem si sliboval více. První polovina snímku byla vynikající. S druhou částí už to šlo z kopce. Děj se odvíjel velice pomalu, a mě velice nepříjemným způsobem dráždila "dojemnost" připomínající růžovou cukrovou vatu obalenou v cukrkandlu. ()

Fibonacci

tu som dal na filusa a jeho 5 stars. nuž sklamaniel. je to sice film z americkej krajiny, kde hl. rolu hraje hudobnik zo sysrie..., ale vysledok je, ako keby film bol zo syrie. skúpe drama. nedopriali mi zažitok. mrtva hudba. zapletka už tobôž. jenkinsa pasujem do role najnudnejšich hercov. a to ešte hral jeho jeseň života, tak si asi viete predstaviť ake to bolo nezaživne... ()

Marcimor

Na pozadí změny přístupu úřadů USA k ilegálním přistěhovalcům po 11. září 2001 sledujeme příběh lásky, přátelství a životního "restartu" stárnoucího univerzitního profesora v podání vynikajícího R. Jenkinse. Silný, místy až krutý příběh, přesto krásný film a pohlazení na duši. ()