Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

wito

citlivý príbeh o citlivých záležitostiach. formálne filmu nemám čo vytknúť, veľmi príjemne sa naň pozerá, zvlášť na richarda jenkinsa, ktorého striedmy prejav zaberá a vytvára uveriteľný filmový zážitok. ()

Bezmenny

Starnúci znudený profesor - zahratý výborne. Zahraničný prisťahovalci - to isté. Ani minútu filmu som sa nenudil. Naopak,. pozorne som sledoval ako sa to bude vyvíjať ďalej. Mne osobne sa veľmi páčila slušnosť Tareka. Napriek tomu, že bol vo väzaní, držal si úsmev a presviedčal Waltera, aby mu tam niečo zahral. Výbuch v poslednej scéne s väzania bol len potvrdením jeho charakteru. Taktiež je príjemné sledovať vedľajší príbeh Waltera a Tarekovej mamy. A záver, v ktorom chýbal šťastný koniec prikláňa dej k realite. Veľmi dobre napísané, spracované a predvedené... ()

nicneznam

Ke zhlédnutí tohoto filmu mě přivedlo jen jméno režiséra. Thomas McCarthy natočil pouze dva filmy. Ten první mě neuvěřitelně příjemně zasáhl, a proto bylo zhlédnutí druhého filmu jen otázkou času, který konečně vypršel. Jeho druhý film jménem Nezvaný host u mě vyvolával velká očekávání, kterým jsem dával velké naděje, ale zároveň jsem věděl, že šance na překonání McCarthyho prvotiny nejsou příliš velké. Už jen kvůli námětu, který mně nepřišel tak zajímavý jako námět Přednosty. Tyto pochybnosti trochu zahnala, nominace na Oscara pro herce v hlavní roli a několik dalších ocenění. Nyní mohu říct, že tu nominaci vůbec neberu vážně a další ocenění také ne. Režisér se opět soustředil na jednoduchý příběh, který opět prezentoval s režijní lehkostí, ale stala se z toho nehorázná kravina nejen s velkým K, ale i s velkým R a A. Film o nesvobodných poměrech v USA po 11. září. Nic proti. Co se tady ale vše stačí odehrát je směšné. S bubnujícím imigrantem se vůbec nesžijete, jeho partnerka působí děsně, hlavně po herecké stránce, Richard Jenkins hraje mrtvolně a vůbec se do své role nehodí. Nelíbil se mně už v ukázce a role unuděného profesora, který nakonec začne hrát na buben, mu nevyšla. Konec nastává, když i ta hlavní zápletka ustoupí a Jenkins se tak nějak v mimořečí zamiluje do matky imigranta a vezme jí na rande do divadla, do kterého si vždy přála zajít nebo co. Řekl, jsem si, že si ten film dám ještě jednou, abych měl jasněji v tom, čemu ještě vynadat, ale nakonec jsem usoudil, že na to nebudu mít sílu. 20% za Jenkinsův vtip s kalhotami a jinak nevím. Doporučuji všem právě film Přednosta. To je lahoda, nejen ve srování s touto příšerností, ale i sám o sobě. ()

Katya

Tak, pohladilo to po duši, jak se říká. Moc pěkný, klidný film. Chvilky, kdy Walter, s výrazem kamennějším než jaký má suverénně nejkamennější Clint Eastwood, náruživě bubnuje, byly nejlepší. ()

Monty2729

Tento film je velmi tichý a poklidný, přesto vám může dodat spoustu energie a síly. Ukáže nám, že lze najít i cestu ze zdánlivě bezvýchodné životní etapy. Stačí jen někdo, kdo nám tuto cestu ukáže. ()

Bounded

Tichý příběh o seberealizaci zbytečněho člověka. Správně dávkovaný a zbytečně nepřikrášlovaný. Téma přistěhovalců je tu podáváno stejně alarmující jako ve Welcome, naštěstí v jinačí rovině. Holt všude je chleba o dvou kůrkách. ()

departed

Parádní záležitost. Možná, že se až moc děkovalo, ale vzhledem k dějovým situacím je to asi pochopitelné. Krásně plynoucí příběh s přirozenými a sympatickými hereckými výkony, a že je Jenkins dobrej herec vím už delší dobu. Tady se ale konečně ukázal a je jen škoda, že je tak nedoceněnej. ()

honeybunn2

Komorný ľudský príbeh o tom ako náhoda môže zmeniť smerovanie zabehnutého ľudského života. Ako za 10 dní môžete nájsť skutočného priateľa, alebo lásku a ako za 10 sekúnd to všetko môžete stratiť. Po tom všetkom nezostáva nič iné ako sadnúť na lavičku a vymlátiť ten smútok zo seba. 4 hviezdy. ()

DJ Kritik

"Myslia si, že ja som terorista, ale veď tí majú finančné podpory a sú zabezpečení." Tak nejak si sťažuje obyčajný človek, ale bohužiaľ nemá nič a nikoho kto by mu pomohol. Nie tento film nie je o terorizme. Je to len stretnutie starnúceho muža s mladým Sýrčanom. Spoznanie samého seba a vyrovnávanie sa so svojim osudom. Príbeh podfarbuje africká hudba, ktorá sa dostane pod kožu. Romantika: *** Realita: **** Vtiahnutie do deja:**** Hudba: *** ()

JohnnyBoy

Mám rád tenhle typ filmů. Minimalismus, solidní herecké výkony, pomalé tempo, silné postavy, nadhled, nevtíravý humor....ale hlavně...nikam to neuhne, nikam se to nerve, na nic to neútočí a nechá se číst mezi řádky....je dobře, že Station Agent po tomto filmu nevypadá jako palba od boku....těším se na další film Thomase McCarthyho. ()

miki68cz

Mám v poslední době štěstí na filmy s nevšední tematikou a tento se zařazuje mezi ně. Nejsem si úplně vědom, zda jsem pochopil poslání a sdělení, které film přináší ale každopádně se mi film líbil ne už tak kvůli obsahu a poslání možná zmírnit nedůvěru vůči přistěhovalcům z arabských zemí do USA ale film mne zaujal hlavně úžasnými hereckými výkony Richarda Jenkinse a Hiam Abbass. Po dlouhé době, i když nejsem jeho příznivcem, mi chyběl happy end, fandil jsem jejich vztahu a doufal v užší vztah a v její setrvání po jeho boku. Bohužel, takový je život takže je asi lepší, že režisér zvolil tu druhou variantu s otevřeným koncem i když v tomto případě se nedá počítat s pokračování ani filmu ani jejich vztahu - škoda (děsně jsem jim držel palce) ()

MarkHoppus

The Visitor je opravdu velmi vyjímečný film. Tvůrci se nebáli a hned od začátku začali rozebírat hodně složité a citlivé téma a uspěli na výbornou. Richard Jenkins si za tento film, kde zahrál úžasnou a nezapomenutelnou a pro něj poměrně atypickou roli, vysloužil nominaci na oscara za hlavní roli. Jenkins však nebyl jediný kdo zdobil tento brilantní film, skvělý výkon předvedl i Haaz Sleiman, který je sice poněkud neznámý, ale tady se do světa filmu zapsal tím nejlepším možným způsobem. Nakonec bych pochválil skvělý hudební doprovod, který si můžeme u filmu vychutnat, myslím tím hlavně Terekovo bubnování. ()

Burrows

Minimalistický film o střetu kultur v USA, protikladech, smyslu života (ač tato formulace zní lacině) a symbolice. ___ Po čase zvedám hodnocení na *****, jelikož jde o film, který mi za poslední dobu udělal největší radost a kvalitativně dozrál. ()

Bigwave

K tomuhle fimu nemám slov, hltal jsem ho od začátku do konce. Skvěle motivující film, jednoznačně největší hodnocení. ()

Belbas

I přesto, že film má jen jednu hlavní dějovou linku, celou hodinu a půl jsem se náramně bavil a ani chvíli jsem se nenudil. Nevím o nikom, kdo by zahrál profesore lépe než právě Richard Jenkins. ()

nula87

Vynikající minimalistický film plný upřímných emocí, silných názorů a myšlenek a hlavně plný života. Klidný, vyrovnaný, nevtíravý film, nutící k přemýšlení. 95% ()

Martix

Tady je jasný příklad toho, že i nenápadný film s nepříliš známými herci může být velmi povedený. Příběh mě zaujal svým zjevným kontrastem mezi hlavními postavami - vidíme zde znuděného postaršího člověka, který už žije jen ze dne na den a bez jakéhokoli cíle nebo touhy se pomalu sune dál. Protikladem je mu mladý cizinecký pár, který se mu nastěhoval do kvartýru. Starcova dobrosrdečnost mu nakonec dá nový směr jeho života, o kterém neměl ani tušení. Určitě stojí za to shlédnout. ()