Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

Sdoom

Společenské drama, které mě doslova nadchlo. Už ten námět - vysoce nepravděpodobné setkání a spřátelení se dvou zcela odlišných jedinců - naznačuje, že uvidíme něco výjimečného. Richard Jenkins získal za svůj výkon nominaci na Oskara více než poprávu, jeho Walteru Valeovi jsem věřil každé gesto, každé slovo i každou pohnutku. Nevím, který film ve mně naposled vyvolal takové emoce jako právě Nezvaný host, ať už se jednalo o radost či smutek z toho, co se zrovna v příběhu odehrávalo. Úplně jsem při sledování zapomněl, že koukám na film a ne na konkrétní opravdový příběh ze života. ()

Kracken

Tenhle film je plný lásky a porozumění, působí neuvěřitelně přirozeně a přes to že jde o vážné téma, i příjemně. Herecké výkony a hudba jsou na tom stejně. V závěrečné scéně jsem doslova cítil výbuch energie. ()

SkyLukey

Řekl bych dost nadprůměrný americký snímek. Přesně tento typ filmu napravuje reputaci amerických tragickýcm fiktivním filmů jako je Transofrmes nebo Den, dky se zastavila Země. Leč se někomu může zdát místy nudný, Nezvaný Host je vlastně citová záležitost, která donutí se opravdu zamyslet. Napadne-li vás film v půli vypnout, uvědomíte si, že byste o něco přišli, a že byste to nemohli udělat. Věřím, že dkybych byl Američan, zanechalo by to na mě daleko větší dojem. Ale i tak se mi film moc líbil. Přesně takový a podobný typ filmů mám rád. ()

DavidS.

Globalizace v praxi a trochu jinak aneb třetí svět ve vašem obýváku za zvuků afrických bubnů...Milý a přátelský film o tíži samoty, imigraci, ale i porozumění...Ale nic, co by se člověka nějak výrazněji dotklo. Možná proto, že jsou všichni až příliš velkorysí a vlídní. Chybí tomu nějaká zemitější emoce...Richard Jenkins si nominaci na Oskara zasloužil...P.S.Kolik jste napočítali reklam na Grand Theft Auto? Já si všimnul dvou :) ()

SjamK

Možná jsem ignorant, ale Visitor mě prostě nebavil. Chvílemi překvapoval příjemnou situační všedností, ale přesto jsem se po celou dobu nemohla zbavit dojmu jisté nepřesvědčivosti, skoro až strojenosti (paradoxně). Téměř se mi chce říct že jde jen o další špatně fungující variaci na ohrané téma "Jak se mi na stará kolena zázračně otevřely oči". A teď akorát doufám, že mě za tohle nikdo nebude chtít kamenovat. ()

korndaddy

Nadstandartní snímek o chlápkovi co začíná znova žít po setkání s Tarekem a bohatě k tomu stačí jen pár dní. Richard Jenkins předvedl, že opravdu umí a je opravdu veliká škoda, že Oscara nezískal. No nic, jdeme trochu přeházet top desítku. Tenhle film si to zaslouží. ()

Seti

Sledování filmu z Walterova pohledu jsem si vysloveně užíval a poselství o tom, že na nalezení nového smyslu života není nikdy pozdě, bylo více než povzbuzující. Pokud se ovšem McCarthy ve mně snažil vyvolat sebemenší soucit s ilegálními imigranty, tak to se nepodařilo ani trochu. Ve filmu často zaznívá zoufalé zvolání : "Vždyť jsem neudělal nic špatného!" "Ale ano, udělal. Neoprávněně pobýváš na území cizího státu, příteli. Deportace je proto zcela adekvátní a správné vyústění tvé situace. Pokud se ti místní právní systém nezamlouvá, můžeš hledat svoje štěstí jinde." Vše bylo navíc přiznáním Tarekovi matky ospravedlněno, takže jednání "zlých" úřadů nemůže nikdo zpochybnit. Velmi citlivý, přemýšleníhodný a po obsahové stránce rozporuplný film. ()

Hanys_

Jedním slovem výborné. Příběh o stárnoucím učiteli (vynikající Richard Jenkins), kterému život změní pár "nechtěných" nájemníků, musí pohnout s každým. Po skončení filmu jsem měl chuť sehnat někde bongo a zahrát si taky někde v parku. 90% ()

Shakeus

Velmi krásný snímek se skvělými herci, který vám zvedne celý den. Setkání několika rozdílných lidí ve složité situaci, ale s lehkým humorem a optimizmem. Konec na letišti a v metru podle mě hodně silný. Prostě film, který si na nic nehraje, tak si ho nenechte ujít. ()

cab

Mile male komorni drama s prve zahorklym profesorem, jehoz osamelost po ztrate zeny a celkovy nezajem prozivat zivot plnymi dousky k uveritelnemu impulsu v podobe nove najiteho kamarada, ktery stejne jako on holduje hudbe. Do te chvile je usmevne pozorovnat postarsiho muze bubnujiicho na "drum" obklopeneho nescetnym poctem exotickych pratel nez nastane osudne setkani s policii a nasledne s imigracnimi slozky. Film mnoha tvari, poz a pozoruhodnych momentu zahranych s gracii a elaganci hodnych aplauzu. 80% ()

enyama

Jeden z nejemotivnějších filmů, který jsem za poslední dobu viděla. Krásný příběh vznikajícího přátelství, objevování nového prostředí, hodnot a cestě ke svobodomyslnosti. Jaká úleva a radost je ve svobodném rozhodnutí, vykročení ze svázanosti a svých i cizích očekávání. ()

CarlosX

Životem otrávený Walter je nejprve zralý tak maximálně na hraní na harfu:-), ale postupně jsi "vybubnuje" šanci na nový začátek. Jenže jak zpívá Ronan Keating - Life is like a rollercoaster:) Škoda, že to Walterovi nakonec nevyšlo. přál jsem mu to! Imigrační politika sucks - Tarek byl sympaťák:) ()

Ondis

Opět nenáročný pohodový filmík od McCarthyho. Jeho hlavním hrdinou je stařík Walter, vysokoškolský profesor. Stejně jako v "Station agent" je hrdina introvert a s lidmi se moc nepřátelí. Vše se mění až když se seznámí s přistěhovaleckým párem(Tarek a Zainab), kteří mu přirostou k srdci a Walter v Tarekově přítomnosti ožívá. Přednosta se mi líbil lehce víc, přesto "Visitora" doporčuji. 3,5* ()

DannyBoy80

Film ze kterého vyzařuje ohromná lidskost, zezačátku kouzlí i úsměv a pozitivní náladu. Posléze to tak pozitivní není, ale lidskost přetrvává. V každém věku lze objevit něco nového a nové přátele. Dokonce i tam kdebyste je ani nečekali. Špičkoví jsou i pouliční hudeníci. Herecky zvládnuto na výbornou. Není moc co vytknout. ()

Myshkin

Vřele doporučuju. Moc pěkný, lidský film, který vlastně obsahuje několik současných témat najednou - problémy přistěhovalců a imigrační politika USA, multikulturalita a soužití, samota člověka v anonymním světě velkoměsta, životní rezignace versus nezkrotná touha po životě... ad. A přitom mi vůbec nepřipadá nějak přeplácaný nebo nesourodý. Jinak, úžasný Haaz Sleiman a stejně výborná a šarmantní Hiam Abbás. ;-) ()

ElizabethB

Ďalší dojímavý príbeh , pri ktorom sa musím zmieriť s myšlienkou, že všetko nekončí štýlom " A žili spolu šťastne , až kým nepomreli…” Aj keď nachvíľku som uverila, že práve taká nezvyčajná návšteva pomôže vyplniť profesorov osamelý život na dlhšie, než pár dní......... Celkovo pekný film, Richard Jenkins - skvelý a Haaz Sleiman's oči - nezabudnuteľné ;) 8/10 ()