Detektiva Chana (Nicholas Tse) čeká velký životní okamžik. Ve chvíli, kdy jeho nastávající v místním klenotnictví vybírá svatební prsteny, je před obchodem přepaden obrněný vůz s penězi. Mohutnou explozi, která loupež provází, dívka nepřežije. Chan od té doby prahne po pomstě, lupiči však zmizeli beze stopy. O šest měsíců později Chan při řešení jiného případu na vrahy své snoubenky narazí. Začíná hongkongská akční podívaná se skutečně adrenalinovou náloží: vzrušující honičky, dynamické přestřelky, vše (včetně humoru) v ideálně namíchaném filmovém koktejlu. Spravedlnost se neobejde bez tvrdých pěstí. Hongkongská akční podívaná s adrenalinovou náloží. Legendy bojových filmů Jackie Chan a Jet Li se pomalu stahují z akční kinematografie, ale mezitím v Hongkongu dospěla nová generace fyzicky zdatných herců. Jejich filmy kombinují reálné fyzické dovednosti aktérů se speciálními efekty pro maximální adrenalinový atak na diváka...
Na tradičně prostinký a schematický příběh jsou navěšeny spektakulární akční sekvence, v nichž herci předvádí dech beroucí kung-fu souboje a krkolomné kaskadérské kousky, které nekřiklavě překračují hranice fyzikálních zákonů. Vznikl tak další famózní důkaz, že centrem bojových filmů i dnes zůstává Hongkong. (oficiální text distributora)

sheen

Je vidět, že HK umí stále produkovat kvalitní akční snímky, trojlístek HKské omladiny šlape jako dobře namazaný motor, akční bojové scény, honička autem, přestřelky, výbuchy, celkový dojem je paradní. Jak už to tady někdo srovnával s Flashpoitem, tak ten je opravdu slabší, oproti tomu je Invisible Target akční megabomba. ()

Sysel_CZ

Dva knedlíky by byly asi málo, takže nechám tři; tři knedlíky pro tuhle přehlídku terminátorů. Snažil jsem se celou dobu všechno sledovat s nadhledem a otevřenou myslí, ale ono to moc dobře nešlo. Gangsteři tahají útočné pušky z kapes, armády policistů střílí asi se stejným zaujetím jako pekař připravující těsto na chleba. Název filmu zřejmě upozorňuje na fakt, že největší tvrďácí jdou na noční kungfu se slunečními brýlemi. Množství použitých granátů by zřejmě stačilo celé severokorejské armádě, podlaha na policejní stanici má sklony vybuchovat... Hlavní postavy mají sklony skákat desítky metrů do dálky i do hloubky... Já nevím. Takovéhle scény můžou ve filmech velice dobře fungovat, pokud je ale celý snímek laděný jinak. Takže jako hlavní chybu vlastně ani nevidím je; vidím ji v tom, že se Invisible Target snaží vypadat vážně, seríózně a hlavně jako megatrhák. Všechny ty peníze, triky ani hvězdy vám nevyplatí to, že navedete diváka na vážný film a následně mu ukážete scénu, která je opravdu celá - na palici. Tři dávám přecijen za to, že mnohé scény vytažené z kontextu byly pěkné, a hlavně za největší klad filmu - Nicholasovi ty fousy strašně seknou. ()

Vavča

Ale jo, hezká akce budu se muset dokopat ke shlédnutí dalších filmů Bennyho Chana, je fakt machr na akční film, položka krimi je zde víceméně pouze zástěrkou. Nicméně uvidíte spoustu skvostné akce, zažijete dost napětí a adrenalinu. Obsazení je povedené:Nicholas Tse, Jacky Wu, Shan Yue, Jaycee Chan. Souhlas s Tombacem tento film má skutečně koule a patřík těm nejlepším snímkům žánru za rok 2007. ()

predators

Za pěkné souboje se přikláním k tomu lepšímu, co se v poslední době v Hong Kongu podařilo "zplodit". Od prvního výbuchu mi bylo jasné, že tady nepůjde jen o pouhé kamzíky skákající a padající ze střech pětipatrové budovy. Všichni maníci se opravdu předvedli, a kdyby zapracovali na mluveném slově, mohlo být ještě lépe. Příběh, točící se kolem pomsty všeho, na co zloduši sáhli, jen těžko někomu zabrnká na city. Ale kdo ví, třeba se příště máme na co těšit?! Zajímavosti: Jaycee Chan svou podobu se svým otcem nezapře. :-) 70% ()

Chrustyn

Překvapivě velice slušný a nenáročný akčňák hongkongské produkce. Akční scény jsou sice silně předimenzovány a postavy po kopu odlétají několik metrů, hrdinové vydrží více než boxovací pytel a film ne vždy ví čím chce být, což dokazuje zbytečně přepálená stopáž. Na druhou stranu se ale na film pěkně kouká, akce je dost a ve většině případů opravdu kvalitní a postavy nejsou pouhé loutky pana režiséra. Všehovšudy slušná podívaná. ()

klerik

Začiatok je trochu zložitejší - veľa postáv (po dlhšej dobe som mal pocit, že Číňania sú si naozaj podobní :-)), ale akonáhle sa vyprofiuje trio hrdinov, je to solídny nášup. Naháňačky udávajú tempo, bitiek je tiež dosť. Ale ešte aj vo finále (po melodramatickej scéne o vine a treste) som si stále hovoril, že mi tam chýba aspoň jedna fakt výnimočná scéna/bitka, aby som išiel na štyri. Našťastie film je dlhý a tak bitka prišla. Tiež nejde o choreografickú či akrobatickú dokonalosť, ale mala živočíšnosť a dravosť (až som si zaspomínal na SMRTONOSNÚ ZBRAŇ 4). V kútiku duše som čakal niečo viac (Záporáci sú tu zaujímavejšie postavy než hrdinovia). Ostalo "len" pri zručne natočenom bitkársko-naháňačkovom filme... ()

Flakotaso

Slabé čtyři hvězdy. Akce je skvělá, ale proč ji nepodbarvuje odpovídající hudba ví asi jenom Benny Chan. Krom toho je film příliš natahovaný a ve chvílích bez bojových scén jsem se pořádně nudil. Nedostatky ovšem vynahrazovalo sympatické trio herců. 70% ()

prome

Zajímavý počin. Hodně akce, hodně střelby, ale občas i hodně nudy. Normálně bych takový snímek hodnotil 3*, ale díky zavěrečné akci, která je hodně "našlapaná" hodnotím 4*. 7/10 ()

Lacike

Paradny akcniak a co sa tyka mnozstva, pestrosti a kvality akcnych scen, tak v tomto mileniu stale patri k tym najlepsim ake v HK vznikli. Jeden bodik znizujem za zapletku, ktora nie je natolko silna, aby film v dialogovych scenach trochu nedrhol. Nastastie v prvej polovici filmu je akcnych scen neurekom, takze tempo sa obtrie okolo nudy az v druhej polke, ked sa trochu viac zacnu riesit vztahy a dilemy postav. Nemyslim si, ze je problem v hercoch, ktori by to neuhrali, ale zapletka je plna klise, ktore proste po miliontykrat nie je uz tak funkcne. Zachranuje to aspon charizma hercov, vdaka comu su dokonali kladasovia sympaticki a zaporak demonicky. A Andy On je niekde medzi. Druhy bodik znizujem za obcasne vyuzitie pomocnych lan aj v scenach, ktore sa v osemdesiatkach natacali natvrdo. Nastastie ich vyuzitie prilis neznizuje pôsobivost jednotlivych kuskov. Bitky su kontaktne, tvrde, obcas sa dockame neskutocneho kaskaderskeho kusku a neustale sa pri bitkach rozbije vsetko sklenene. Vyzdvihnutie si zasluzia viacere skoky a pady z velkych vysok, ktore aj s pouzitim lan museli byt celkom bolestive. Vsetka akcia je naviac nadherne nasnimana a skvele zostrihana. Akcnych scen je proste neurekom a ani Jackie by sa za nu nehanbil a jeho syn ho v niektorych pozach a dramatickych scenach strasne pripomina. Vysledkom je spickovy akcniak, ktory stoji za opakovane zhliadnutie. Nie je to film, ktory by prekonaval zanrove skatulky, ale dokonale ich naplna. 8/10. ()

Ouwen

130 minut uteklo, jako voda a budu stát za tím, že tohle je strašně nedoceněný akční film! Byl to jeden z nejočekávanějších filmů z mého seznamu, protože příběh mně neskutečně lákal. Pokud mám být upřímný, čekal jsem asi malinko víc. Herci jsou naprosto super, sympatický. Nejvíc se mi líbil Shawn Yue v roli hláškujícího a věčně nasraného poldy, potěšil mladej kluk Jaycee Chan, kterej hrál famózně a scéna s dětma v autobuse patří k tomu nejlepšímu z filmu, ale i N. Tse je vynikající, i když ten knírek si mohl oholit :D Záporáci potěšili, to jsem nečekal, že bych jim fandil. Jacky Wu a ještě frajer, kterej oddělal bráchu Chanovi, to byli jedny z nejlepších záporáků, na který jsem se koukal. Hudba byla taková, nijaká, choreografie je výtečná s prvkami parkouru, je tady hodně výbuchů, tipuju vysoký rozpočet, přestřelek a naháněček je též dost. Pozor, příběh se může zdát někomu komplikovaný a tento koktejl nemusí chutnat každému. O hlášky a humor je předem postaráno. Sice některý scény jsou NEUVĚŘITELNÉ, ale já to i tak sežral. Kamera super, ale konec mohl být víc akčnější. Jsem spokojený, i když by se to dalo vylepšit, ale pro akčního fanouška povinnost. Dávám 8/10 ! :) ()

kikuka

Na začiatku bola lúpež, smrť mladej ženy a dvojitá (aspoň) zrada. Rok a pol neskôr sa stretávajú aktéri lúpeže a policajní dôstojníci, ktorých k veci viažu osobné (rodinné alebo skororodinné) putá. Vášeň, nenávisť, pomsta, spravodlivosť.. Pretrepané, nemiešané, zamotané..Osobne ma najviac fascinovalo angažovanie "klasických" lokácií ako lunaparky, garáže, polostavby, ako aj situácií..a celé to fungovalo..malo spád, švih..a úúúžasnú temnú koloriku.. :P ()

Marw

Musím uznat, že mě film překvapil a dodat: jeden z nejlepších filmů roku 07. Takhle bych si představil novou generaci filmů z Hong Kongu. ()

kalap

Začnem od konca, keď manželka prišla zo školy domov rozčulená, že žiaci behali po laviciach a hlušili sa s taškami hlava nehlava, lebo varj pozerali bomba film, Neviditeľný cieľ, tak som sa na ten film pozrel a musím konštatovať, mať tak dvanásť rokov, tak sa tiež asi blaženosťou zbláznim a vymlátim celú triedu a potom, by som ukazoval spolužiačkam svoj narastajúci biceps. ()

kaposlav

To nie je film pre mňa. Naháňačky, strielačky, bitky a všetko nadnesené v rýchlom tempe. Žral by som to v done, keď som mal 15-20 rokov. ()

bourec

Očekávání bylo velké,film to ale nesplnil.Jak už tady někdo v hodnocení psal,spousta vaty a moralistickejch keců,akce taky nebyla prvotřídní,vždycky když bylo našlápnuto k nějakýmu třesku,film se jakoby zastavil.A chování postav,o tom bych snad i pomlčel.Jen koukatelnej průměr.50%. ()

pakobylka

"Neviditelný cíl" se poznenáhlu zviditelňuje - a v rámci toho nelehkého procesu se mění i charakter dějové linie. Úvod je sice patřičně brutální a úderný, leč má v sobě zakódovanou i mrštnost, eleganci a úskočnost leoparda ... kromě toho je zpestřený sotva postřehnutelnými úsměvnými momentkami, které umenšují jeho tíhu. Ovšem ve druhé polovině stopáže se dostává ke slovu neústupná, hrubá a destruktivní síla, která nemilosrdně drtí všechno, co jí stojí v cestě ... a hravě zápletce dodá osudovost velkého krvavého (melo)dramatu. To je typicky asijská specialita, se kterou musíte počítat - ten zvláštní a neuvěřitelně vygradovaný mix žánrů s neúprosným zúčtováním, které si žádá oběti ... přesto mě čas od času znovu překvapí. Ale tentokrát mě nejspíš maličko rozhodila určitá prostoduchost, která provázela vyšetřování - připadala mi nemístná, třebaže s ní obyčejně zrovna u těchhle filmů nemívám problémy ... takže prozatím za 3,5* - s drobnou rezervou, kterou si schovám na příště. ()