Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

Hlavním tahounem tohoto filmu je bezesporu Emma Watson, která předvádí opravdu dobrý výkon, o tom bezespory pravda je. Jen ten film samotný za prvé mě nepřitahuje samotným dějem a za druhé je natočen tak trošku postaru, pomalu, decentně, nenuceně a hlavně příšerně utahaně. Takhle to vypadá, že jsem se na ten film koukal jenom kvůli Emičce, a já skutečně koukal. Ballet Shoes je taková hodně osobitá rodinná zábava, která rozhodně nezaujme každého příběhem, ale hlavní představitelkou určitě ano, a to je pro mě hlavním tahákem. Jinak tomu nemůžu dále nic jiného vytknout. Emička byla prostě skvostná, ta to dle mého utáhla přiměřeným způsobem, jinak bych se u toho asi unudil. To téma mi skutečně nic neřiká, ale i tak bych řekl, že tři hvězdičky mu jako rodinnému filmu bohatě stačí.(29.8.2008)

• Enšpígl

Jsem rád, že jsem konečně viděl Emču jinak než jak v Bradavicích komanduje Rona a Harryho. Samotný příběh je nic moc s tím, že velký důraz kladu především na slovíčko NIC. Podstata mé spokojenosti je především Emička na kterou se skvěle kouká.(22.12.2010)

• Flipper

81%? Nebláznite... Tento film sa pozerá iba preto, lebo v ňom hrala Hermiona a to je všetko. Príbeh je totálne o ničom, ani extra o balete, ani žiadné rodinné drama, ktorá sa vás dotke. Dievčatá v 30. rokoch, vyrastajúce v náhradnej rodine sa takto povýšenecky nechovajú. Sú oddané a pokorné, no vo filme je ich presný opak. Hrozne zlé dialógy urobia akurát to, že sa nenaviažete na žiadnu s postáv, preto je to potom už len suché rozprávanie o troch dievčatkách. Pani režisérka nasáčkovala tri mladé dievčatká do jednej izby a vaše fantázie začnú pracovať, úplne opačným smerom ako bolo plánované. Áno, zdvíhanie nôh, odhaľovanie stehienok, kúpeľňové scény: to je jediné, na čo sa dá dívať a aj tak nápadné a prvoplánové, až to celú krásu uberá. Emmu Watson je vlastne iba pekná tvárička, ktorá ani nevie dobre hrať. radšej si pozrite jej obrázok (lebo je až nebesky pekná) no do filmu veľmi nie. Toto by som žral, jedine, keby to malo nejakú (možno to znie úchylácky) milostnú zápletku medzi dievčatami, no pochybujem, že by to herecky Emma zvládla. Hrozne slabé a suché rozprávanie, ktoré nezožeriem ani za nič. Hviezda za Emminu peknú tváričku a to je asi tak všetko.(1.1.2009)

• Tuxedo

Klasická báchorka o trojici mladých slečen, které to měly hrozně moc moc těžké. Průměrný televizní film s nic moc herci (Emma Watson narozdíl od svých kolegů z HP neumí příliš hrát), který se snad snaží i nalákat na esenci tance, jehož je ale v samotném filmu minimum. 5/10(25.7.2008)

Lepší průměr..Hezký spíše holčičí příběh, ve kterém pochopitelně všechno dobře dopadne:) Je poměrně zručně natočený, ale mohlo by to být v mnoha ohledech lepší a momentálních 85% je skutečně až moc. Ale dobře se na to kouká, film nenudí a rychle odsejpá. Když navíc vezmu v potaz, že se jedná o televizní film, mohu udělit i 4****.(5.10.2008)

Milé, chutné, čarovné, trochu dojímavé, trochu idylické, trochu zábavné i romantické... Vyložene ženský film pre potechu duše. A absolútna povinnosť pre všetky ženy, ktoré si v zime schúlené pod dekou s horúcim kakavkom v ruke s radosťou aj po piaty krát pozrú Malé ženy. Toto je presne ten druh filmu, ktorý zahreje spolu s kakavkom :-)(27.12.2010)

Emma Watson sem, Emma Watson tam, hlavním tahounem tohohle filmu nebyla ona, nýbrž nepříliš známá Lucy Boynton v roli Posy, která byla dokonale uvěřitelná, charismatická a roztomilá. Emma Watson mě příliš nepřesvědčila a trochu mě mrzí, že všichni vidí v tomhle filmu jenom ji. Jako celek se totiž jedná o velmi pozitivní a hezký snímek, který je však pro mě zároveň i trochu depresivní. Vždycky ve mně tyhle příběhy vzbudí rozpaky, jelikož jsem vždycky měl stejné ambice, jako hlavní hrdinky, jen v trochu jiném oboru a nedaří se mi tolik, jako jim :-).(24.9.2011)

Lehce dojemný příběh o třech malých ambiciózních slečnách, které si jdou tvrdohlavě za svými sny. Milý pohodový snímek, od kterého nelze čekat nic zvláštního. Bez Emmy by to bylo za tři. :)(27.9.2011)

Příjemný a dobře zpracovaný televizní film, který má asi jedinou chybu - a to, že je příliš krátky. Děje se toho tolik a je tu několik zajímavých postav (tři sestry, jejich dvě opatrovnice a čtyři nájemníci), které jsou všechny kvalitně zahrány a napsány, že by si film zasloužil minimálně 3/4 hodiny navíc. Ovšem takhle film krásně hopem utíká v takové až pohádkové náladě. __CZ titulky: tady(23.7.2008)

Neuvěřitelně milý film o dívčím dospívání, touhách a naplněných přání. Jistě, totálně odtržený od jakékoliv reality, ale vše nahradila jemná, pohádková atmosféra. Škoda, že stopáž nebyla delší, ještě chvíli bych ráda zůstala ve světě Pauline, Possy a Petrovy.(6.10.2008)

Nebudu lhát. Na film jsem se koukl jen kvůli Emmě Watson. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že film táhne jen ona nebo že se bez ní v něm nic neděje. To není vůbec pravda. Film je sice bez větších zvratů a jen poklidně běží, ale i tak tam pár dramatických chvil je. Moc se mi líbil příběh Pauline, Petrova a Posy, která každá ambiciózně šla za svým cílem. Příběh matky a dalších postav je neméně zajímavý. Zasazeno do třicátých let to vykouzlilo tak nádhernou atmosféru, že jsem se až skoro blahem rozplýval. Takové filmy mám prostě rád, mám na ně určitou slabost a když jej ještě herci a herečky zahrajou tak, jak tento film zahráli, tak je to prostě nádhera. Emma Watson prostě hrát umí a líbily se mi i ostatní. Nemohu jinak než za plný počet! Vic takových filmů. :) P.S.: Bohužel, v den kdy jsem se na tento film koukal, zemřel herec Richard Griffiths, který zde hraje strýce Mathewa a ostatní ho znáte jako strýčka Dursleyho z Harryho Pottera. :((30.3.2013)

• katasta

Film naprosto o ničem a hraní Emmy Watson mi přijde taky dost tragický. Kvůli vysokému hodnocení jsem se na Ballet Shoes docela těšila, krom toho sem chtěla Emmu vidět i v něčem jiném než v Harry Potterovi. Nějak se tu ale nedokázala zbavit výrazu Hermiony, byla děsně nepřirozená a ty dvě malé neznámé herečky hrály lépe než ona. Na celém filmu se mi nejvíc líbila Yasmin Paige, a tim to bohužel asi tak končí.(31.1.2009)

Zo všetkých filmov ktoré natočili herci s harryho pottera tento je najslabší. zatiaľ čo december boys mali krásne prostredie a neviem boli ako ku chlapcovi bližšie takisto s fantasticky silným koncom tak isto aj driving lessons boli vtipné a práve anglické takže s toho vychádzajú najlepšie. ballet shoes je slušný televízny film alebo by som povedal rozprávka ktorá sa nám snaží vnútiť dojem že ide o niečo dôležité ale nejde a všetko naberie klišovitý happy ending. Preformácie hlavných predstaviteliek sú neznesiteľné a celkovo si tu uvedomíte že emma watson nie je herečka ktorá by dokázala utiahnúť film keď jej nepomáhaju cgi efekty a nejaký ten čarovný prútik. Celkovo som jej postavy neveril, neveril som v jej presvedčenie čo robí a čo by chcela. jediné za čo ju môžem pochváliť je plač ktorý som jej ako jediný veril a zahrala ho presvedčivo inak to zachraňujú vedľajšie postavy ktoré tiež neustále riešia niečo čo je vlastne už vyriešené. takže s konca je taký mdlý pocit premárnenosti, pretože ten film vám nič nedal od zvláštneho začiatku, ktorý keby nebol podľa knihy tak by som ho považoval za pokus o umenie nejakého debilného scénaristu až po klišovitý a kŕčovitý koniec sa nič nedeje. Takže vo svojej podstate to nie je na televízny film zlé ale nič sa vám nestane keď si ho nepozriete, len skrátka ďalší príbeh dievčat ktorým sa splní sen. Aj ten stať sa pilotkou. WOW. slabé tri.(22.8.2008)

Prijemny anglicky rodinny film o trech sestrach, ktere touzi dobyt svet. Emme Watson to slusi a dokazuje, ze ma navic nez byt "vecnou Hermionou". Bravo!(21.8.2011)

Konečně film, kde děti nejsou andílci nebo roztomilí darebáčci, ale mají i pořádně temné stránky, které se časem ještě rozvinou. /20. 12. 2010/(20.12.2010)

Opravdu je velká škoda, že jako TV film postrádá potřebnou délku, díky které by se některé situace daly pořádně rozvinout. Ale jinak moc pěkné drama, jehož děj se odehrává v krásném prostředí. Co se týče herců, myslím, že není moc co vytýkat, spíš naopak, herci své role ztvárnili skvěle, obzvlášť Lucy Boynton hrající Posy. Jak rychle ten film uběhnul, bohužel...(1.8.2008)

milé malé neškodné rozprávkové. Nenarocny film na oddych - pohodovy vecer. Boze ta Emma ale vyrastla. Je v mojom veku, no vyzera priliz ako velka holka :)).... alebo ju tak krasne nahodili? Vidno, ze i ked je mlada, nejaku tu skusenost s herectvom uz nabrala. Rada vidavam zname tvare, v tomto filmiku tomu nebolo inak. Kopec znamych britskych hercov... Rada som opat uvidela Emiliu Fox /Sylvia/, ktora mi je cim dalej sympatickejsia.(4.11.2008)

Baletní střevíčky. Film o splněných i nesplněných snech tří mladých děvčat. Ona děvčata jsou každá jiná a každá unikátní. Bylo zajímavé vidět Emmu Watson jako někoho jiného než Hermionu Grangerovou. Myslím, že tahle nadaná herečka rozhodně nezůstane v kolonce Harry Potter věčně. Všechny postavy jsou skvěle napsané a každá z nich je skvěle podána herci, kteří se do svých rolí náramně hodí. U všech postav ihned poznáte, jaké jsou - nejen podle toho, co říkají, ale taky jak se chovají v těžkých situacích. Námět je docela zajímavý, ale rozhodně nečekejte nějakou zábavu - ve smyslu "sranda" apod. Celkově je to hezké drama.(25.5.2011)

Slabší čtyři hvězdičky. Emma konečně předvádí hezký výkon, ovšem její filmové sestry jí tvrdě šlapou na paty. Pro mě byla hvězdičkou Emilia Fox. Škoda, že příběh je naivní a konec filmu se topí v nahromaděných klišé. Jako kdyby si scénárista říkal: "Honem tam každému šupneme dobrý konec a už aby to bylo."(20.2.2010)

Konečně jsem Emmu viděla jinde, než v Bradavicích jako Hermionu Grangerovou. Příběh člověka sice nesrazí úžasem do kolen, ale není to špatné. Docela to odsýpalo, i když jsem netrnula napětím, jak to celé skončí.. Vlastně jsem se na film dívala kvůli Emmě, a ta nezklamala..(5.8.2011)

<< předchozí 1 2 3 4