Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

ashtangi

Tohle je zvláštní film, ale jinak mě to moc neohromilo. Nejlepší částí je Jamalovo dětství. Tam to ve mně ještě nějaké emoce vyvolalo, ale potom ... Hodně hloupý mi přišel konec jeho bratra. Všechna ta ocenění jsou pro mě trochu nepochopitelná! Jsou mnohem lepší soundtracky! NEJPŘECEŇOVANĚJŠÍ FILM ROKU !!! ()

trepka

naprosto neskutečný film! tolik klišé s přesnou dávkou nadsázky! Když řekne Latika do telefonu, že vůbec neví, jako by jste cítili to absurdní štěstí obou dvou. Krása vypadá asi takhle nějak. Mimochodem už od Trainspottingu si říkám, že tenhle režisér natočí určitě něco tak výraznýho. Konečně to přišlo a stojí to za to, i když je to něco úplně jinýho. ()

Luqi

Bolo to ako Olympijský šprint Usaina Bolta - raketový nástup, všetkých predbehol ale do cieľa len doklusal.........no na víťaztvo to aj tak stačilo....... Ten nasekaný zhluk spomienok a obrazov zo súčasnosti bol brilantný. Malo to dynamiku, kontrast, zaujímavú kameru, emócie.........lenže ak počas druhej polovice filmu rozmýšľate o tom aká úžasná bola prvá polovica, tak asi nie je niečo v poriadku. Vďaka scenáru sa z filmu ku koncu stala predvídateľná rozprávka, čo ma trochu sklamalo, ale i tak si myslím, že bola natočená excelentne. Klobúk dole pred tvorcami, zo scenáru sa im podarilo vytĺcť maximum. ()

Milwa

Zklamání a to velké:( Forma zvítězila nad obsahem, bollywood dobyl hollywood...Aśi jsem si blbě přečetla na co jdu, čekala jsem zajímavý příběh z Mumbaje, čekala jsem realitu, čekala jsem poučení a důvod k přemýšlení. Ale ono to nepřišlo, děj jasně daný, v půlce víte jak to dopadne, postavy plytké, jednající jen tak, nenabídnou vám žádný důvod. je to krásná barevná pohádka o jedné lásce, která vám nabídne zkreslený pohled na život ve slumu a na cestu z něj. Film se mi líbil svým zpracováním, kamera skvělá, způsob vyprávění skvělý, hudba nevadila...ale chyběl hlubší obsah a to mě mrzí....prázdno, středněproudová barevná krása.....jsem z toho až naštvaná:( ()

Driscoll

Co na tom, že jsou indické reálie působivé, když hlavní kostra děje, na kterou jsou "nalepeny", je tak jednoduchá, naivní a vykonstruovaná? Navzdory tomu mě však první třetina filmu dokonale vtáhla, pak ale ubývá zajímavých pasáží, a film dojede do konce bez jakéhokoliv napětí či opravdovějších emocí, doprovázen celou řadou klasických klišé. Je to škoda, protože Milionář měl našlápnuto rozhodně navíc. ()

Snipsley

Kromě toho, že Milionář z chatrče má dokonalý soundtrack, mi to zas tak skvělé nepřišlo :) Oba palce ale rozhodně nahoru. ()

blazenka

Když vy, tak já taky - a vyrazila jsem na Milionáře. Místo uhlazeného, kultivovaného Čecha sedí v křesle divoký, úlisný Ind a hrozně se diví, jakže to ten ušatý mladík všechno ví. A tak ho nechá vyslýchat místní policií, na místní policejní stanice, místními metodami, za které by se nemuseli stydět fašisté ani komunisté. Ale mládenec je vycvičený životem, který prožil, že mu tyto metody zjevně nevadí. A jako bonus přidá svůj životní příběh. Příběh dojemný, jímavý, zatraceně špinavý a krutý. Ale tak to asi v Indii chodí. U mě 80% - užasná hudba, která mě na posledních pár minut skvěle naladila a roztančila. ()

Honny2

Celkově mě film velmi zaujal a rozhodně jsem se nenudil. Silný příběh je ještě vyostřen skvělou režií, ale úplný závěr se přesto stal jen tuctovým a mnou osobně neočekávaným happyendem s růžovou mašličkou.... Ne, že bych byl zastáncem smutných konců, ale musím souhlasit s kOCOURem... ()

melloun

Nemůžu jinak než za plný počet. Film útočí na city a daří se mu to výborně. Komu by nebylo líto těch malých hladovějících dětí v Indii, kdo by nedržel palce outsiderovi v boji o svou milovanou? Objektivně si však musím přiznat, nebýt exotického prostředí, příběh by nestál za nic. A právě to prostředí dělá z Milionáře vyjímečnou podívanou, která je podpořena dobrou kamerou a především parádní hudbou. ()

ypres.bass

Dvojvrstevný film. Kdo chce vidět příběh s happyendem (stylu Sestra v akci, Kokosy na sněhu, Slon Dumbo) má to tu! Kdo chce vidět socio-realistický film s duší má to tu! Kdo nemá čas na oba filmy, tak mu pan Boyle jeden natočil. Je to takovíé 2v1. ()

AnnaClark

Taky máte tak pitomej přehrávač, kterej vám po shlédnutí skvělýho filmu ve chvíli, kdy dobýhají titulky a kdy chcete ještě chvíli rozjímat nad právě shlédnutým skvostem, pustí film zase pěkně od začátku a z příjemného zamyšlení vás vytrhne znělka některého z filmových studií? Jak já ho nenávidím! Taky tentokrát to začalo jako obvykle - skvělý film, konec, rozjímání během titulků a pak mi jako obvykle můj přehrávač naservíroval všechno znovu od začátku. Ale tentokrát to bylo jiné - tentokrát mi to nevadilo, tentokrát mě to nevyrušilo z rozjímání, naopak - tentokrát se moje rozjímání protáhlo na 120 minut, tentokrát jsem shlédla film znovu a shlédla jsem ho znovu hned (to se ještě nestalo), tentokrát jsem se nechala jentak vláčet okolnostmi (to se také ještě nestalo), tentokrát jsem minimálně 120krát svému přehrávači musela říct, jak šíleně ho miluju (nemusím dodávat, že to se také ještě nestalo, no co, všechno je jednou poprvé). Takže pokud jste něco chtěli udělat, ale nezkusili to - udělejte to. A pokud jste Milionáře z chatrče neviděli poprvé podruhé, taky to udělejte - s Milionářem vás první rande nadchne, ale po druhém už bez něj nebudete moc být. ()

TaanStari

Viz. komentář Tom Hardy. Opravdu se mi k tomu nechce nic psát, protože to byla klišovitá blbost. Se zajímavou kamerou a stylizací. ()

Berry

Je to sice hodně nereálná pohádka, ale tak krásná... Je to jeden z důkazů, že nepotřebujete miliony dolarů, abyste natočili trhák. Tohle je relativně levný film s neznámými (ale skvělými!!) herci, vynikající hudbou a v podstatě úplně bez triků. Kdyby vám někdo řekl děj, ještě než se na film podíváte, tak vám to určitě bude znít jako nějaký zamilovaný příběh plný klišé. Ale ten film je úplně o něčem jiném.... Rozhodně si zaslouží plný počet! ()

Grizzly

Tak tohle ne. 2 hvezdy za strih a rezii, protoze ty funguji perfektne. Zbytek nestoji za nic. Od odpadu mne odtrhla pouze dobre zvladnute filmarske remeslo. Nejprecenovanejsi film co sem kdy videl a dalsi dukaz me neshody s filmovou akademii. 40% ()

psycho_6

pod tím rádoby originální příběhem, se skrývá jen obyčejná, stokrát viděná, pohádka o nesmrtelné lásce. Špatný film to jistě není, ale nezanechel ve mě nic a podruhé se na něj nepodívám. Navíc z celého snímku šla cítit Boylova prvoplánová snaha zaútočit na zlatou sošku. Povedlo se. 3* ()

KOZEL84

Tohle ani z hooodně daleka není film roku.Můžu tu napsat minimálně 10 filmů které si toho oscara zasloužily víc.Boylea mám moc rád ale tímhle mě nenadchl ani nedojal.A ta finálová otázka by byla trapná i za litr. ()

TomasKotlant

Film má všecko, co by se od něj dalo očekávat - je originální, akční, drsný a při tom všem je ještě čas na romantiku. Hudba je zajímavá, ale úplně mi nesedla. S hodnocením si nejsem úplně jistý, mám-li to hodnotit subjektivně, je to za 4 hvězdičky, pokud se nad filmem zamýšlím jako nad celkem, není mu moc co vytknout, takže by 5 hvězdiček bylo možná adekvátních. Musím to promyslet a nebo nejlépe se na to podívat někdy znova. *** Ve zkratce: Latika je k nezaplacení. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)