foto

Dev Patel

  • nar. 23.4.1990 (26 let)
    Harrow, Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Talentovaný herec byť zatím jedné velké filmové (MILIONÁŘ Z CHATRČE) a jedné velké televizní role (SKINS) se narodil 23. dubna 1990 v Londýně. Že jeho rodiče pocházejí z Indie je nabíledni, přesto se ale oba narodili úplně jinde - v Nairobi v Keni. S rodiči - matka je pečovatelka a otec IT konzultant – bydlel v londýnské čtvrti Harrow, kde chodil na základní školu (Longfield Primary School). Posléze studoval Whitmore High School a na GCSE absolvoval obor drama. Jeho učitelé nejen slovně oceňovali jeho nebývalý talent, ale bývali dojati až k slzám každou jeho dramatickou rolí při mnoha školních představeních. Školu ukončil v r. 2007, tedy v době kdy na televizních obrazovkách sklízel úspěch jako britský muslimský teenager Anwar Kharral, v kultovním seriálu SKINS. Na tuto roli byl vybrán ze stovek účastníků konkursu a trpělivost při hledání se bohatě vyplatila.

Když se na něj podíváte, vidíte spíš sotva odrostlého teenagera než držitele černého pásku v taekwoondu a rovněž držitele bronzové medaile z MS 2004 v Dublinu. S taekwoon-do začal v 10 letech v Rayners Lane Academy.

Jeho další rolí bude Zuko ve fantasy snímku THE LAST AIRBENDER (2010), pod nímž je podepsán kultovní režisér M. Night Shyamalan.

Alexandra "alpeew" Pečená-Havlíček

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace