Garfield šokuje

Animovaný

USA, 2007, 70 min

John Davis, Ash R. Shah
  • AGAMENON

Garfield žije v nějaké podivné paralelní realitě a náhodou se propadne do toho skutečného. No nebyl to špatnej nápad, ale má to ale, a to sakra velký a ne jedno. Garfielda sice můžou mít rádi i haranti, ale přesto je permanentně určen spíše odrostlejším čtenářům, kteří chápou jeho narážky na pondělí, lenost a hlavně sarkastické poznámky, kterými komentuje nudný, nezajímavý život svého ňoumovitého páníčka Johna. Jenže všechny filmy i seriály se snaží být rodinnými (seroš je opravdu pro školku), což je základní problém. Tudíž se musí osekat všechno, co by smradi nechápali, nebo by je to mohlo „poznamenat“, takže všechno co na něm milujeme. Jim Davis je ve stejným postavení jako Šáša Krusty, který dává svoje jméno na všemožný zgarby, ale když ty producenti mu rvou kufry plný zelenýho lupení, to se pak soudnost odebere do věčných lovišť. Prostě výsledek je kravina, s velmi jednoduchou animací, skoro nulovým počtem hlášek, ale zato smrtelné nudy je přehršle.(1.5.2010)

• Galadriel

Garfield jednoduše na plátno nepatří. Jim Davis se nechal unést a přestože jeho komixy si drží stále velmi vysokou úroveň, tenhle film je jen krůček od odpadu. rozjuchaný děj, který musí připadat stupidní snad i 6-ti letému děcku, navíc kdejaká 5 let stará hopsačka má lepší grafiku než tenhle výtvor. Ještě že to má jenom 70 minut, víc už bych asi nevydržela.(22.2.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,726,453(17.9.2010)

• Terva

Garfield s přiblblým psem Odiem musí najít způsob, jak se vrátit domů a zachránit svůj komiks. Scénář : Jim Davis. Hudba : Kenneth Burgomaster(1.5.2011)

Nakonec, ačkoli jsem viděla tuhle novou trilogii ve špatném pořadí, docela se mi zažrala pod kůži. Viděno dětskými očima a viděno za doprovodu dětských očí - o nic horší, než nejnovější filmy s Casperem. Čili scénář až nečekaně nápaditý, ovšem na animaci nutno přivyknout a nečekat žádnou klasiku. Docela ROFL je už ta základní devíza, že se Garfield a posléze i Odie a spol. dostanou do reálného světa, když za jejich first life je vydáván život herců novinových stripů. Jim Davis stvořil vlastní fikční duplicitní svět o tom, co se děje v jeho hlavě, když sám kreslí… First life má ostré kontury, ten reálný je bez nich. Symbolika?(18.12.2010)