Šeď všedního života může někdy vést k nespokojenosti a tak i Garfield je znuděn svým životem v Animíkově (Cartoon World). Je unavený každodenní prací v Comic Strip Studiu a znechucený ze svých spolupracovníků Wallyho, medvěda Billyho, králíka Randyho a Binuty. Když Odie náhodou upustí svou kost skrze pásku v obraze, která dělí Animákov od skutečného světa, Garfield se impulzivně rozhodne ponořit se do světa prodavačů hot-dogů bez ohledu na svou přítelkyni Arlene nebo svého páníčka Johna. V doprovodu přihlouplého Odieho se Garfieldovo prvotní nadšení brzy opadá poté, co musí hledat jídlo mezi odpadky a stráví noc v promáčené budově. Jako by toho nebylo dost, rozhodnou se noviny zrušit komiksy s Garfieldem a tak je Garfield nucen obrátit se o pomoc na své spolupracovníky, aby společně našli nějaký způsob, jak dostat Garfielda s Odiem zpátky do Animákova, než jejich komiks nadobro zruší.

Tento kompletně animovaný celovečerní film je výraznou obměnou oproti předchozím dvěma napůl hraným a napůl animovaným filmům (Garfield ve filmu a Garfield 2) a je také prostorově řešený jinak. Divákovi jsou prezentovány 3D-postavičky na zdánlivě plochém pozadí, které je jakousi směskou pozadí z počítačové hry a barevného komiksového pozadí. (Fary)

Mary19

"Dobré ráno? Dobré ráno??? Johne je pondělí..." Problémem filmu není ošklivá animace, tím je především absence téměř jakéhokoliv děje... 40% ()

KdG

Nic moc. Komiks je prostě komiks, tady to je spíš slátanina, která až na pár scén s Odim není moc vtipná. ()

Scraffy

Celkom originálny nápad na animák a podľa mňa sa celkom vydaril. ALE! je to veľmi nudné. Je tam veľa častí, ktoré tam nemuseli byť a teda celkovo to zráža hodnotenie. Škoda. ()

haffen

Grafika absolútne tragická. Za ňou moc nezaostáva ani dej, neexistujúci humor a samotné postavy. Kvalitou je to tak na úrovni filmov, ktoré kúpite v miestnej trafike za cenu Nového Času. Jednu hviezdu dávam za ten skutočne veľmi priliehavý názov. 20% ()

swoulen odpad!

Promrhaný čas sledováním a čekáním, kdy se konečně rozjedou gegy, na které je člověk zvyklý z komiksu. ()

wobufet

Ačkoli je nápad vcelku zajímavý, proveden je bídně. Než se vůbec Garfield s Odiem do lidského světa dostanou, musíme přetrpět rádoby gagy jiných komiksových hrdinů (pro mě neznámých) a postav studia. Když už to vypadá, že se děj rozhýbe, vždy ho něco zbrzdí. I samotný příběh je velice slabý a předvidatelný. Ono, od Garfieldova filmu se toho v poslední době nedá moc čekat. ()

kishi_SO odpad!

i ked tuna je Garfield asi o 200% viac Garfieldoveckejsi ako u "filmovych" spracovaniach, tam som alespon vydrzal dopozerat. Najlepsia cast filmu je pri robeni komiksov kde som sa aj pousmial. Garfield nech sa drzi radsej stranok dennikov! ()

MorraEddie

Garfield jako novinový komiks,proč ne. Garfield jako seriál pro děti,proč ne. Garfield jako hraný film,hm no proč ne. Garfield jako animák na plátna kin? to už opravdu ne. Příšerná grafika,jakoby byla kreslená mou rukou a to vám můžu odpřisáhnout,že je to vážně síla. Jasně vím,že je to dělaná pro děti,ale já se na to snažil dívat s nadhledem a vyšla z toho jedna hvězdička a psychická újma na dlouhou dobu. ()

gizi

Jelikož jsem nic moc neočekával, nebyl jsem ani zklamán. Příjemné úsměvné podívání, 65% 12.6.2012. ()