Fantastický mazel

• Hongkong Chang jiang qi hao (více)

Ti je chudý stavební dělník, který se ze všech sil snaží udržet svého synka Dickyho na prestižní soukromé škole. Přestože Ti dělá co může, aby mu zajistil příležitosti, které sám nikdy neměl, Dicky si ve třídě připadá jako odstrkovaný a přehlížený outsider, protože nosí obnošené oblečení a na rozdíl od ostatních spolužáku nevlastní nejnovější elektronické hračky. Jednoho dne Ti najde na skládce tajemného “plyšáka“ a spěchá s ním domů za Dickym. Přestože podivný chlupatý tvor na první pohled nevypadá jako obyčejná hračka, když si s ním chlapec začne hrát, ukáže se, že je mnohem, mnohem víc! Tohle není jen průměrná akční figurka, ale živý „mazel“ oplývající výjimečnými schopnostmi. Dicky vezme veselého mimozemšťana do školy, aby ho ukázal spolužákům a konečně na ně udělal dojem. Jenže svéhlavý fantastický mazel má vlastní představy o zábavě a situace ve škole se záhy beznadějně vymkne kontrole... (Cinemax)

gpx

První polovina je plná vtipných scének, druhá trochu americky laciná, ale jako celek parádní film. ()

unclejack

Zdá sa mi to akosi vo všetkých smeroch prepálené - od nerealisticky vyzerajúcich špeciálnych efektov až po zväčša afektované a prehnané herecké výkony. Tak či onak, snaha Stephena Chowa si zaslúži aspoň dvojhviezdičkové ohodnotenie za nevtieravé spracovanie a tú sladkú chlpatú cibuľku s veľkými očami. ()

aluKa

Možná za to může anglický dabing, protože hlasy byly jakoby vyrvané odjinud a k obrazu a jednotlivým charakterům namátkou přilepené, možná za to může podivný překlad do češtiny v titulcích, které si vyprávěly úplně jinou pohádku než hlasy znějící z reproduktorů, a tak možná viním film zcela neoprávněně, ale nezanechal na mě téměř žádnou pozitivní stopu. Celé to bylo úděsně toporné, jako by se scénář někomu rozsypal a ten, když ho skládal zpátky, zapomněl vrátit ty písmenka, která to celé ženou vpřed. ()

HMTD

Nikdy by mě nenapadlo že hlavní představitel je ve skutečnosti dívka, no skvělí výkon Jiao Xu, otázkou je to v Číně nenašli vhodného chlapce pro roli :-) ()

lusst

Tak... zasmial som sa. Ale zatiaľ to najslabšie, čo som od p. Chowa videl. Gigantický nadhľad - nutnosťou. ()

nikhaj

Detske ale heske. Oddychol som si bez ujmy na rozume alebo prevracania ocami. Ftipne, vazne, poucne a samozrejme azijske nieco na styl dobreho pikaču ()

DapaCz

Zábavná rodinná komedie. Chow je zábavný a dokonce i emoční scéna se mu tady povedla. Taková šílenost. Chvíli se člověk směje, pak by měl brečet a hned se zase smát. Snad Chow přinese melu, nebo shaolin II... to bych od něj rád. ()

TylerD.

Velmi originální filmík, pro děti ideální zábava. Mě ale zábavu kazily potrhlé, trapné a rádoby vtipné scénky, které mě vytrhávali ze zajímavého příběhu. A to vůbec nejsem fanda žánrru. 55 %. ()