Fantastický mazel

• Hongkong Chang jiang qi hao (více)

Ti je chudý stavební dělník, který se ze všech sil snaží udržet svého synka Dickyho na prestižní soukromé škole. Přestože Ti dělá co může, aby mu zajistil příležitosti, které sám nikdy neměl, Dicky si ve třídě připadá jako odstrkovaný a přehlížený outsider, protože nosí obnošené oblečení a na rozdíl od ostatních spolužáku nevlastní nejnovější elektronické hračky. Jednoho dne Ti najde na skládce tajemného “plyšáka“ a spěchá s ním domů za Dickym. Přestože podivný chlupatý tvor na první pohled nevypadá jako obyčejná hračka, když si s ním chlapec začne hrát, ukáže se, že je mnohem, mnohem víc! Tohle není jen průměrná akční figurka, ale živý „mazel“ oplývající výjimečnými schopnostmi. Dicky vezme veselého mimozemšťana do školy, aby ho ukázal spolužákům a konečně na ně udělal dojem. Jenže svéhlavý fantastický mazel má vlastní představy o zábavě a situace ve škole se záhy beznadějně vymkne kontrole... (Cinemax)

ypres.bass

CJ7 je roztomilučký! Skoro jako ta mladá slečna učitelka. Ano ta kost na těch podpadcích a přiléhavém bílém kostýmku. ()

PDcz odpad!

odpad! A zrovna tomu nedám ani jednu hvězdičku. A ne! Nuda, nuda, nuda. [X] Minus 1* hvězdička Za neherce. Já vím, že jsem nedávno psal komentář, kde jsem chtěl, aby nehráli jen hvězdy, ale aby ve filmech byli i nováčci či neokoukané tváře. Neznám čínské herce, tak nevím jestli jsu tihle známí, ale pro mi jsou neokoukaní. Ale tohle ne prosím. Odsud podsud.. sem už ne. [X] Minus 1* hvězdička Nemám rád pokemony :-/ [X] Minus 1* hvězdička Snaha o vtip. [X] Minus 1* hvězdička Některé kamerové záběry, jako například rozhovor přes bránu školy. 10x střih a vidět jsou jen oči.. a tak dále. A hudba? Tak ta tam podle mi vůbec nesedla a rušila. [X] Minus 1* hvězdička Proč tomu udělali anglický dabing? Děs, běs.. já už ani nechci psát proč to vše odebírám. [X] Měli by psát varování k filmům, tehle bylo asi prošlý a zkažený. ()

Olík

K tomuhle snad můžu říci jenom tohle: „Stephen Chow je nemocný člověk a vy všichni, co jste udělili tři a více hvězd, také.“ Tohle jako měl být snímek pro celou rodinu, potažmo pro děti? Že šlo tématem o jeden velký kyblík klišé….. dobrá, na to jsme už tak nějak zvyklí. Ale to samotné znázornění. Jedna dcera se mi v průběhu několikrát rozbrečela, druhá musí navštěvovat ob týden psychiatra a já v noci křičím ze spaní „vyndej mu tu hlavu ze záchodu“. Ano, asijský kontinent je ve vztahu k dospívajícímu publiku mnohem drsnější než našinec a hongkongský rodák Chow si žije na své vlastní planetě….tak jo, ale děkuji, nechci. U nás Fantastický mazel zafungoval pouze jako strašák…..nebudeš poslouchat, večer se budeme dívat znovu. ()

Karmin

Ono to vlastně není nic moc..začátek typicky Chowosky natažený, konec natažený, není to tak třeskutě vtipné, jak jsme u Chowa zvyklí, kung-fu tam sice je, ale asi na 2 a půl minuty. Sám od sebe bych na to kina určitě nešel. Divák vlastně vůbec neví, co čekat..... Jenže ten malý kluk je prostě boží, Tomáš Holý se šikmýma očima. A Chow taky umí dobře hrát. A jsou tam vychytané záběry. A ten ufo-pejsek je nechutně roztomilý. A slečna učitelka je moc hezká. A jsou tam skvělé odkazy na předchozí Chowovy filmy. Prostě to má jiskru. ()

Ajvngou

po shaolin socceru a kungfu mele pěkná bída. Asi 2x jsem se zasmál absurdním fórům a potom už jenom vyjeveně koukal na ten mix slzopudnýho dojáku a sociálního dramatu. P.S.: při natahování CJ7 mě to bolelo asi víc než jeho. ()

Lumberjack

Samozřejmě, že jsem nečekal takovou bláznivinu jako Kung-fu mela nebo Shaolin fotbal. Chow lehce změnil nótu a naservíroval nám krásnou rodinnou komedii... Určitě stojí za zhlédnutí i když lidem, kteří od toho čekají pouze ulítlou komedii ve stylu Stephena Chow, bych to příliš nedoporučoval... ;-) Směšné komentáře: PDcz, rundmg ()

danielwanderer

Jééééj, tak toto sa bude mojej snúbenici páčiť ;). Som prekvapený, že východný film je takto pekne nadabovaný, za čo určite môže USA, pretože v jeho rozšírení po svete určite majú prsty ;). A tak tu máme krásny sci-fi príbeh o chudobnom chlapcovi a jeho otcovi, do ktorých životou vstúpi potvorka, ktorú pomenujú CJ7. Prvotné dojmy o super novej hračke z vesmíru rýchlo narazia na tvrdú zem... No aj tak bude naša zelená hračka dokonalá, milučká a celý snímok jej výzor krásne zafarbí ;). Nebol by to východný film, aby sme sa skoro nerozplakali... Proste opäť zažijeme krásnu nekompromisnú ranu, potešia anime filmové finty a dojem z filmíku bude úplne skvelý ;). Teším sa, až si pozriem opäť :). ()

Ivoman

Velmi mě mrzí, že nemohu dát maximální počet bodů, ale opravdu to nejde, i ty 4 hvězdičky jsou na velmi tenké hranici a převážili minulé dva filmy Stephena Chow. Tento film je dle mého vyprávěn mírně řečeno brutálně. Mazel je skvěle udělanej, ten malej kluk strčil svým herectvím do kapsy úplně každýho a doufám, že ho nechají pokračovat, jeho velká kamarádka je taky skvělá a mohla dostat více prostoru. Brutálním vyprávěním nazývám moc velké emocionální zvraty, kterých nebylo třeba pro takový druh filmu a film mohl být vyprávěn klasicky. Takhle tomu prostě něco chybělo. ()

Pavel_Pan

Docela nechápu rozdvojenost režiséra. Na jedné straně Shaolin fotbal - hrůza překračující hranice senility. Na druhé Fantastický mazel, který má vše kvalitní, co potrhlí shaoliničtí čutálisté nestihli ani tušit ()

Black3R

Pekne vydarený film, výborné efekty/animácia CJ-7, pekný príbeh, tak napíšem sem len to čo sa mi nepáčilo. Zas takú chudobu ukazovať nemuseli, aj keď neviem ako by film zapôsobil keby tam nebola. Ázijské bojové scény vôbec nemám rád, a tie efekty ktoré zvýrazňujú akou veľkou silou útočník bojuje :( Okrem týchto 2-ch vecí by som filmu dal aj niečo cca90%, síce nebolo ich veľa, ale takto......65% ()

magu

Je to také prosté, jednoduché, ale veľmi milé. Napriek tomu, že je to možno film pre deti, vydržal som sledovať bez problémov až do konca a to mám väčšinou pri pozeraní rozprávok problém. A možno je to tým, že mám rád sci-fi. Na ufo síce neverím, ale oni tam niekde sú. A vôbec by mi nevadilo, keby vyzerali ako CJ7. ()

wray

Fajn rodinny film. Trosku obzvlastneny tym ze je to cele sialene japonske (vlastne cinske ako pozeram...) Hlavny motiv - chudobny otec a syn sa pretlkaju zivotom. Na pomoc prichadza superroztomily tvorecek z vesmiru. Asi nema ani zmysel pisat ako to bude pokracovat ani ako to skonci. Kazdy to vie. Ale aj tak sa to da pozriet :) Nenarocny oddychovy film na nedelne popoludnie. ()