Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

bonovox

Rodinný snímok bez výraznejšieho prekvapenia. Krásna príroda a známi herci dvíhajú tento film aspoň do priemerných vôd. ()

miza

Taková nudná komedie na styl Sám doma.Doufám,že nikdo již nebude točit takovou nudu.Tu jednu hvězdičku dávám ze soucitu ke svým vnukům,kteří se taky dívali. ()

TheBrain odpad!

je to uchylne, pedofilne a nekrofilne zaroven, herecke vykony ani nekomentujem...jediny kto ako tak vedel hrat bol ten tulen co napovel prdel ()

blekekeke

Tak jsem čekal, že si v klidu oddychnu u nějaké dobrodružné vtipné komedie. Přehrávání herců, špatné triky, a ani pořádných pirátů jsem se nedočkal. Celé to bylo takové uštěkané, rychlé, nudné. ()

Dawe2

Hodně dětinská pohádka/ komedie.  To by jsme měli zápory. Pozitivní je příběh, prostředí, milá atmosféra a vlastně i dětská naivita. Pokud se dokážete vrátit do dětských let a celý film vidět dětským očima, velmi se vám odmění. A s dětskýma očima budu i hodnotit a doporučovat. Tohle sice není akční krvák,  ale tenhle naivní svět je mi stále bližší. Je to malý zázrak v dnešním světě, škoda že je s momentální datem "před šestnácti lety", protože bych něco podobného rád uvítal i v dnešní tvorbě. ()

snupko13

Trochu nudné, trochu vtipné, trochu napínavé a trochu nápadité. Tých pozitývnych "trochu" je však asi len 30 zo 100. Akurát mne J. Foster pripadala celkom vtipná. ()

MIHLIK

Tak milý dospěláci vžite se do role 11 -leté dívky a pak se vám to i začne líbit, dyt to není zase tak špatný... ()

Elissabet

Vy si ze mě děláte srandu? Tohle že byl film? Ani omylem...První půlhodinu bych narvala do několika úvodních úseků, ale prostě tohle byla fakt ztráta času. Na tak dobrý herecký obsazení jsem čekala něco daleko, daleko lepšího. Pár světlých momentů, a pěkná hudba a scénáře. Sedím...koukám...a čekám kdy to začne, a ono nic... ()

Vital

Nejlepší rodinná komedie jakou jsem za poslední dobu viděl.Jodie Foster jako spisovatelka která má strach vystrčit nos z baráku,Gerard Butler jako skvělý tatínek a badatel podmořského světa a postava Alexe Rovera byla taky pěkná a na závěr skvělí a roztomilá zvířátka jako lachtan a snad chameleón? a na závěr Abigail byla kouzelná a její hlásek a vztah se zvířátky byl kouzelný... film,který mě vzal za srdíčko a zanechal nádherný pocity a i slzu.. ()

sue2008

Jasně, od začátku je předvídatelný co se stane, ale myslím, že to u všech filmů tohoto typu. I když je film jednoznačně zaměřen na dětské publikum, nebudou se nudit ani dospělí. Strašně se mi líbily rozhovory autorky s jejím fiktivním hrdinou a taky létající ještěrky... no prostě příjemná rodinná podívaná, která nepřekvapí, ale rozhodně neurazí ()

Chlo0opek

Takové dětské pojetí osamocenéo ostrova a života na něm. Celkem pěkné prostředi i obstojné triky, ale to je tak všechno.. Hezky natočený záběr byl, když katapultovaný ještěr letěl na nezvané hosty, to zas ale musím uznat... Lepší 2*. ()

xenie

Jsem v šoku z toho, jakého projektu se musela Foster zúčastnit a na filmu je zoufale vidět, že měl nízký rozpočet. ()

zeromen

Nuda nuda a ještě jednou nuda. Co mě potěšilo tak akorát pěkné scenérie tropického ostrova. Jde vydět že i Jodie Foster umí hrát v kravinách. škoda ()

P@\/EL

Hodně průměrný dobrodružný film, který nenabídne ani moc humoru a ani de v tomhle případě nedá mluvit o akčně napínavém dobrodružství. Děj taky ničím nezaujme a otravná spisovatelka působí dost trapně. Film samozřejmě končí hodně naivním happyendem. Jediným plusem jsou snad jen exotické prostředí, kde se odehrává většina filmu, a zvířectvo. ()

fox_karol

Nepříjemně nudná komedie. Ne tak špatná jako třeba Indiana Jones, kterého mi šílený Alex Rover připomínal.. Pokud se na tento film divá dítě okolo 10 let, nejspíš bude nadšené. ()