Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

jasanka

Některé scény jsou tedy dovedené do naprostého extrému, prvky v ději jsou hodně nápadně narafičené, scénář slabý, a vadilo mi velice zvláštně udělané prolínání představ (např. když se A. Breslin objevila doma u J. Foster během čtení emailu). Ale i přes všechna negativa mě zajímavý příběh upoutal k obrazovce a připadala jsem si jako dvanáctiletá holka. Na oddech fajn. ()

Bozvav

Příjemný rodinný snímek s nádechem romantiky. Herci dobří a uvěřitelní, zvířátka roztomilá a turisti správně vlezlí a otravní. Já se bavila i když pár hluchých míst by se našlo. Hudba hezká, lokace nádherná a být mi dvanáct, určitě bych chtěla na tom ostrově být. Teď už ne, neb předtava toho všeho hmyzu, co tam mají mne děsí. Za mne slabší čtyři hvězďule. ()

Mary19

Rád bych své hodnocení zvedl, ale bohužel to nejde... Film na mě působí nedodělaným, uspěchaným, možná až odbytým dojmem... Hlavní dějová linka není dostatečně propracovaná a neustále se odbíhá k naprosto nedůležitým situacím, a ten závěr??? Co to sakra mělo být???!!! Zapomenutý ostrov ale do slabého průměru dostává výborný výkon Abigail Breslin, která do své role perfektně zapadla; pěkná hudba a úžasný lachtan s ještěrkou... 45% ()

herech

Výrazně zklamaný nebo naopak aspoň trochu unešený jsem z tohoto díla nebyl. Jednoduchá průměrná rodinná podívaná. Na nic víc bych to nepovyšoval... ()

Faila

Nejúžasnější podívaná mého života to nebyla, ale že bych si to neužívala, to říct nemůžu. Jodie Foster a Gerard Butler byli skvělí a malá Abigail Breslin má až děsivý herecký potenciál. Bylo to zábavné, bylo to promyšlené a na rodinnou komedii až moc dobré. ()

Wolvie

Strašně milý dětský film se strašně sympatickým hereckým obsazením,který měl hned po prvním zhlédnutí náběh na osobní srdcovku.Druhé už bylo vlažnější,přesto dost dobré. ()

hEROic

rodinej film pro deti no... cekal jsem trosku neco jinyho a to co jsem dostal, rozhodne nebylo lepsi nez moje ocekavani :) na muj vkus az moc chytrejch zviratek... 40% ()

REBARB0RKA

Prostě film pro věkovou skupinu 6-13 let, takže čekejte jednoduché vtípky, jako prdícího lachtana a šílený tanec před počítačem. Místo Gerarda Butlera a Jodie Fosterové tam mohli obsadit kohokoliv a na výsledku by se to nijak neodrazilo. ()

char_t

Jasně, je to jen blbinka pro děti na úrovni Spy Kids, ale na rozdíl od nich je to zábavná a ne až tak moc pitomá blbinka, a navíc je dobře obsazená. Takže proč ne. 65% ()

asfalt

Bolo mi ľúto Jodie Foster. Na môj vkus hrala príliš kŕčovite a neveril som jej ani jedno slovo, ani jeden pohyb. Scenár akoby zbúchaný narýchlo a film ako taký mi nedal nič. Film ideálny pre cieľovú skupinu 10 až 14 rokov. ()

Tryman

Popravdě řečeno, když jsem si to pouštěl, tak jsem neměl tušení do čeho jdu. Jinak bych to asi nikdy neviděl. Na můj vkus až příliš ujetá rodinná komedie. ()

cerbygerby

Tak tohle bylo velké zklamání... čekal jsem od toho víc už jen kvůli Gerardovi Butlerovi, ale vůbec jsem nepochopil že do takového filmu šel... nuda a trapnost ()

PavelZava

Jednou jsem viděl, je to pro děti, a tak je to natočeno. Příroda je nádherná. Alex mě pobavila hned, jak "vlezla" do taxíku : Mám sklony k nevolnosti při jízdě. Ale vždyť ještě nejedeme. Nehledal jsem žádný zázraky, thriller či erotiku :-) ()

HappyDeath

Asi nic zásadního proti, ale rozhodně nic pro. Škoda té naporsté jednoduchosti a občasných absurdních scén, které nedávali smysl. ()