Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

lucijelucije

Není to bůh ví jaká sláva. Spíše průměrná věc, ale na druhou stanu je to ten typ filmů, který zaujme širší populaci lidí. Je to film nejen pro dospělé, ale i pro děti. Nim´s island má tak trochu, ze všeho trochu =) ()

filipvrbik

Jako není to žádná hitparáda,ale není to až tak špatné- hlavně super agorafobická Jodie Foster, jako komedie to docela funguje.....60% ()

KatRi

Tohle mě nehorázně iritovalo. Nemám ráda takové ty ohrané modely, kdy holčička nebo kluk jsou nepřekonatelní hrdinové a všechno zvládnou. Navíc to má naprosto předvídatelný scénář - to, že je to určeno dětem, přece neznamená, že to má být hloupé. Aspoň že hlavní roli hrála Abigail Breslinová, ani ta Jodie Foster na mě totiž příliš nezapůsobila. ()

Kacitr

Ou. Tak tohle se nepovedlo. Jediné co se mi líbilo je místo kde se natáčelo. Abigail Breslin se spolu s Jodie Foster snažili ale bohužel záchrana marná. Scénář bych producentům omlátila o hlavu. ()

sona123

Jako vždy bezchybná Abigail, snad poprvé se mi líbící Gerard Butler (zejména když byl za slušného vědce v brejličkách) a Jodie v nenáročné a netragické roli. Panenská příroda, vtipné vsuvky, svěží a hravé (postava hrdiny z knihy zde byla rozhodně dobrým tahem, což se ne vždy dá říci). Chvílem Kevin, ale ne Sám doma, ale sám(a) na ostrově. Je samozřejmě úplně jasné, jak to dopadne, hned poté, co se seznámíme s hlavními hrdiny - ale to vůbec nevadí. Po dlouhé době film, který děti neoblbuje a dokáže je (aspoň si myslím) opravdu pobavit. ()

Zombi

Celkem pohodový film pro celou rodinu, sám bych na to nekoukal, ale na rodinný večer fajn. Butler tu připomíná McGyvera, když na nepojízdné lodi vymýšlí různá udělátka, aby se dostal za svou dcerou. Foster tu hraje totálně praštěnou a fóbiemi trpící spisovatelku. Butlerova dcera má zase k dispozici sympatickou zvířenu včele s ukecanou agamou. Celý je to hrozná ptákovina, ale kouká se na to příjemně. ()

Gumrice

Tak ta Jodie byla výborná, fakt jsem se bavila. Všechny její herecké výstupy byly dokonalé a profesionální. Děj už byl o něco slabší, ale to prostředí a příroda to zachránila. A ten lachtan? něco úžasnýho. ()

H4ku11

Keby som stále nebol dušou decko a snílek asi by ma to tak nebavilo. Gerard by mohol byť skutočne Alex a pozeral by som to. ()

Jacek

Pro šesti- až desetileté děti velmi slušné; starší divák ať si dvakrát rozmyslím, jestli do toho půjde - legrace i fantazijní rozlety pro nejmenší mají trochu jiné nároky, než co by dospělec vzal... ()

BreHas26

Zapomenutý ostrov se mi líbil. Je zábavný, legrační a místy napínavý. Animovaný začátek a konec se mi moc a moc líbil. ()

Vitaminy

Film na který jsem při zběsilém přepínání náhodou narazil a říkal si v duchu jaká to zas bude blbost, ale z nějakého důvodu jsem se nemohl od Mim´s Island odtrhnout. Mix všech možných dospělácko/dětských dobrodužných filmů s krásnými kulisami, Indiana Jone´s humorem, s výbornými herci a hlavně s dobrým koncem. ()

jirka.jindra11

Moc hezky udělaná pohádka, Jodie excelentní a okouzlující jako vždy. Je to důkazem toho, že je multižánrová herečka a ve všech stylech vyniká. ()

Lilloos

Mohlo to být příjemné dětské dobrodružství, ale to by to nesmělo být tak na hlavu postavené. Holka, která se dobrovolně nestýká s lidma, ale radši vyrůstá na tropickém ostrově jen se zvířátky a když se jí ztratí otec na moři, nevolá záchranáře, protože by se dozvěděli o jejím ostrově. Naproti ní prdlá spisovatelka dobrodružných románu, která však nevystrčí nos ze dveří. Ale jo, chápu že takovýmhle magorům, se může stát ledacos. ()

Meteorista

Jodie Foster zvrací jako o život, ale přesto má zuby čisté. Gerard Butler by potřeboval smotané lano a ejhle, byl by z něj rázem Indiana Jones. Takže jediná, kdo si zaslouží pochvalu, ale bohužel tento film nezachraňuje, je mladičká Abigail Breslin...a její zvířátka. :) Podprůměrný film s mizerným příběhem. A dojemný konec jen podpořuje onu "blbost" příběhu. ()

El-Barto

Gerard Butler je schopný kývnout na všechno, takže mě to hraje, že hraje v něčem takovém nijak nepřekvapuje, ale u herečky s velkým H - Jodie Foster mě to mrzí. Mrzí mě, že se upsala takové naivní, nudné a infantilní blbosti. Vztah otce a Nim je nechutně přesládlý, ale chápu, že mladší generaci se takovýhle film může líbit. ()