Soukromé životy Pippy Lee

Súkromné životy Pippi Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

Vyloženě ženský film, ale nejde o žádnou stupidní červenou knihovnu. Robin Wright Penn alias Pippa Lee dokonale ztvárnila lehce nešťastnou ženu, jejíž jedinou životní náplní je se starat o dominantního stárnoucího manžela a která nám postupně odkrývá svoji minulost a na povrch tak vyplývá, jaká kdysi taky byla - smutná malá holčička, nezkrotný teenager, divoká party girl. Pro mě by tenhle film fungoval i bez hvězdného obsazení, ale bylo potěšením zase po čase vidět např. Winonu Ryder. Srovnání film/knížka (Rebecca Miller) - 4/6.(13.8.2010)

• mil@n.fanatik

Tohle drama mě nějak výrazně neuchvátilo a nenadchlo. Po většinu filmu jsem se nudil... 40%(9.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $294,711Tržby Celosvetovo $1,029,176(1.2.2010)

• rikitiki

Prapodivná motanice vztahů mezi nepříliš sympatickými lidmi. Hlavní hrdinka se celý film odhodlává ke změně života, který ji tak štve, že se z něj snaží uniknout i nevědomě náměsíčnictvím. No a nakonec se: co? KOUSEK DĚJE No, odhodlá přece! A zdrhne do pouště s krásným cizincem. Film nemá žádný potenciál kromě výborného hereckého obsazení, ale celé mi to připomínalo Allenovské filmy o spletitosti vztahů, ovšem bez jeho humoru a nadhledu. /10. 2. 14./(10.2.2014)

Sonda životom stárnucej ženy, ktorá vzpomína na časi minulé a premýšľa nad budúcnosťou... neoslovilo ma to natoľko aby som to preháňal z hodnotením, ale predsa len 6/10(13.10.2009)

• - Roli Suky měla původně hrát Maggie Gyllenhaal. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

• - Julianne More svou roli točila pouhé dva dny. (Terva)