Soukromé životy Pippy Lee

• USA The Private Lives of Pippa Lee (více)

Příběh jedné ženy, která se rozhodla, že nedopustí, aby život jen tak proplul kolem ní. Dvacet let žila jen pro svou rodinu, pečovala o svého stárnoucího manžela i děti. Děti odrostly, z manžela je moudrý starý pán a Pippa Lee objevuje znovu kouzlo sexu a něhy v náručí jiného muže. Pippa Lee (Robin Wright Pennová) vede na první pohled šťastný život. Je oddanou manželkou o třicet let staršího úspěšného vydavatele (Alan Arkin), se kterým má dvě odrostlé děti. Každý obdivuje její vyrovnanost a rád se jí svěří se svými problémy. Když se ale u jejího manžela objeví zdravotní potíže, na jeho naléhání se stěhují z manhattanského bytu do klidnějšího Connecticutu. Její život se smrskne na občasná setkání s novými přáteli Samem (Mike Binder) a Sandrou (Winona Ryderová) a především péči o manžela, který se jí víc a víc vzdaluje. Ovšem vše se změní příjezdem Chrise (Keanu Reeves), který se po čerstvém rozvodu vrací zpět. Pippa najednou začíná bojovat sama se sebou, probouzí se v ní svobodomyslná dívka, kterou kdysi byla a jež se proměnila ve frustrovanou ženu. Najde Pippa znovu samu sebe? (HBO Europe)

Yojimbo

Silně obsazený komorní snímek o ženě, jejíž život nebyl tak šťastný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Celá řada skvělých herců zvedají v podstatě obyčejný příběh na vyšší úroveň, děj naštěstí netlačí na pilu a na nějaké hollywoodsky přehnané emoce se tu nehraje, což je rozhodně sympatické - stejně jako sama hlavní hrdinka. ()

vorenus

Pippa byla hodná holka, než zjistila, že její máma jede na prášcích.Zdrhne z domova a jede na všem možném, až si narazí starýho páprdu a vede slušnej a poklidnej život.Dvě * za slušný obsazení, ale ti to vzali jen snad z přátelství k režisérce.Kdo by se jinak chtěl dobrovolně koukat na takovou s....., když by tam nehrál nikdo se známým ksichtem.Takový snímky by měli rovnou zakázat!Keanu Robin a spol. styďte se! ()

Renton

Scénář: Rebecca Miller .. Tvůrkyně osobitých nízkorozpočtových nezávislých snímků Rebecca Miller mne tentokrát zrovna nezaujala. Sice se silným obsazením (malých a vedlejších rolí), ale celé je to takové podivínské. Pippy Lee neměla a nemá lehký život a jeho rozkrývání se místy lehce táhne a v mém případě rychle vyšumělo. ()

jhrasko

Film, ktorý u mňa skončil - a tak nerád to píšem - ako paródia seba samého. Zvláštne, ženské a okaté vysporadúvanie sa s nepodaredným detstvom, do toho všetko možné - sedatíva, SM fotenie, lesbičky, mokrá Monica Bellucci totálne po..zle nastrelenými vlasmi Alana Arkina. O Ježišovi Kristovi alias Keanu ani nepíšem. K tomu akoby mimochodom Julianne Moore a Winona Ryder. Skvelý potenciál, príliš veľké sústo, trpkosť. P.S. Zaujímavé, ako sa názorovo odlišujem s mojim obľúbeným užívateľom, marvanom. Videl som v tom filme presne to, čo on - čo on ale považoval za plus, mňa nekonečne iritovalo. ()

mira.l

Co to bylo?? Jedna* za Blike Lively, jinak je vidět, že i s docela zajímavým obsazením (Robin Wright, Alan Arkin, Keanu Reeves, Blake Lively, Maria Bello, Winona Ryder, Julianne Moore, Monica Bellucci) se dá vyrobit hovadina na hraně koukatelnosti. Přesně ten typ filmu, u něhož začnu v počítači lovit něco jinýho a je mi vcelku jedno, co se tam děje, stačí mi to slyšet, není třeba na to ani moc koukat. ()

• Julianne More svou roli točila pouhé dva dny. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

Paní Day-Lewisová režíruje

Paní Day-Lewisová režíruje

11.02.2008

Odpočiňme si alespoň na jeden den od akčních krváků, hororů a komiksových filmů a dejme si jednu vztahovou tragikomedii. Ale tahle je opravdu ověšená hvězdami jako vánoční stromeček koulemi... ehm.… (více)