Pandemie (TV film)
-
V zajetí ptačí chřipky
-
Pandemic
-
Pandémia
-
V zajatí vtáčej chrípky
Akční / Drama / Thriller
USA, 2007, 2x90 min
Režie:
Armand MastroianniHudba:
Kevin KinerObsah
-
Mladý surfista Ames Smith (Kyle Searles) opúšťa priateľov a pobrežie Austrálie, aby stihol lietadlo do Los Angeles. Ešte pred letom však začne kašľať a počas letu zvláštnej chorobe podľahne. Ďalší krok určí doktorka Kayla Martinová (Tiffani Thiessen), ktorá nariadi odkloniť lietadlo a pasažierov umiestniť do karantény. Náročnú situáciu ešte viac skomplikuje agent FBI Troy Whitlock (Vincent Spano), ktorý má z lietadla prebrať väzňa a starosta Dalesandro (Eric Roberts), ktorý nechce ohroziť svoje politické postavenie. Najdôležitejšie je však zabrániť vypuknutiu desivej epidémie. No začínajú zomierať prví cestujúci... (oficiální text distributora) -
Na palubě letadla ze Sydney do Los Angeles umírá mladý muž. Ve světě se již nějaký čas šíří obavy z ptačí chřipky, proto Kayla Martin (Tiffani-Amber Thiessen), pracující jako doktorka v Centru pro prevenci a kontrolu chorob, uvalí na cestující z letadla karanténu, ve snaze vyhnout se dalšímu šíření nákazy. Jednomu z cestujících se však podaří uniknout a šíří virus dál mezi obyvatele Los Angeles, dokud se po několika dnech nezhroutí. Jedním z cestujících byl také vězeň, převážený za dohledu agenta FBI, ale tento muž za pomoci svých kumpánů z karanténního střediska prchá a v nastalém zmatku utíká několik dalších lidí. Léky nejsou příliš účinné, infekce se rychle šíří mezi obyvatelstvem a mrtvých přibývá. Jedinou nadějí na vyvinutí správné vakcíny se stává uprchlý vězeň, u kterého se ani přes přímý kontakt s nemocnými choroba neprojevuje. Otázkou však zůstává, zdali se ho podaří najít včas... Film byl pro rok 2008 nominovám za scénář na televizní cenu WGA (Writers Guild of America). (TheRaven)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (10)
-
Pumiiix
Solidní rozjezd na TVfilm. Hlavní hrdinka s tváři pěkné „mršky“ z Beverly Hills Tiffani-Amber Thiessen nějak extrémně nepřehrává a je největší zbraní filmu. Příčina vzniku nemoci podána jednoduše, ale zato účelně odvyprávěna, uvítal jsem rychlejší postup a podávání informaci. Čísla docela zarážející, zvláště rychlosti nárůstu ;-) Největší podpásovka jsou herci, do rolí místy nevhodně zvoleni, nejvíc mi neseděl ukecaný bodyguard a hlavní FBI agent, který si moc hrál na „ultra“ drsňáka a přitom si nějak bohužel nevšiml svého přehrávání. Druhá část hodně podobná první, ale po celkovém hodnocení ještě slabší, agent mě ještě daleko více iritoval. 6/10*(9.7.2008)
-
TheRaven
Na televizní film to nebylo úplně špatné, místy sice trochu nedomyšlené a na můj vkus poměrně kýčovitá hudba a také docela zdlouhavé. Ale aspoň byl pěkný pohled na hlavní hrdinku, kterou hrála Tiffani. Není to sice žádná extra herečka, ale mám pro ní slabost.(4.2.2008)
-
Tryskomyš
Pěkný film. Nechápu moc to hodnocení. A vrací se nám tady na obrazovku hvězda BH 902 10.(8.7.2010)
-
Iks
Ne zas tak špatný film. Tedy na to, že je to TV film. Problém katastrofických filmů je jednoznačný: vždycky se najde nějaká kráva, nějakej vůl, nebo nějakej mimozemšťan, kterej naší planetu zachrání. Proč?(29.8.2010)
-
lennyd
Jeden mladej boreček si ze surfování v Austrálii přiváží kromě nevšedních zážitků také jeden nehezký virus. V plné síle na něj uhodí během letu, kde i přes veškerou pomoc letušky a náhodně letícího lékaře (v každém letadle je minimálně jeden náhodně letící lékař) umírá. Ihned po příletu jsou všichni cestující odvezeni do karantény - až na jednoho mladého makléře, kterému se ve zmatcích při přistání podaří utéct a vir se pěkně šíří po celém L.A. I když už je uprchlý cestující dopaden (vir se nenechal obalamutit), pro změnu z karantény uteče další cestující, tentokrát uvězněný (a převážený) šéf drogového gangu. Práci doktorky Martinové komplikují také politické boje starosty L.A. s guvernérkou Kalifernie či ukradená zásilka léku proti chřipce ... No, na televizní (dvou dílný) film až neuvěřitelně povedené. Nevím sice, která chytrá hlava se rozhodla pro takovou délku filmu (že bylo nutné do pandemie zařadit i honičky agenta fbi s uprchlými vězni,a le budiž). Herecké výkony v takovýchto filmech mají do oskarových výkonů docela daleko, ale až na toporného agenta FBI mi přišly docela OK. Film sice vykrádá (kde může) starší Smrtící epidemii, ale co chcete pořád vymýšlet. Jediný co jsem nepochopil, byl lék na vlastní chřipku - asi došly peníze, tak bylo třeba natáčení během pěti minut ukončit, a podle toho to taky tak dopadlo, no jo .. Ale celkově dobrý..(11.7.2008)
-
Master19
Musím si rýpnout do toho, že oproti klasickým představám o proplešatělých vědcích bez kontaktu s realitou, nebo brýlatých vědkyních s trvalou na hlavě a pisklavým hlasem, v amerických filmech je ten nejgeniálnější mozek většinou v těle mladém a většinou i pěkném. Na druhou stranu kdyby Kaylu hrála nějaká stará ochechule, asi bych se vůbec neobtěžoval se na to dívat... :-) Scénář je hodně vachrlatý, tak nepřekvapí, že zásadní dedukce vedoucí k nalezení všeléku je raději splácnuta do cca 10 sekund.(11.7.2008)
-
CarlosX
Těžko říct co je pro svět větší katastrofa, jestli natočení tohoto katastrofického filmu, a nebo samotná ptačí chřipka!!(4.2.2012)
-
Slimak
No jó...amerikáni si na tyhle škváry potrpí...furt dokola v telce běží jak všechno vyřeší a bude to.Můžeme být v klidu...ještě že je máme.(13.7.2008)
-
Baron Noktur
Síce to nie je nič svetoborné, ale určite to diváka neurazí. Oceňujem v niektorých prípadoch fakt až dusnú atmosféru. Dobrý film.(8.8.2010)
-
jjjerry
Pro Tiffani mam slabost, ale do role mě moc nesedla, mám ji zafixovanou jako "mrchu". Jako většina televizních filmů tu bylo až moc náhod a maličko překombinovaný děj. Mám rát podobné katastrofické filmy. Marně čekám na nějaký který bude sahat alespon po kotníky Smrtící epidemii s Dustynem Hoffmanem.(9.7.2010)