Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Renton

Scénář: Kevin Smith .. Oh you'll be sorry when I'm giving you the best orgasms of your life. Pro fanatiky. Inteligentně pojatá tutová romantická komedie, kde se jde na cestu hledání lásky opravdu netradičním způsobem, ale v tom je Smith machr, dělat tradiční věci ehm jinak. V tomto případě i přes atraktivní název/téma i prodat. Ovšem nic, co by mě nějak semlelo. Sice lepší než zhulenecký Pineapple Express (od Rogena), ale slabší než třeba Clerks II (od Smitha). Chvílemi jsem se sice nahlas zasmál, ale jinak snímek jen tak prošel skrz mě. Pamatovat si budu akorát tak herecké výkony resp. herecký výkon roztomile usměvavé Elizabeth Banks, protože Seth Rogen si tu svoji slušnou škatulku jen zase o něco více vytvrdil. Jejich "poprvé" je natočeno vskutku výtečně a je to opět hlavně díky Elizabeth, které je v té poloze neuvěřitelně přesvědčivá. Perfektní byl i Justin ‘Glen and Gary Suck Ross's Meaty Cock and Drop Their Hairy Nuts in His Eager Mouth‘ Long nebo Craig ‘black coffee‘ Robinson. Plusem je taktéž střídmá stopáž (zabiják potenciálu Judd Apatow produkce), jen ta pila mohla být přitlačena víc. Protože asi nemám takovéto sny, aby mě je Zack a Miri plně uspokojili. 70%. ()

Bluntman

Post-hughesovský film (okázalý odkaz na ŠESTNÁCT SVÍČEK), kterým se Kevin Smith přidává k filmařům (David Cronenberg, Paul Verhoeven, Steven Spielberg, Brian DePalma, George A. Romero...) tematizujících svou vlastní tvorbu a posunujících se dál a kterým dokazuje, že apatowovští "nástupci" jsou ještě stále nedospělí, jejich díla zbytečně dlouhá a šokující scény jsou pro ně cílem, nikoliv prostředkem, jak sdělit nějaké to moudro a životní pravdu, postřeh. Po CLERKS II, což byl splněný sen všech fanoušků originálu, přichází se ZACK AND MIRI MAKE A PORNO, což není nic jiného než splněný sen smithofilů, protože se jedná o poctu View Askew Production: z životní mizérie představované nedostatkem peněz a prací v neperspektivním obchodě se hrdinové dostanou tak, že v místech svého pracoviště a za pomocí přátel a vynalézavých nápadů (mikrofony na hokejkách...) natočí film (a jak myslíte, že vznikali CLERKS?). Pro mě osobně jedna z nejlepších vulgárních, ale přitom inteligentních romantických komedií, která je zároveň výrazně autotematická a která se může stát pro generaci mladých rozzlobených mužů milujících "teensploitationy" tím, čím byl Burtonův ED WOOD pro milovníky braku. 10/10 P.S. R5 verze, která je venku, neobsahuje 5minutovou (!) sekvenci v titulkách, ve které se dozvíme, jak Zack a Miri vyřešili problém s penězi. P.P.S. Nečekal jsem, že to kdy napíšu, ale po tomhle filmu nevidím Smithe jen jako scénáristu, ale i jako režiséra (výborně vypráví obrazem, zvolené písně odpovídají pocitům a myšlenkám postav apod.). P.P.P.S. Romantická linie je plně uvědomělá, záměrně narušovaná přehnanou vulgaritou (shit-covered, Dutch Rudder), aby nespadla do klišé a schematismu, a - copak divák nechce, aby měl film happy-end? ()

gogo76

Komédia, od ktorej som čakal spŕšku vtipov, ma celkom neuspokojila. Príbeh je fajn, párkrát som sa pousmial, niekoľko krát zasmial, raz vybuchol. Najväčší problém vidím v tom, že tvorcovia nie celkom využili to, čo táto téma ponúka. Príbeh za štyri, humor za dva. Nad tri hviezdičky nemôžem. Film 60%. ()

ScreamJay

Proč stahovat trenky, když erekce je ještě daleko aneb jak jsem prozřel a uzřel R2D2 s koulema!!! Nač si honit.....triko a na plnou pusu okecávat, že Kevin Smith je nepsaným králem do extrému hnaného buranství s nadhledem? On je to vlastně takový svět ve světě, kde se věci vždycky nazývají pravými jmény a nikdy se nechodí dlouho kolem horký kaše, což se ale v případě Zack and Miri Make a Porno potvrzuje "jen" na 80%. Proč? Tenhle film možná nechce a vlastně ani nemůže překročit maximální extrém, protože pak už by nefungovala ani jedna z jeho dvou částí. Jinými slovy, lépe zamaskovanou, prvopkánovou romantiku jen tak někde neuvidíte (na tomhle place musel mít i erární reflektor šulína). Zůstal jsem obohacen o fakt, že prototyp "chlapskýho" hrdiny současnosti Seth Rogen má větší poprsí, než prototyp s vážně pěknýma nohama - Elizabeth Banks, že je Kevinův dvorní náhončí Jeff Anderson bez ejakulačních teorií k nepoznání a jak mocným protipólem k romancím je okulí Jasona "Jay" Mewese pod drobnohledem. Zkrátka i když jsou Zack a Miri pouze těmi 80% extrémního humoru z posledních Clerks II, pořád zatraceně baví - a baví nenuceně. [final rate: 75%] ()

Psema

Spolu s Kopačkami komedie roku, přičemž rozhodně nejde o mainstreamovou záležitost, jak mnozí předpokládali. Zack a Miri je prakticky další čistou smithovkou, v níž je pouze pár mainstreamových prvků, ale jinak se hraje výhradně na geekovskou a "smithofilskou" notu. Což vám naštěstí dojde hned po úvodní sekvenci s paperboyem, nabouraným autem a nařachanou muzikou, s níž Smith jasně naznačuje, že až na známější tváře stále točí převážně pro své stálé publikum, schopné pochytat nejen narážky na kinematografické špeky, ale i nejjemnější nuance, navazující na mistrovy předchozí snímky. Kvalita vtipů se pohybuje v rozmezí geniality a nadprůměru, romantika funguje na jedničku a životních pravd má Smith tradičně schovaných dost a dost. Maximální spokojenost. ()

• Kevin Smith chtěl původně točit v Minnesotě. Kvůli rozpočtu se ale musel přesunout do Pittsburghu, kde už dříve natočil Dogma (1999). (HellFire)
  • Šlo o první film Kevina Smithe, který se neodehrával (ani nenatáčel) v jeho rodném státě New Jersey. (Haluzz)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)