Americké akční filmy přelomu osmdesátých a devadesátých let měly jednu ikonu (Schwarzenegger), řadu různě populárních představitelů (Stallone, Norris, Seagal, Lundgren) a jednu hvězdu. Jean-Claude Van Damme na sebe poutal pozornost diváků i médií, neboť měl charisma, fyzické dispozice i životní příběh jak z filmu. Coby herec haněný a podceňovaný, ale zároveň nezapomenutelný a nepřekonatelný. Coby osobnost vysmívaný a vláčený bulvárem, ale přesto milovaný a obdivovaný. Film JCVD je mnohovrstevnatá hříčka, kde muž s titulními iniciálami hraje stárnoucí hvězdu jménem Jean-Claude Van Damme. Na hraně fikce, improvizace a sebereflexe se odvíjí vtipná i dojemná óda na uhrančivost béčkových filmů, lásku ke hvězdám, a především na mnohoznačnou centrální postavu... Francouzský scenárista, režisér a herec alžírského původu Mabrouk El Mechri začínal natáčením autorských krátkých filmů. V roce 2005 dokončil celovečerní debut Virgil. Toto humorné melodrama o odstrkovaném a životem těžce zkoušeném podřadném boxerovi jako by předznamenávalo režisérův druhý snímek JCVD. Mnohovrstevnatá filmová hříčka z El Mechriho učinila hlavní filmový objev roku 2008 a stala se vyhledávaným artiklem nejen žánrových přehlídek, ale také progresivních mezinárodních festivalů, jako jsou Toronto, Mar del Plata či Rotterdam. Věhlas filmu režisérovi zajistil také nabídky na práci v Hollywoodu, z čehož vzešel jeho nadcházející projekt, akční thriller S ledovým klidem, v hlavních rolích s Henrym Cavillem, Brucem Willisem a Sigourney Weaverovou. (Česká televize)

animario

Jean Claude je zpět. Díky bohu ne v dalším pitomým akčním céčku,ale v důstojné sebezpytující grotesce. Kdysi mocný seladon a hrdina akčňích fláků si je dobře vědom,že zlatá léta jeho kariéry jsou už dávno minulostí a že za poslední léta netočil nic než sr****,protože vydělat na bagetu si prostě nějak musel.Ale nijak se tím netají,za což si zaslouží respekt (narozdíl od S.Seagala,který v současnosti točí pořád stejnou špínu,ale rozhodně by nebyl ve svým narcismu schopen podobnýho aktu sebereflexe).JCVD je humornou i vážnou komorní zpovědí na pozadí situace,která by klidně mohla nastat. Jean má s přibývajícíma vráskama pořád charisma a nedá se mu upřít i špetka hereckýho talentu. Doufám,že ještě přijde jeho film. A i kdyby ne,reputaci si v JCVD myslím napravil. ()

helloween93

Ti kdo tvrdí, že Van Damme neumí hrát, by se měli podívat na tenhle film. Z belgického kopače je tu normální chlápek, který má tu smůlu, že se přimotá do přepadení banky, svůj kop tu téměř vynechá stranou. Osobně se mi nejvíce líbila scéna, kdy s kamerou stoupá vzhůru a vypráví svoje životní osudy. Jednoznačně nejlepší Jean Claudův film za posledních 10 let (když neberu roli záporáka v Expendables 2). ()

Johny M.

Druhá letošní krimi/komedie z Belgie a opět nemůžu jinak než za 5*. Možná ne tak vtipný jako "V Bruggách", ale o to větší překvapení, co se týče Van Dammeho. Ten je fakt vtipnej, přesvědčivej a v jednu chvíli až dojemnej (ale jinak než dřív :) ). Zmínky o Stevenovi nebo Chuckovi taky potěšej. ()

darkreider

Veľmi zaujímavý a veľmi dobrý film. Mám nutkanie si to pozrieť ešte raz, aby som pochytil všetky detaily. Toľko reality a otvorenosti v jednom filme.. J-C má u mňa veľké nezabudnuteľné plus. Klobúk dole celému teamu, ktorý za tým stojí. Nemám, čo vytknúť. ()

Harts

Je to jiné a proto je to skvělé, žádný akční film, trochu méně monologu mohlo být a nemuselo se to takhle táhnout. ()

Tomo

Další filmový návrat a příjemné překvapení pro fanoušky van Damma, který v tomto filmu dokazuje, že není tím tupým svalovcem, za kterého ho mnozí mají a že kromě dobře mířených kopanců umí i slušně hrát hrát a podívat se s nadhledem na sebe sama. Jen tak dál, držím palec! ()

Redix

Je to Zábavné, je to vtipné, je to pravdivé, je to realistické, je to smutné, co je to? JCVD. Pro mě osobně nejlepší film Jean-Claude Van Damma, 100%. ()

KOOHA

Čekal jsem od toho mnohem víc, zvláště po přečtení komentářů. Musím ale říct, že mě film alespoň trochu potěšil. Je hrozně těžké se vykašlat na člověka, na herce, s kterým prožijete svoje mládí a kterého máte za vzor a hltáte jeden snímek za druhým a vidět ho jak si zničil svůj život chlastem a grogama. Už jsem nad ním zlomil hůl, ale tímto filmem se alespoň snaží ze všech těch sraček vyškrábat a začít úplně odznova. Obyčejný film v podání kohokoli jiného, nicméně s podáním JCVD a svým obsahem sebereflexe snažícím se svým fanouškům omluvit se a vyjádřit sebelítost z něho číní alespoň pro mě to lepší z Jaena Clauda. Jen tak dál a ať se ti návrát vydaří. ()

Jerryy

Tohle bylo fakt nic moc. JCVD se mi po herecké stránce líbil, škoda jen že zrovna ve filmu, kterej nemá hlavu ani patu, co tím chtěl sakra říct?! Omlouval se za svojí 20 letou tvorbu tím, že natočí lepší film. Nebo jen parodoval své parodie z předcházejících 20 let(až na vyjímky) ? Z mého pohledu se ti ani jedno nepovedlo .... JCVD byla to NUDA, ()

Skleni

TAK A JE TO TU!. Zázraky sa dejú. Po vzkriesení Stalone-ho v novom Rambovi, či vzkriesení star treku do polohy ako pred 15-20 rokmi, prišlo vzkriesenie legendy v podobe JCVD. Jean a jeho spoveď ma absolútne dostali. Navyše Mabrouk použil mnohé prestrihy, pauzy či konečný dream cut. To ma absolútne dostalo. Som prekvapený ako sa len dá. Jean zahral svoju rolu fakt ako keby to ani nebol film. Toto považujem za jeho najlepší herecký výkon. Akurát sa mi trochu nepáčil monológ keď kritizoval svoje niekdajšie filmy. To bol o trochu ľahkomyseľné. Ale ináč perfektné. Som Spokojný. 82% ()

bif

Svým způsobem jedinečný snímek, takových moc nevidíte, Vam Damme dokazuje, že je dobrý herec, režie je hravá, ale steně mi obsahově tento snímek připadá velice hubený. ()

bolf!k

Čekal jsem, kdy se to konečně rozjede a ono nic. Absence akce mě dost zklamala, přece jen jsem se těšil na něco jinýho no než upovídanou slátaninu. :) 70% ()

TooMoneyToo

Bez pochyby jeden z nejlepších VanDammových hereckých výkonů! Realisticky, sirově a na půl životopisně natočený film. Dlouhé záběry, za které by se nestyděl ani Tarantino. ()

Al44...

Pěkný nápad, zajímavé zpracování a co je nejdůležitější - bavilo mě to od začátku až do konce. Celkově to působilo docela reálně, vše je navíc zobrazeno naprosto jednoduchou, nenucenou a odlehčeně humornou formou. Otázkou zůstává proč nejlepší film s JCVD musí být ten, kde pouze hraje (či paroduje) sám sebe. ()

Kakho-oto

Nestačím se divit vysokému hodnocení tohoto "klenotu". Vždyť je to naprosto o ničem, nepovedené drama a zároveň nepovedená (či spíš nechtěná?) komedie. Scéna, kdy van Damme vykopává chlápkovi z pusy teploměr mě ale opravdu rozesmála. Rozhovory van Damma se zločinci mě více než nudily. Div, že jsem se na film dokázal dívat až do konce. 20-25 % ()

Dimo

V pravdě nečekaný film. Jediné, co mne na začátku rozhodilo a po konci už tomu (snad) rozumím, byl onen dvojitý začátek. Je to výborná výpoveď s neuvěřitelně fungující zpovědní vsuvkou. Moc se mi to líbilo, aniž bych tomu na začátku sám věřil. ()

kuces

JCVD má pořád jiskru. Vlažný rozjezd, navíc místy komický, nedává vůbec tušit co se bude dít dál. Smekám a jdu si znova po X-té pustit Krvavý sport! ()

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (více)

Jessica Alba jako Bond v sukních

Jessica Alba jako Bond v sukních

29.11.2009

Zdá se, že Hollywood ji už odepsal (dokonce se mluví o restartu Fantastické čtyřky v dospělejším tónu a s jinými herci, ve třetím „fotrovském“ filmu Little Fockers na ní zbyla jen vedlejší rolička),… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)