Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

Mejdzula

Pro lidy mající rádi CZ+SK Hip-hopovou scénu, mezi něž jsem patříval i já, je to moc moc cool. Pro mě to pak dále bylo celkem zvláštní a podivné a prostě mně ne moc blízké. Nepochopil jsem, zda-li ten koncert, co tam tak jakože probíhal byl skutečný či jestli žádost o change příjmení též. Celé takové divnolidní, divné, měl jsem z toho takový zvláštní nedobrý pocit. 4* za to, že jsem to měl rád :) ()

noek

zasmál jsem se... projekce skončila, vnímal jsem ji tělem, přesně jak to kluci z plakátu filmu chtěli... basy netahaly za vlasy, ale kupodivu jejich slova... tak nahodile, nic neřešící, poskladane, klišé, primitivní, rozumující, co slina prinese na jazyk... myslel jsem, ze uvidím dokument o situaci českého rapu nebo jak rap hýbe republikou a videl jsem komedii (v tom dobrem slova smyslu), kdy parta zralejch kluků si hraje plus minus dobre spatne se slovy ... a obcas se malilinko konfrontuje s ruznými cílovkami ... z toho vychází kolikrát situační humor, kvuli kteremu stoji na to jit :) Bohužel samotny film se odvíjí jak řadové nekoncepční cd prumerne hvezdy ve sve škatulce ... nikam nesměřuje,nevybočuje, jen jede, hraje... dokonce je i rozdelene na jednotlive tracky, a tak az bude na dvd, bude se v nem clovek dobre orientovat a najde si presne 2, 3 skladby, co ho bavily ... nevim, zda-li to byl zamer nebo ne.... slovní freestyle se stal asi vodítkem pro samotný scenař... freestylove nahozená temata, ktera jen misty byla dotazena k mirne dokonalosti .... dve hvezdy za nevyužitou šanci, za žánr nežánr... ale klidne bych dal i 3, 4 hvezdy, za nektere vizualní prvky, za celkove bezproblemove nenudící minuty, za pár napadů, za odvahu to dat na platno .... a na zaver: zivotni nechtene vyslovene motto JamesCola ... hlavne že to sype ... )) ()

Tonička

Současných 56 % mi připadá silně podhodnocených. Když se podíváte na všechna hodnocení, je v tom trochu rozpor - buď čtyři či pět hvězdiček, nebo odpad. Takže ty "odpady" jsou podle mě jenom póza. Hip hop moc neposlouchám, a tak hudební pozadí pro mě nebylo až tak důležité, i když některé melodie byly celkem chytlavé. Ale co bylo hlavní - tak dlouho už jsem se u žádného dokumentu nebavila. A určitě bych se na to ráda podívala znova. ()

mikul

Jeden z nejzábavnějších dokumentů, co jsem kdy viděl, ještě aby ne, když byl na plátnech:-)....Asi si možná začnu o něco více vážit českého hip- hopu a konečně vím, koho že si to v té mp3 pouštím:-D...Na druhou stranu, jako dokument připadlo chvilkami dost nepřirozené...Ty otázky od mladých pubertálních holek, jako např. co ho inspiruje k tvorbě jeho textů...podle mě některé momenty byly předem připravené. A za ten průměr by jsme se měli stydět. ()

Kašák

Rap neposlouchám, nejsem hoper, ale tenhle dokument mě na hodinu a půl naprosto vrazil do židle a nedovolil se odtrhnout. Skvělá věc grandující rapující Hanou Hegerovou. Říkám, rap neposlouchám, ale Česká Rapublika mě dostala. ()

Bieseger

Ačkoliv poslouchám pouze tento hudební styl, tak jsem od tohoto dokumentu absolutně nic nečekal, že to bude pouze další potupa této, už tak dost nenáviděné hudby. Naštěstí jsem se spletl a celý dokument jsem si pěkně užil, ačkoliv některé scény mohly chybět :) Ale český rap bych řekl, je jeden z nejhorších. ()

xhonza5

Rap je mi velmi blízký, takže jsem nemohl vynechat tento dokument. Náramně se vyvedl. Myslím si, že 3 aktéři dokumentu teď začnou dávat trochu jiný rap, trochu více si to budou promýšlet a tím budou zase lepší. A track kde domov můj je námrd. :P ()

R4ZoR odpad!

Sám patrím medzi poslucháčov Hip-Hopu a Rapu, ale kvôli takýmto pseudorapperom sa tento žáner hudby odsudzuje. V každom štýle sa nájdu dobré a aj zlé skladby, len v Hip-Hope je ich pomerne veľa a je problém nájsť jednu z tých lepších. Tento film presne ukázal tú zlú stránku Hip-Hopu, Hip-Hopu ako skupinu zhúlených a spitých gangstrov s rovnými šiltmi, ktorí sú najlepší. To sa odráža aj na ich inteligencií a Supercrooo je jasným príkladom. Svedčí o tom napríklad “freestyle v Karvinnej” v ktorom Orion nevedel ani 20 sekúnd nič poriadne zarapovať, svedčí o tom aj trápne premenovanie ktoré malo byť vtipné, svedčí o tom ich vyjadrovanie a slovná zásoba.. 0% ()

Emmyvision

U některých filmů by měla vstupenku do kina povinně doplnovat obsáhlá režijní explikace. Jinak nerozumím tomu, proč filmaři, kteří se chtějí dostat na "dřen českým hoperům" , staví své protagonisty do vykonstruovaných, trapně nahraných situací, které řadí za sebou bez ladu a skladu. Je fakt, že tím vyniká ta prázdnost a nabubřelost jejich suprkůl hlášek a postojů. Kdo udělá první dokument o české hiphopové scéně? Ale pokud ji tvoří jen tyhle tři supermarketovci, tak ho snad ani vidět nechci.. Nejtrapnější scéna: těžko říct. Orionův freestyle? ()

james11

Viděl jsem první půlku a pak jsem neměl čas se to dodívat. To co jsem viděl mě moc nenudilo a docela jsem se i zasmál... Ale ani mě to ňák nenavnadilo, abych si našel čas a dokoukal zbytek filmu. Váhal jsem tedy mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale protože rap a hip hop neposlouchám, ba co víc, že někdy mi až leze krkem, dávám dvě. ()

regin

Nechápu tak nízké hodnocení dokumentu, který mi potvrdil, že RAP není nic víc než jen hra se slovy. Nebo že by se hodnotitelům nelíbilo, že bylo ukázáno, jak je to povrchní styl, který nemá čím oslovit? :) ()

Houbos

Zarážející až znepokojivé. Jak může mít přední český hip-hoper, jmenovitě Orion, tak omezenou slovní zásobu? Pošlete ho do sámošky pro rohlíky a vrátí se s nepořízenou. Maximálně by svým prďáckým pohledem přesunul regály a popovídal si s nízkotučným uzeným sýrem. Pokud by se dostal přes dveře s nápisem Tlačte. Sketch se změnou jmen Super Crooo koloval na netu už rok před uvedením. Dál se mi zamlouvala návštěva filoložky. Ukázala jim, jaká slova se napříč jejich textem objevují nejčastěji: bába, hajzl, děvka, zmrd, bota, pivo… Český Hip Hop nemá žádnou úroveň, dokument přibližující nám tato individua také ne. Nechci paušalizovat. Dále se v dokumentu objeví PSH, Indy & Wich a SuperCrooo. Možná přijde i Hana Hegerová. Natočeno s přispěním Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie! Nenechte se mýlit, rap mám moc rád, méně už slavné losery. Ukázka: SuperCrooo – Fotky z novin Dáda Patrasová nebyla ráda. Dokument je nejšpíš na YouTube, ke zhlédnutí po částech. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!