Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

Medic.Droid odpad!

Neskutečná trapárna. Texty odporné. Nevím, který z těch idiotů byl nejtrapnější a největší wanabe-gangsta-raper, ale upřímně, pokud v tomhle duchu vyroste dalších pár generací, tak tu bude debilů jak na*ráno. To si snad radši pustím Megalodona, který je pořádlepším dílem než tahle pí*ovina. ()

Killaz

Miluju rap a hip hop, ale tohle bylo špatný. Některý scény byly zajímavý, ale sledovat romskou komunitu, jak ztrapňuje rap, to už je na mě moc. ()

SedlikCZ odpad!

Hip Hop mám z celého srdce rád .... na českém to začínalo teď mám širokou škálu .... ale to co předvádí Hugo jak v songách tak ve filmu je skutečně na palici. Myslim, že kdybych vzal kameru a zašel sem si na starou základku a střední školu budu mít lepší materiál než tohle ..... Na tyhle ocasy sr*l pes.... ()

MaximusMax

Dvě hvězdy za technickou stránku rozhodně ano, za výstupy pánů Colea a Toxxxe ale ani jednu navíc. Předem bych chtěl podotknout, že nízké hodnocení, které dávám, nijak nesouvisí s hudebním vkusem. Dřív jsem hip hop poslouchal a myslím, že v tomto ohledu jsem už dříve získal jistý nadhled a tím pádem mi je ukradené, jestli kluci nosí gatě nízko a mluví sprostě. Nápad a stavba celého filmu se mi docela líbí, nicméně se obávám, že to, co ve filmu předvedli výše zmínění dva rapeři, lidi k hip-hopu nepřiblíží. Zajít k lingvistce byl dle mého názoru skvělý nápad, bohužel se zde ale jen potvrdila omezená slovní zásoba Hugo Toxxxe a Jamese Colea a tím se zajímavý nápad obrátil proti protagonistům samotným. Ovšem jde o dokument a v tomto ohledu má tato pasáž velkou vypovídací hodnotu. Výlet do karvinského "ghetta" nebo návštěva matriční úřednice už je však docela křeč. Dokazovat vlastní slávu tím, že ukážu malé děti, jak jsou ze mě celé vedle, není zrovna přesvědčivá metoda. A nastavovat zrcadlo "zkostnatělé společnosti" a starší generaci skrze matrikářku, kterou pánové od začátku v podstatě urážejí a provokují, aby na jejích podrážděných reakcích ukázali, jaká je ta dáma netolerantní furie, je docela ubohé. Zajímavá je část, kdy trojice DJů jamuje s komorním triem. Tato část podle mě jako jediná opravdu může bourat některé předsudky vůči hip-hopu a je to s největším pravděpodobností dáno tím, že zde nehrají hlavní roli Cole a Toxxx, nýbrž DJové, kteří skutečně předvádějí, že něco umí... Za dokumentární výpověď a technickou stránku plné dvě* ()

.:Angel:.

Pro rozšíření si nějakého názoru na RAP, tedy český RAP, je tenhle film ideální. I když tenhle hudební žánr zůstává poněkud velmi vzdáleně od toho mého oblíbeného, neřekl bych, že nemůže mít opravdu pro někoho své kouzlo. Každý vystupujeme jinak, jinak se chováme a jinak myslíme. „Chlapci“, jako Orion, Hugo Toxxx a Jemes Cole prostě jen dělají to, co je baví, bohužel s tím zároveň tvoří určitý styl, který se dle mého názoru opravdu u každého z nás nechá vyložit různě, a to je ten kámen úrazu - Pro někoho jsou to jen sprosťaci, kteří nedovedou vyslovit větu bez vulgarismu. Pro někoho jsou to naprostí bozi, kterým se chtějí podobat. Pro jiné… Je asi pravda, že hoši nemají žádné skutečné sny, protože dělat to, co nás baví a být při tom zároveň spokojení, je asi heslem každého z nás. Nikde ovšem není řečeno, že žít pouze okamžikem a využít příležitosti, které nám život nabízí je snad zločin. Pro někoho to muže být opravdu cesta, která mu pomůže ujasnit si svůj život, pro někoho ovšem jen získání špatného vzoru. Já třeba po zhlédnutí, přemýšlím nad tím, jak se James Cole snažil vysvětlit svůj postoj ke konzumu, protože je to něco, co se mu nelíbí, ale přitom zároveň sám takový konzum vytváří tím, co dělá. Tohle mě tedy stále nutí zůstat u svého názoru, že rappeři jsou jen odrostlé děti, kteří svět vnímají, ale jen tak nějak povrchně. Neumějí se do něj tak úplně začlenit, a tak dělají jen to, co umí, a to co jim někdo „žere“. Není tedy náhodou, že zrovna převážná část jejich textů jsou vulgární a mají násilný podtext. Osoba, která se chce stát dospělou, v první řadě musí ustát cizí názor, to podle mě „chlapci“ ve svém filmu zvládli i nezvládli, jak se to vezme. Je dost možné, že si skutečně myslí, že tvoří nějaký svůj vlastní styl, literární útvar, architekturu (grafity), a podobně…, ale z historie je patrné, že změny vyžadují svůj čas a velkou dávku tolerance. - To je tedy můj skromný názor, který teď po shlédnutí mám. ()

Hayane

Hip Hop ani Rap mi nevadí, mám tyhle styly ráda, dokonce i James Cole je super jako rapper, ale to je asi tak všechno. Ty nesmyslné a namyšlené kecy a pohnutky si všichni mohli odpustit, zbytečně to odpuzuje a jako předlohu je snad berou jen děcka z ulice. Film leda o tom, jak čeští rappeři dokážou být drsní. Takže pokud někoho zajímá život na Rappové scéně v Česku, prosím, máte tady snůšku neuvěřitelně odpuzujících keců. ()

Koki.i odpad!

Tento dokument mi jen připomenul to, proč tuhletu "komunitu" nemám v oblibě. Ale když opomenu moji nechuť k tomuto hudebnímu a životnímu stylu, tak i jako dokument to stojí za nic... ()

Sumpator

Bohužel jsem včera zabil 90 minut sledováním tohoto, z dokumentárního hlediska, velice slušného počinu.. Ovšem tím seznam mých PRO končí a přichází neobjektivní hodnocení, zapříčiněné ubohostí samotného rapu. Těch několik, u nás známých rapperů, ačkoliv možná nejsou hloupí nebo zakomplexovaní, nabádají mladší generace k neobhajitelnému egoismu a nerespektování společnosti. Tato kombinace oslovuje mládež, která si hraje na něco, čim nidky být nemůže. Já taky miluju love a rád si dám brko, ale k tomu mám práci, přítelkyni a koničky. Mám byt, jsem zabezpečený a snažím se fungovat v rámci jistého společenského kodexu. Ti, kteří si pěstují své ego poslechem rapu, který jejich životní styl pozvedne na pro ně do té doby neznámou úroveň (jsem king vole a ty jsi ho*no, protože to neposloucháš) si neuvědomují, že to je jeden z mála druhů hudby, který Vám dokáže doslova změnit život - narozdíl od poslechu oldies, popu, metalu, apod.. Rap je jak droga. Společnost lidí, kteří ho uznávají Vám stále zamezuje přestat s jeho poslechem. Posloucháte rap? Vaši hloupí kamarádi určitě také. Buď se odporstíte od "přátel" a tím i od rapu, nebo skončíte jako podavač toaletního papíru, v lepším případě.. jen zlomek lidí poslouchajících rap si to může dovolit a ustojí to. Zbytek jsou většinou ztracené existence, které se v lepším případě v 25 proberou, najdou si práci a následně si uvědomí, jak moc byli hloupí a naivní. Takže shrnutí? Dokument je dobrý, to rap je špatný. Dává Vám pocit že jste něco víc - a to není dobře. ()

Kubasino odpad!

Něco jiného jak odpad dát nemůžu. Měl jsem na hip hop svůj názor již před shlédnutím, ale teď mě to v tom jenom utvrdilo. Naše hip hop scéna je prolezlá vulgárními namyšlenými tupcy. Nejsmutnější je, že právě v těchto lidech hledá mládež vzory a tak to potom dopadá tak, jak to dopadá. Smutná je také účast Hany Hegerové, kterou jsem vždy obdivoval. ()

Leníci

Moc nerozumím tomu pro koho byl tento dokument určen. Pokud byl určen pro fanoušky výše zmíněných pánů tak myslím, že pro ně je až moc mělký, takže jej mohou použít maximálně jako masturbační pomůcku. Pokud měl za cíl ukázat zbytku populace o čem vlastně ten hip hop v Čechách je, pak asi byla chyba vybrat jen tři, mě ne až moc známé, aktéry. Výsledek se totiž opravdu zkresluje do podoby: Jak se tím tři zastydlí puberťáci můžou uživit? Nemluvě o naprosto klišovitých scénách (viz setkání s hudebníky - to mi bylo až trapně). A to si přece jen česká scéna nezaslouží. Dvě hvězdy dávám jen za 10 minut filmu, kde probíhá diskuze se znalci poezie, jediná zajímavá část filmu, kde aspoň James Cole chvíli nevypadá jako deb*l. ()

Jartian

K rapu mam blizko asi jako ke katolikum a presto se mi dokument libil. Je to jejich styl, chovani, oblikani, vyjadrovani. Podobna situace jako pred 40 lety rock. Ja se priznam se, bavil ()

cefa

Rapu ani Hip-hopu nerozumím ani rozumět nehodlám, ale některé „tracky“ dokumentu stojí opravdu za vidění. Celkem by mě zajímalo, zda by se drsní hoši v podvěšených kalhotách, kteří si (a tomu celkem rozumím) nepamatují ani své vlastní texty, mimo filmové kamery „snížili“ k setkání s takovým „sociály“ jako je prof. Brabcová či České trio. Asi by jim ani ten joint nepomohl. ()

weca

Co se týče hlavních protagonistů, tak napíšu asi toto - Orion je totální vyhulená troska, co má místo mozku piliny. Hugo Toxxx je pozér a frajírek. Jedinej, kdo stojí za řeč, je James Cole. Nedávno si u mě šplhnul tím, že zabrousil do horrorcoru a moc se mi líbí jeho spolupráce se Sodomou Gomorou a specielně s Řezníkem. Navíc inklinuje k metalu. James Cole je chytrej chlapík se skoro neuvěřitelnou slovní zásobou, kterou nemají ani Orion s Toxxxem dohromady. Prostě James je pro mě jednoznačně největší postavou český hiphopový scény. ()

Bohumil93

James Cole, Orion a Hugo Toxxx jsou ti nejméně vhodný pro zdokumentování rapu v Česku... Téměř nic mě ve snímku plném nesmyslů nenadchlo. Malé plus u mě mají, že se do toho aspoň zkusili pustit. 3/10 ()

Hrobař

Někdo za vola, někdo docela v pohodě. Českej rapovej mainstream je bída sama o sobě. Dokument nemohl dopadnout lépe jak na 3 ()

Kinderr odpad!

Absolutně hrozné rap tam skoro vůbec nebyl jen nějací namyšlení,arogantní hopeři, kteří si z lidí akorát utahovali. Vůbec se mi to nelíbilo, pokud to měl být dokument o rapu tak slabota na plné čáře. Mohli tam dát víc raperů nějakou pořádnou tvrobu a podobně, ale místo toho si jdou na úřad změnit trapně mého a dělají si blázny z lidí a poté vybírají z malých romských spoluobčanů hvězdu večera Film je ODPAD!!! ()

mcamino

Třeba PSH nemám vůbec rád, na druhou stranu Jamese Cola se Supercroo si občas poslechnu. Dost rozporuplné, ale místy dost zábavné, dokonce poučné. Dokument nejen o českém rapu ale i o samotném českém jazyce. Na hodinku a půl mě to upoutalo, dávám 4*. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!