Phoebe v říši divů

Phoebe in Wonderland

Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 96 min

"Phoebe, s kým to tam mluvíš ?? Nejsi blázen ??"(7.10.2013)

• mysiak

Fantasmagorický nezávislý film...fuuu toto bola silná káva, po prvé moc psycho na mňa, po druhé by som všetky deti v tomto filme sa poriadne zbil, pretože to ako stvárňovali dnešných teenagerov bolo až moc nezávislé, celkovo veľká slabota..jediné pozitívum Elle Fanning môže byť dobrá herečka(26.6.2009)

Příběh o holčičce, která uniká do svého imaginárního světa, který jí nestresuje, kde je šťastná, kde má přátele..od filmu jsem nic moc neočekával, a možná právě proto jsem byl příjemně překvapen. Doporučuji na to kouknout alespoň dvakrát, všimnete si detailů, které si napoprvé neuvědomíte..(24.6.2009)

Z těch veskrze negativnějších komentářích usuzuji, že by se na filmu daly najít drobné chyby, ale mně se do toho nechce, protože si nechci pokazit hezký zážitek. Obdivuji tvůrce, kteří i přes neveselé téma dívky, trpící poruchami jednání a myšlení, dokázali navodit hřejivou atmosféru a nevybočit z ní. Z části toho dosáhli líbivou vizuální stránkou s rozmanitým použitím barev a kouzelných předmětů, v nichž se hlavní představitelka Phoebe svým nevinným půvabem ztrácela a tento obraz tlumil občasná mrazení v zádech. Ve výsledku mi film přinesl neobvyklý a příjemný zážitek a dobrou náladu.(16.2.2012)

Nečekala jsem žádný zázrak a taky se mi ho nedostalo, ale byl to poměrně příjemně oddychový film s hlavní hrdinkou, u které musí všichni kromě rodičů poznat, že je něco špatně. Osobně jsem to typovala na aspergův syndrom a myslím si, že to opravdu byl spíš ten, než onen, se kterým se vyrukovali na konci a o kterém jsem nikdy neslyšela. Podle mě tam bylo moc málo fantaziiních výletů, vzhledem k tomu, že ty byli z celého filmu nejlepší, přidala bych. 3* A Felicity Huffman si může obarvit a ostříhat vlasy/popřípadě si nasadit paruku, ale role matky, která nezvládá svoje děti a radši by pracovala, to je celá Lynette.(30.10.2011)