Phoebe v říši divů

Phoebe in Wonderland

Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 96 min

Příběh o holčičce, která uniká do svého imaginárního světa, který jí nestresuje, kde je šťastná, kde má přátele..od filmu jsem nic moc neočekával, a možná právě proto jsem byl příjemně překvapen. Doporučuji na to kouknout alespoň dvakrát, všimnete si detailů, které si napoprvé neuvědomíte..(24.6.2009)

Z pohledu dítěte velmi citlivě natočený příběh o říši divů a psychické nemoci - ostatně obojí se vždycky odehrává jen v hlavě. Český dabing zejména dětských rolí je ale příšerně neumětelský. /21. 4. 13./(21.4.2013)

• ivishka

Říkala jsem si jak zajímavé by bylo vidět v akci malou Fanning a tak jsem i se zajímavým námětem do tohoto snímku šla. Hned na začátku mě film vtáhl nenásilně do děje a říkala jsem si,že snad ani nedám horší hodnocení než je 3.Opak byl pravdou...Bohužel mě trochu více nebavilo chování malé rozmazlené Phoebe,která by ráda všechno..Pak naprosto nepochopitelné nadávání její fantazie mi spíše občas připadala jako fantasmagórie..Velice zvláštní mi přišla scéna kdy malá Elle Fanning skočila z toho ochozu nad pódiem a nic se jí nestalo ale to mi mohlo dojít hned jak jsem viděla žánr tohoto filmu. Moc dramaticky tento film na mě ale nepůsobil a nutno dodat,že naprostý propadák zachránil velice jímavý dialog herecké kapacity jménem Patricia Clarkson, kterou jsem si díky tomuto podivnému snímku oblíbila.(11.12.2011)

Odlišnost a svět dětské fantazie, to jsou témátka šitá mi namíru. Výborně uchopené téma, neméně výborně zahrané. Přímý zásah pro matku devítileté holčičky, co taky byla kdysi devítiletou holčičkou prodlévající v říši divů, protože tam byl svět snesitelný a dával trošku víc smysl. Před časem mi uvízla v hlavě myšlenka (netuším, kde jsem k ní přišla, ale tuším, že to není z mé hlavy), že život je tak trochu jako puzzle, jehož dílky ale do sebe nezapadají. Po tomhle filmu si říkám, že by mohly zapadat, kdyby byly zrcadlově převráceny. Jestli vám to nedává smysl, zřejmě jste normální.(9.2.2012)

Snáď žiadny film som nevidel 3x krátko po sebe a nezmenil som naň 3x názor. Od zhliadnutia v originále bez tituliek keď ma sklamal za 3 hviezdy, až po najlepšie hodnotenie po dabovanej verzii. Je zjavné, že rozumieť aj tým najmenším nuansám je nutné, aby ste si film mohli plnohodnotne vychutnať. A čím ma zaujal? 1. Elle Fanning tu podáva veľmi dobrý neafektovaný výkon. 2. Téma a jej analýza z pohľadu dieťaťa a dospelých sú zaujímavé. 3. Film "primerane po americku" hrá na city, ale netlačí na pílu až na toľko, aby mi to vadilo. Správny film by vo mne mal zanechať nejaké emócie. 4. Bolo tu veľa klišé, ale Američania občas majú schopnosť urobiť aj z negatív pozitíva a toto je presne ten prípad.(18.6.2009)

• - První návrh scénáře byl napsán dokonce rok předtím, než se Elle Fanning, představitelka hlavní role, narodila. (HappySmile)