Phoebe v říši divů

Phoebe in Wonderland

Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 96 min

Snáď žiadny film som nevidel 3x krátko po sebe a nezmenil som naň 3x názor. Od zhliadnutia v originále bez tituliek keď ma sklamal za 3 hviezdy, až po najlepšie hodnotenie po dabovanej verzii. Je zjavné, že rozumieť aj tým najmenším nuansám je nutné, aby ste si film mohli plnohodnotne vychutnať. A čím ma zaujal? 1. Elle Fanning tu podáva veľmi dobrý neafektovaný výkon. 2. Téma a jej analýza z pohľadu dieťaťa a dospelých sú zaujímavé. 3. Film "primerane po americku" hrá na city, ale netlačí na pílu až na toľko, aby mi to vadilo. Správny film by vo mne mal zanechať nejaké emócie. 4. Bolo tu veľa klišé, ale Američania občas majú schopnosť urobiť aj z negatív pozitíva a toto je presne ten prípad.(18.6.2009)

• mysiak

Fantasmagorický nezávislý film...fuuu toto bola silná káva, po prvé moc psycho na mňa, po druhé by som všetky deti v tomto filme sa poriadne zbil, pretože to ako stvárňovali dnešných teenagerov bolo až moc nezávislé, celkovo veľká slabota..jediné pozitívum Elle Fanning môže byť dobrá herečka(26.6.2009)

Holčička Phoebe má kolem sebe trošku jiný svět. Pořád je to ale malá holčička, kterou se snaží její okolní svět pochopit. Já se třeba do té postavy té učitelky dostal hned, protože mi Phoebe zase tak zvláštní nepřišla. Prostě jenom nad věcmi přemýšlela trošku jinak, než jiné děti. Na film se tak z hereckého hlediska pěkně koukalo, ale u mě to ve výsledku skončilo na průměru, protože se zajímavým nápadem přišlo vcelku průměrné a nudné zpracování.(30.9.2015)

Hodně jsem se těšil jak už na pořádné fantasy nebo talentavanou Elle Fanning a očekával jsem něco podobného aspoň z části jako Alenka v říši divů nebo Gilliamovu Krajinu přílivu. Bohužel pro mě se tento film příliš moc ubírá přes rodinné drama a z toho jsem zrovna šťastný nebyl. Řemeslně dobré ale jinak průměrný film a totálně nevyužitý potenciál.(31.12.2012)

Po zhlédnutí traileru na Phoebe in Wonderland jsem čekal další Little Miss Sunshine, ale nadšení ve mně rychle opadlo a to už jen díky tomu, že všechny výlety do fantasy světa jsou vidět už v samotném traileru a i přes kratičkých 96 min jich pak je ve filmu trochu poskromnu. Jistě, Elle Fanning je jako vždy cute, ale zbytek je jen nemastná a neslaná omáčka kolem a to ještě navíc s pochybným koncem. Tento film se u mě bohužel minul svým magickým účinkem, který z něj byl vyzařován a nebýt Elle Fanning, tak tenhle nízkorozpočťák s černovlasou stárnoucí zoufalou manželkou, už jen kvůli tomu scénáři, mohl zamířit rovnou do TV a nikdo by si toho ani nevšiml. (6/10)(18.6.2009)