Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

japekli

Až do tohodle pořadu jsem měl Slováky v oblasti "dělat si srandu sami ze sebe" za suchary, přehnaně citlivý na národnostní otázky. Jsem rád i za ně, že jsem se mýlil a jestli je to neurazí, dmu se pýchou za takový "bratry". Pravdou sice je, že s přibývajícími díly se leccos šilo horkou jehlou a něco mělo stejnou šablonu, ale i tak pro mě jeden z nejlepších porevolučních zábavních výrobků ČESKOSLOVENSKA. ()

tuberatanka

jeden veľký problém: tento seriál začínal pôvodne na rádiu Twist pod názvom "Twister", a občas sa im tam zadarili celkom vtipné momenty. Ako Uragán sa to na obrazovky dostalo až v časoch, keď už sa Twister začal čoraz viac opakovať. Odvtedy to ustrnulo zhruba na tom istom mieste, s tými istými postavičkami a vtipmi (áno, v najstarších dieloch neboli dookola tá istá Mária, ten istý malý Mirko a ten istý Stromokocúr, ale každý diel bol úplne iný a človek netušil, čo ho čaká). Rovnako, obrazová zložka je v tomto prípade skôr navyše, pri tomto kabaretnom type programu zvuk úplne postačil. Časom Twister na rádiu Twist skončil s odôvodnením, že už je čas skončiť, kým si to ešte drží nejakú úroveň, a nie skončiť keď už to úroveň úplne stratí. Boli to pekné slová, avšak koniec Uragánu na televíznych obrazovkách to neznamenalo, a úroveň veselo klesala od dielu k dielu. Dve hviezdičky preto, pretože televízna verzia obvykle iba recyklovala staršie nápady z verzie rozhlasovej, často doslovne, zabúdajúc že opakovaný vtip stráca svoj účinok. Pre rozhlasovú verziu tri a pol hviezdy. ()

AdamesWWE

[10/10] Najlepší zábavný program, ktorý sa na Slovensku natočil. Nedovolím si porovnávať dvojicu Kraus Marcin s dvojicou Noga Skrúcaný, toto sú moji najoblúbenejší humoristi, ktorý medzi sebou nemôžu bojovať. Ale k Uragánu.. Pre mňa je to niečo úžasné, skvelý program, nabitý perfektnými scénkami, postavami, originálne, zábavné, to čo tu vytvorili hlavní protagonisti sa už nikdy nezopakuje a je to to najlepšie, čo mohlo v našich končinách vzniknúť. Niečo, načo sa nedá zabudnúť a čo ma baví aj po dlhých rokoch. Uragán na STV je rovnako kvalitný ako ten Markízackýs polu s radiovým Twisterom kde Kraus s Marcino začínajú a Susedmi je to tá najlepšia Slovenská zábava. Jedine Hurikán v roku 2006 ma až tak nebavil ako všetko ostatné, ale trvalo to krátko a naštastie po nom prišiel najlepší slovenský komediálny seriál. ()

mirec88

Môj názor je presne taký ako tu každý hovorí, na Jednotke to bola perfektná zábava, na každú časť som sa tešil a aj keď to reprízovali, pri každej repríze som sa zabával. Keď to prišlo na Markízu, tak som videl len dve časti a ďalej som radšej nepozeral. Preto dávam 5 hviezdičiek. A skupina Krímeš mohla kľudne vydať viac albumov - dodnes si rád pustím ich perfektné paródie :-D ()

klokyn

Nepoviem nič nové, keď prehlásim, že pokiaľ bol tento program vysielaný na jednotke, bolo to neskutočne zábavné, rovnako ako keď ešte Kraus, Marcin a spol robili reláciu Twister v jednom rádiu. Potom však nastal prestup do Markízi, odišla Zuzana Šikulová, názov sa zmenil na Hurikán a celý program bol v zadnej časti tela, niekde tam, kde končí chrbtica. Hurikán zanikol, po dlhom čase vznikol seriál Susedia, ktorý bol založený na postavách zo spomínanej relácie Twister, alebo neskorší Uragán vysielaný v telke. A nakoniec sa dvojica Kraus a Marcin rozpadli (20. 01. 2008). Našťastie, pretože ich humor čoraz viac upadal a už nikdy sa nevyrovná pre mnoho ľudí kultovému Uragánu.... ()

• Reláciu vysielala spočiatku STV od apríla 2001 do júna 2003, od septembra 2003 ju prebrala TV Markíza, kde sa pravidelne vysielala do konca roku 2004 a posledný diel bol odvysielaný 31.12.2005. (VasylDeBylak)
  • Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)
  • Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)