Prokletý

• USA The Skeptic (více)

Smrt tety známého právníka Bryana Becketa (Tim Daly) provází velmi zvláští okolnosti. Její synovec se nastěhuje do zděděného viktoriánského sídla, kde údajně straší. V domě skutečně dochází k podivným incidentům, které zarytý skeptik zpočátku ignoruje. Pak se terčem strašení stává sám Bryan a v jeho tvrdé slupce se pomalu začínají objevovat trhliny. Hlasy a přízraky v noční temnotě, indicie strašlivého tajemství – to vše přiměje dosud chladně uvažujícího Bryana pustit se do pátrání po děsivé pravdě, která ho může zničit. Ta mu ovšem jako prchavý stín stále uniká a celá se mu zjeví až v samém závěru filmu. (oficiální text distributora)

bourec

Duchařskejch filmů jako je tenhle je obrovská spousta,a pokud chce v týhle době autor diváka zaujmout,musí ho přišpendlit k sedačce,šokovat hrůzou,brutalitou nebo prostě tím,aby se divák posíral strachy.Tohle ovšem nudí,vždycky někdo mimo obraz vykřikne,a to je asi všechno,co se v tomhle filmu děje.A možná,že ani nikdo tímhle filmem šokovat nechtěl,vlastně je to spíš psychodrama/thriller,rozhodně ne horror.Každopádně je to ztráta času!30%. ()

cariada

Nebylo to špatný, sice děj je poměrně fádní a už tu xkrát byl. Přesto je to celkem solidní. Hlavní hrdina je v pohodě a má to i atmosféru. ()

Streeper

Horory vážně nemám ráda, krváky mi nevadí, ale vážně nesnáším duchařiny a lekavé horory. V tomhle filmu jsem se lekla jen jednou. Což beru jako plus, ale když se na to podívám z druhé stránky, tak je to vlastně špatně. U hororu by se divák měl bát, měl by se lekat a měl by mít husí kůži, já jsem se lekla jen jednou a zbytek filmu jsem se nudila. ()

ecceHOMMO

......démoni sú medzi nami....otázka znie akí démoni....Film, ktorý svojím spracovaním je na úrovni priemerného Tv filmu s duchárskou zápletkou, pričom autori neustále nechávajú pootvorené dvierka dvom variantám....a to vedeckej ( všetko bude mať logické vysvetlenie ) a nadprirodzenej ( za všetko môže démon ). ()

lennyd

Když protřelý právník Bryan Beckett (Tim Daly) zdědí rodinný dům, který po desítky let obývala postarší teta se kterou se neměl moc rád, úplně se tetelí blahem. Sice mu trochu zkazí radost to, že teta vlastně dům odkázala podivné společnosti zabývající se paranormálním výzkumem, ale jako právník doufá, že z toho tuto společnost vyšachuje. Zvěstem, že v prastarém domě straší vůbec nepřikládá váhu, až do okamžiku, kdy sám v domě začne slyšet podivné hlasy, pak mu přijde ona společnost docela vhod ... Z počátku má film sice slibně našlápnuto, ale ve chvílích, kdy se místo strašení začne řešit jen povídání (s knězem, s vědcem - pořád kolem dokola) a pátrání po vlastní minulosti, jsem se začal docela nudit. A z toho mne nevytrhlo ani těch pár (asi dvě) lekaček, zvlášť když povětšinou byly docela očekávané. Tim Daly se sice snaží seč může, ale nějak jsem mu nemohl jeho Bryana uvěřit (a to ani v roli mazaného právníka tak ani v roli vyděšeného obyvatele starého domu). Ale už jsem viděl i horší filmy... ()

ivan bohatyr

Překrásný dům a občasné napětí na mě působily opravdu dobře. 1+1=2*, protože to bylo všechno, co by stálo za shlédnutí na tomto filmu. ()

Danny F.

Abych pravdu řekl nevím o čem je řeč. Při prvním sledování jsem u toho usl. Při druhém pokusu jsem nic zvláštního a jedinečného neshledal a tudíž do teď nevím co bylo záchytným bodem tohoto filmu:-) Naprostá béčkovina bez něčeho co by diváka zaujalo. 30% ()

Guzo

Béčkový hororothriller, který ničim nevyčuhuje nad ostatními. Slušně odvedená práce, vcelku sympatický hlavní hrdina, ale bohužel naprosto hloupý a špatně natočený konec.. Nic, co by stálo za řeč nebo za druhé zkouknutí. ()

Holina

Strašná pakárna. Je tu sice přehršel kvalitních lekanců, ale jako celek je to dobrý akorát tak na ránu do varlat - hrůza. ()

Asmodin

Atmosféra táhnoucí se celým filmem je hodná hororového žánru: nevysvětlitelné zvuky, duchové, blázni, starý dům se skrytým tajemstvím, které čeká na odhalení. Bohužel nejvíc nás zklame asi celkové odhalení příběhu a nepochopitelná pointa scénaristů - spoiler: matka týrá vlastního syna a on ji na oplátku zabije, tím jsou si fifty fifty a všichni žijí šťastně ve smrti. Pro mě nejhorší závěr filmu, jaký kdo mohl vymyslet. ()

Mikeel

Nepopírám, že jsem se nebál. To bál, protože ta napjatá atmosféra panuje celý film. Jak už bylo řečeno, dům, ve kterém straší nepřináší do světa mysteriózních filmů nic nového. Jednou to stačilo. Hrozně se to vkleklo a nakonec to bez účinku vyšumělo! Bylo to jako povídka z Věřte - Nevěřte! Ano, milí přátelé, tento film si vymysleli naši ne přílíš originální scénáristi! ()

aLPaC

Každej normální chlap, který je v domě sám a nakýbluje se mu do něj Zoe Saldana by hned začal přemejšlet, jak ji svede a vojede. Jenom pitomec tady s ní chce řešit mindráky z dětství. ()

Teardown

Opět starý dům co skrývá nějaké to tajemství. Opět nějací ti duchové, opět bez nápadu a myšlenky a opět nehorázně nudné. Další produkt bezhlavé pásové výroby. ()

Untentrauer

Když se kamarád dědice v podání herce Toma Arnolda ve zděděném domě zhroutí a začne se klepat, čekal jsem, že jde o nějaký vtip, že to jen hraje a že za chvíli vstane a řekne: „dostal sem tě!“ A tento můj pocit/stav se opakoval pokaždé, když se tam Tom objevil – a že se tam objevoval často. Nechci nijak snižovat jeho herecké schopnosti, ale jeho gestikulace, mimika a herní projev se nehodí do takového žánru. Celkově děj a vlastně i ostatní herci, výprava a ani hudba mě nedokázali přesvědčit, že se jedná o horor. Čekal bych tam v tom domě spíš nějaké pidilidi, nebo myšáka…Režisér zkrátka vytvořil z první poloviny jakousi parodii na horor. Nebo spíš komediální drama s tahanicí o dědictví. Korunu tomu nasadí Zoe Saldana, která se do domu vyloženě násilně nastěhuje na noc a pak tam předvádí estrádní kousky. Od teď si začínám myslet, že to režisér udělal záměrně, aby Tim nebojoval o své dědictví – říkám si, jestli na něj nešijou boudu. Jenže to má být horor přece ne? A to už je necelá hodina pryč…Pak se to nakonec začne vše určitým způsobem vysvětlovat a ač se režisér snažil zaujmout zajímavým a nečekaným koncem, bylo už pozdě. Tenhle film rozhodně NENÍ HOROR ani Thriller. Je to nepovedená slátanina. ()

Deratizer

Tahle televizní duchařina rozhodně není tak zlá, jak se dle místních hodnotících může jevit. Stokrát viděno ve spoustě podobných duchařin o strašidelných domech to sice je, ale pokud s tím má někdo problém, neměl by se na to koukat a z tohoto důvodu to záporně hodnotit, pač v popisu samotného filmu si každý před zkouknutím může přečíst, o čem film je. Zkrátka a dobře, když někomu tyto filmové Haus duchařiny bez výrazné inovace v nápadu lezou krkem, těžko bude hodnotit nezaujatě a kladně. Takových duchařin o strašidelných domech nejen bylo, ale ještě bude natočeno spoustu, ale tento žánr má svý věrný fanoušky, kteří si tam najdou svý, takže proč ne. Pro ty fanoušky se to točí. Takže pro ty diváky, co filmy podobného ražení mají rádi a vyhledávají je, tak se jedná o tuctový, ale docela povedený televizní Amytiwille horor, který nažene jak chvilky napětí, tak okamžiky mrazivého strachu a nejistoty, stejně jako nechybí pár silných lekaček. Příjemnou má film i atmosféru a interiér domu taky dělá svoje. Mě se film líbil minimálně na tři hvězdičky a tím pádem se mi nelíbí tak nízký hodnocení ostatních, takže dávám hvězdičky čtyři. Pro tuctovost filmu jistě nadhodnocuji, ale důležité je to, že jsem se u filmu dobře bavil. Na druhou stranu, netvrdím, že tato duchařina nemůže být pro mnohé fanoušky takových filmů slabota, názory se různí, takže hodnotím jen za sebe a mě se to líbilo ;-) ()

Faila

Většina hororů se v poslední době zaměřuje na krví zalité nebo baf! baf! scény a kvalita příběhu je dost upozadněna. Tady to tak nebylo, zápletka je zajímavá a skvěle postavená (strašící dům vidím jako metaforu strašení ve věži a přízraky v něm jako přízraky minulosti a ano, páni, tohle mi přišlo nové!). Ke kvalitě příběhu se pak přidá napjatá atmosféra, která Prokletému rozhodně nechybí, pro mě zde významnou roli hráli také sympatičtí a na pohled ne nepříjemní herci (přiznávám, že některé postavy a rovněž jejich repliky byly chvílemi silně mimo, ale mně osobně celkový dojem výrazně nekazily) - a máme z toho slušné dílko. ()

Petulka88

Ze začátku všechno v podstatě funguje tak jak má. Atmosféra je slušná a několik lekaček se taky povedlo. Bohužel, v druhé polovině na scénu přichází naprosto zbytečná postava Zoe Saldany a navíc se začnou řešit rodinné problémy hlavního hrdiny. Tvůrci totiž tak nějak pozapomněli, že vlastně chtěli natočit horor, veškerá atmosféra je tatam a film se jen neškodně dovleče do nijak originálního konce. Škoda no... ()