Prokletý

• USA The Skeptic (více)

Smrt tety známého právníka Bryana Becketa (Tim Daly) provází velmi zvláští okolnosti. Její synovec se nastěhuje do zděděného viktoriánského sídla, kde údajně straší. V domě skutečně dochází k podivným incidentům, které zarytý skeptik zpočátku ignoruje. Pak se terčem strašení stává sám Bryan a v jeho tvrdé slupce se pomalu začínají objevovat trhliny. Hlasy a přízraky v noční temnotě, indicie strašlivého tajemství – to vše přiměje dosud chladně uvažujícího Bryana pustit se do pátrání po děsivé pravdě, která ho může zničit. Ta mu ovšem jako prchavý stín stále uniká a celá se mu zjeví až v samém závěru filmu. (oficiální text distributora)

VinnePrime

Celkový příběh, nebyl nijak špatný, párkrát jsem se i lekla. Téma "strašidelný dům" je jedno z mých oblíbených, ale zároveň jen těžko někoho překvapí. Docela zajímavé, konec se mi ale moc nelíbil, očekávala jsem něco zajímavějšího a větší rozuzlení. ()

mimozakon

celkom slabota, s trochou mrazivých momentov. Scéna, ako ho vystrašil kolega z firmy ma ale zmrazila v už tak chladnej klimatizovanej miestnosti :] ()

dewil21

Bryan má důvod k radosti, umřela mu tetička a nechala mu parádní barák. Teda aspoň si to myslí, nechala ho někomu jinýmu, ale to je scénářistům docela putna. Zdědit barák v době manželský krize je vážně k nezaplacení a tak Bryan balí kufry a stěhuje se. Že v domě umřela jeho teta a strýc ho nebere, je totiž právník, je naprosto racionální, věří jen důkazům a je ateista. I divák s IQ 80 již tuší, že mu to vydrží maximálně přes noc. Pak už jen s údivem sleduje, jak se z racionálního člověka stává paranoidní a afektovaný psychouš, kterému okolí dává okázale najevo, že by měl vyhledat profesionální pomoc, víc chrápat a míň chlastat. Obrácení zarytě nevěřícího Tomáše na víru asi mělo vyvolat u diváků podobnou reakci, žel jedna ponožka na schodech není ani děsivá ani nadpřirozená (kdo žije s chlapem, případně je chlap, tak ví o čem mluvím). A protože v tento moment ztrácí soudnější diváci o snímek zájem, přichází na scénu exotická Zoe a sugestivními pohyby prováděnými v domě se snaží naznačit, že tady fakt něco není v pořádku a že tu umřel ještě někdo. Což ovšem není žádné tajemství, kromě Bryana to ví i jeho žena, jeho psychiatr, kněz a vlastně všichni. Nebohý Bryan to neví proto, že než se stal puntičkářem, bejval stejnej bordelář jako všechny dětičky a za trest nesměl na piknik... Naštěstí má snímek happy end, takže piknik přece jen bude. ()

curil

Čekal jsem další podprůměr s tématem strašidelného domu a jeho ať současných nebo bývalých obyvatel. Zvláště, když hlavní roli ztělesňuje Tim Daly. Ale byl jsem překvapený, mile. Děj plynul sice trochu rozvlekle, vždy následovalo to, co jste čekali, ale převažovalo napětí. Vše se vyvine k očekávanému konci, ale tentokrát mi to nějak nevadilo. ()

zimzum

Nemôžem si pomôcť, mne sa to fakt páčilo. Asi na ten film nebudem dlho spomínať a rýchlo mi vypadne z hlavy, no tých necelých 90 minút filmu ubehlo rýchlo ako po másle a bez žiadnej nudy. Taktiež je ale veľmi isté, že tento film si určite nikdy nepustím znova... ()

bulawaio

Duchařiny já rád, ale tenhle kousek mě naprosto nezaujal a celý film se dost vlekl. Pár hororových míst se tam určitě najde, ale příběh je prosťoučký a hlavní hrdina si získal spíše moje antipatie. Nicméně existuje mnoho lepších kousků na téma haunting house, takže určitě sáhnout po něčem lepším. Ještě bych chtěl dodat, že z většiny asijské duchařiny prostě ty americké válcujou na plné čáře. ()

bezprezdivky

O strašidelném domě těžko vymýšlet něco nového, leč tento film patří k těm nadprůměrným v rámci (sub)žánru. Proto po pěkných lekačkách, relativně dobře vymyšlené zápletce zamrzí odfláknutý konec. ()

Shinnie

Asi by som to nehala zaradené iba v žánre thriller keďže hororových prvkov tam nie je ktovieako veľa, resp. vôbec. To by mi vlastne ani nejako neprekážalo ale dej tu bol tak nesmierne nudný a neoriginálny, že keby tam tých prekvapivých momentov bolo 10x viac, aj tak by to bola strašná nuda. No neviem, ale tých 90 minút sa tam v podstate nič nedialo. Slabé... ()

brasek

Slabučká záležitosť... akurát skeptik bude zo mňa, lebo už neverím že kanál Film plus dokáže ponúknuť niečo hodnotné. ()

Little_Sawy

Obrovskej dům, který dostane po její smrti syn, tudíž byla přesvědčená že v něm straší neboli se schováva nepříjemná entita, se posledný majiteľ ke viktoriánskému sídlu přihlási. Film disponuje mírnějšími scénami kde jsem se málem zjedla že židle, jelikož jsem připosraná až za ušema, ale tady to až tak hrozný nebylo, čekala jsem to mnohem horší. Takovéhle filmy mám ráda, kde je tá správna atmoška kde diváka občas sklame myslení, a temnota zároveň. Jo,jo svůj ůčel to u mě splnilo. ()

Vendea

Průměrná klasika - dávám přednost lehké duchařině před hektolitry krve - a to tento film splňuje na jedničku - zlatý střed, takových filmů klidně víc ()

awerto

Nulova ducharina, zial nikoho nepostrasi a je neuveritelne roztiahnuta. Nic sa dokopy nedeje. Na zaciatku z mrtvej tety hlavneho predstavitela v krci drziacej ruzenec mensi naznak hrozy, ale do konca filmu nic. Skoprnele herecke vykony Dalyho a Arnolda obcas svojim vykonom predbehne Zoe Saldana - ale vsetko je to to klisovite. Bod za krasny exterier a interier baraku. ()

dc

Nudné, bez nápadu, bez triků, bez spádu. Možná v 70tých letech minulého století by to někoho zaujalo, teď nemá čím konkurovat - samozřejmě ani hereckými výkony. ()

Isfio

Vo svojom žánri vysoko nad priemer. Dobre natočené, dobrí herci, strašidelný dom a záhada, ktorá sa pomaly dostáva na povrch. Kritizovať film s tým, že neprináša nič nové, to je ako pozerať exorcistu a vyčítať, že tam iba vymietávajú diabla. ()

Pollini

Takový skvělý film a nic neříkající zbytečný a trapný konec, který mě opravdu nasr..! Posledních 20 sekund zkazilo celý film. Matka spadne a von nakonec taky. Jak originální!!! Nedávalo žádný smyl. ()