Surfařský král Steve Addington (Matthew McConaughey) se právě vrátil ze surfování na těch nejúžasnějších plážích světa. Doma v Malibu ale zjištuje, že staré časy jsou ty tam. Jeho společník Jack Mayweather (Woody Harrelson) je v dluzích až po uši, obchodní partneři se náhle vypařili a Steve se tak ocitá zcela bez prostředků. Toho chce využít televizní producent Eddie Zarno (Jeffrey Nordling), který Addingtona přemlouvá k účasti ve své reality show "Free Surfer" a používá k přesvědčování ne zrovna nejčistší metody. Addington však bezprecedentnímu nátlaku dlouho odmítá podlehnout. (dopitak)

inutihar

Nejdřív jsem si myslel, že jsem viděl nějakou vystříhanou verzi, protože jsem nechtěl věřit, že v tom filmu něco nechybí. Pak jsem bohužel zjistil, že to opravdu bylo tak krátké a prázdné. Surfer, Dude selhává jako komedie i jako film o surfování a nejblíže má asi k huličským exhibicím Cheecha a Chonga. Pseudofilozofování o soul surfers to nezachrání. Pokud máte rádi surfování, pusťte si raději něco od Kaie Nevilla, Taylora Steela anebo prostě vyražte někam k oceánu. Hvězdička za to, že bylo natočeno na 16 mm film. ()

aLPaC

V tomto filmu mi vůbec nejde o to, že je to blábol. Jde mi o to, že pohoda z něj přímo číší, o což se stará především Matthew. Je zkrátka vidět, že surfování je jeho velká vášeň. No a stejně tak moje. Co jsem byl před třemi lety v USA, tak surfování zbožňuji a každý rock se těším na léto. Ty týpci jsou naprostý pohodáři, to je ostatně z tohoto filmu patrné. A Woody Harrelson je neskutečně cool týpek. Doporučení: Pustit si tento film po vysokoškolské párty a zapálit si k tomu .... no vy víte co. ()

zdenny

Matthew Mc Counaghey je většinou zárukou dobrého filmu. Napomáhá tomu jeho charisma a vzhled. Zde to ale určitě nestačilo. Film je o člověku, který má sice své zásady, má ale pořád prázdnou kapsu, má sice své vize, ale nemá práci a ani ji mít nechce. Vlastně se jen tak poflakuje a… surfuje. Má poznámka: koníčka mít můžeš, ale život není jen o bezstarostném hraní si. ()

moviesfan

,,Surfer, dude" je opravdu nenáročný film u kterého není třeba myslet. Ve filmu se sice téměř nesurfuje, ale film je o surfaři, který se zdatně vyhýbá reality show. Čekal jsem, že se film bude odehrávat v jiném stylu a tím mě částečně překvapil. Matthew zde ztvárnil opět jednu z těch svých pohodových postav. Tato role ovšem není na škodu. Je zde opravdu svobodomyslný a miluje vlny, které se ve filmu téměř nedostaví, což je trochu paradox. Woodyho Harrelsona není špatné vidět jako zhulence. Tento film určitě není něčím extra, ovšem pohoda z něj jen srší. ()

Krasus

Nehodnotím tak vysoko ani proto,že bych byl fanouškem surforvaní,ve skutečnosti to jde zcela mimo mě.ale právě kvůli té pohodvé a osvobozující atmosféře filmu jsem to nasál patřičně dositosti.Dost jsem si ujžděl na výkonu Addingtona,jehož hereckého představitele jsem doposud moc nemusel.Nejsem ani přívrženec trávy a takové té životné eufórie jen z toho,že jsou zrovna na moři vlny,ale během sledování jsem si to dokázal představit.Pohodový a příjemný snímek,který určitě stojí za vidění,když už ne kvůli mým dojmům,tak aspoň kvůli skvělé hudbě a přehlídce bikin... ()

• Willie Nelson přijal roli, aniž by přečetl scénář. (žvanimírek)
  • Na konci filmu je po titulcích ještě jedna scéna. (Atjov91)
  • Woody Harrelson nazval práci na tomhle snímku "nejlepší (ne)prací, kterou kdy dělal". (žvanimírek)