Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Série(4) / Epizody(32)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

noelcoward73 odpad!

Na první díl jsem se koukl jen proto, že ve vysílání nahradil Bod G. Už předtím jsem věděl, že se s Bodem G nedá vůbec srovnat. Prvních pár minut mi to potvrdilo. Doufal jsem, že se to vylepší, ale pokračování bylo ve stejných kolejích. Absolutně žádný vtip a obsah o ničem. Možná to nebyl úplně špatný nápad, ale ve výsledku se jedná o příšernou katastrofu. Tento seriál si ani jednu hvězdičku nezaslouží. ()

Pajky3

Vlastně ani nevim proč jsem se do tohohle seriálu pustil? Protože je to od showtime? Protože to má vypravět o životě jedné "společnice? Ale upřímně neni to nic zajímavýho. Belle mi nepřijde až tak moc pěkná, čekal bych o něco víc. I když zase ne, že by byla ošklivá. Moudra ohledně sexu mi taky nepřijdou nijak oslňující. No ještě zkusim jednu sérii a uvidíme jestli budu pokračovat. *** Druhá série byla až moc vztahová, na tenhle žánr. Težko jde někomu z hrdinů fandit. Belle, ani Alex ani Ben mě nevtáhly natolik, abych si přál jejich osudu sledovat dál. Vim, sice, že jsou ještě dvě série, ale bude to víceméně náhoda, když se k nim dostanu. *** ()

Tom Riddle

Tak trochu jiný pohled na nejstarší řemeslo světa. Hannah/Belle není závislá na drogách, alkoholu ani ničem dalším, nikdy nebyla zneužívaná, pochází z dobré rodiny, která ji miluje a podporuje. Sama hned v úvodu říká, že se živí jako kurva, a je jí jedno, jaké slovo si pro její označení vybereme my, protože se za to nestydí. Je inteligentní, vzdělaná a má úroveň, svojí kariéru si vybrala proto, že miluje sex a peníze, a tak spojila příjemné s užitečným. U Deníku call girl je trochu problematické určit cílovku. Pro mužské publikum je tu až příliš málo sexu či nahoty (nejedná se o žádné porno) a příliš mnoho tlachání, pro ženské je to zase podivně odosobněné, proto je ideálním divákem zřejmě nezúčastněný pozorovatel, který se chce jenom pobavit. To se hlavní hrdince daří, ať už jsou její historky zrovna úsměvné, bizarní či temnějšího rázu, protože i když v reálu by ji zřejmě nikdo znát nechtěl, jako postava je nepopiratelně něčím zajímavá, možná tou přiznanou totální sebestředností, možná fascinujícím podáním rozkošné Billie Piper (mimochodem hrozně rád bych viděl ty sůvy, co kritizují, jak vypadá, dvě dokonce znám, a jedna z nich by radši neměla kritizovat ani koště pomatlané rozteklým margarínem, natož vzhled Billie Piper), která po roli Rose z Doctora Who udělala dokonalý obrat o 180 stupňů. Tak či onak není seriál ničím světoborným, naštěstí se o nic takového ani nesnaží, zato je zábavný, stylový, s fajn hudebním podkresem, sem tam lechtivý, a takový seriál je někdy zkrátka potřeba. ()

Lavinia

Naivně, vyumělkovaně a zcela mimo realitu se nás snaží prostitutka přesvědčit, že její "práce" je skvělá, baví ji a ještě si vydělá balík. Pořád kolem dokola. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by žádných deliktů v tomto "odvětví". Takové slabé poloporno bez morálních nároků, s hlavní představitelkou, kterou nesnáším jak co do zjevu, tak do projevu. ()

jjjerry

Začal jsem koukat jenom kvůli Billie Piper. Mám rád Doktora Who =) Musím ale přiznat, že není můj typ a vzhledově mně do role moc nesedí, možná se angličanům libí. Mám rád její přízvuk a intonaci, takže s dabingem je to pro mě absolutně nezajímavé. Děj je nudný, nedotažený a opakující se (vydržel jsem 1.serii). Styl natočení se mně nelíbí "to mlhavé rozhostření" je dle mě naprosto zbytečné a jen kazí dojem. ()

• Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)