Bestie musí zemřít

všechny plakáty

Americká modelka Celine je unesena záhadným mužem přímo na ulici v průběhu módního týdne v Miláně. Když se probere z omámení, zjistí, že není jediná oběť tohoto šílence. Vedle ní leží zakrvácená dívka, která je zjevně již delší dobu mučena... Jedinou nadějí na záchranu je Celinina sestra Linda. Ta kontaktuje přímo inspektora Avolfiho, který okamžitě ví, s jakým zločincem má tu čest. Jedná se o sériového vraha, zvaného „Yellow“, který vraždí krásné mladé dívky. Nejdřív si s nimi ale zvráceně hraje a krutě je mučí. Když ho to omrzí, dívku zabije a vyhlédne si jinou oběť. Další krásku, kterou může zohavit a zabít. (oficiální text distributora)

Hadža

Velmi slabe s trapnym Brodym,jehoz ksich je mi uz od Predatoru ,bohuzel na obtiz vsude.Nelogicke sceny,chovani postav i trapny pribeh samotny.Ale nakonec, co jsem po Armade demonu mohl od tohoto "genia"cekat,nez jen prumerny pripad pro Komisare Rexe. ()

pepua

Průměr a mrzí mne to o to víc, že začátek sliboval jistý návrat k sedmdesátým létům a pro mne tedy dobrou zábavu: svět modelek, naznačená možná podoba vraha i jeho velká zásoba chirurgických nástrojů a já se těšil jak budu odhalovat vraha společně s detektivem. Jenže využití některých hlavních znaků žánru z tohoto filmu ještě giallo nedělají, brzy se jedná o naprosto jednoduchou, nikterak překvapivou detektivku. Argento tu navíc opět předvede pár svých absurdních kousků v ději, např. scéna v nemocnici - naprostá nesmyslnost – a takových je tu víc. Na druhou stranu, gore scény jsou výborné, v dnešní době nic extrémního, ale fungují a hudba mne k filmu také sedla. P.S.: Nechali byste se svézt taxikářem, který má přes hlavu nasazenou kapuci od mikiny? ()

Chatterer

Giallo, giallo, giallo. Ano. Argento se opět ukazuje a v solidní formě. Celkem zábavně zpracovaný otřepaný příběh o detektivovi, kterého honí vlastní minulost. Dávám 85%. Prostě giallo žlutější než špendlík velkého vonta. ()

JohnMiller

Dario Argento ma veľmi milo prekvapil.. Môže zato nízke hodnotenie csfd ale hlavne rukopis Daria Argenta ktorý sa rozhodol natočiť opäť .. pravdepodobne už posledný krát giallo. Z minimalistickým názvom "Giallo". Ako prvé ma hneď zaujala fantastická hudba zo starej Talianskej školy. Nekopíruje ale ten feeling musí cítiť každý fajnšmeker. ďalej ma zaujalo herecké obsadenie a to hlavne Adrien Brody ktorý sa do svojej úlohy detektíva s temnou minulosťou doslova vžil a ja som mu žral všetky jeho postupy. Scenár si Argento napísal sám a je to vidieť staré postupy ma nikdy v týchto snímkach nesklamali (chápem tých ktorý tvrdia že sa opakuje). Jediné čo mi tu tak trocha prekážalo je fakt že už od začiatku viete kto je vrah no neviete o ňom nič. Luxusné sadistické vraždy, výborná vizualizácia a lá Argento a záverečné vyvrcholenie sú ako vždy výborné. Giallovské detaily ako neustále fajčenie cigariet nechýbajú. ()

vegetol.mp

Chápu Brodyho touhu po experimentování, ale tohle je film do kterého oskarový herec zkrátka nepatří. Navíc, Daria Argenta příliš nemusím. Naštěstí tohle docela koukatelné bylo. Přišlo mi, že se Argento dost krotil, aby neohrozil relativně vysoký, 14ti milionový rozpočet. Jinak hlavní záporák je ubohost sama. Brody tu hraje role hned dvě. Hlavního hrdinu i padoucha. Ale zatímco v roli detektiva mu to docela jde, vrah se mu zoufale nepovedl. Jak napsal na netu The Arrow, padouch vypadá jako retardovaný Rambův brácha. A to už vůbec nemluvím o tom, že záporák při prohlížení úchylných fotek cucá dudlík. Co to kurva je? Zbláznil se tu snad někdo??? Celkově obstojně natočené, ale asi tak od půlky se to nedá brát jako thriller. Ale nenudil jsem se. 50%. ()

BoredSeal

Argento se tentokrát ocitl na režijní stoličce jako režisér cizího scénáře a později si postěžoval, že neměl volnou ruku. Těžko říct, jaký to mělo vliv na další ne úplně povedený film v jeho post-slavné éře, který působí lehce natahovaně a především v druhé polovině úplně vlažně způsobem, jakým mluví Brodyho postava. Narozdíl od předchozího Karetního hráče nezavání Giallo menším rozpočtem a dokonce pro anglicky mluvící produkci nalákali Brodyho a Seignerovou. Ale záporák je dement (jeho vizáž je Stallone v kostýmu Ramba, kterému natekl obličej z botoxu), dialogy Brodyho a Seignerové jsou podivně dementní, dexterovský moment je bizár, který vlastně nedává moc smysl a pobavil mě jen konec. ()

Caminzind

Rodokapsová detektivka, co si nehraje na nic víc, než je, na rozdíl od dnešních thrillerů. Funguje to a pěkně odsýpá. 70% ()

Hennes

Dario Argento natočil film s názvem stejným jako žánr který proslavil. Těžko tady říct, jestli je název GIALLO pocta tomuto žánru nebo je namířena na zabijáka s nemocí jater a žlutou barvou. Samozřejmě přeháním a Argento světu ukazuje, že giallo ještě není "mrtvé", ale musím uznat, že už to není ta klasika s výbornými zápletkami a nahotou. Vrah má svůj důvod proč to dělá, svérázný detektiv a krásné holky nechybí, ale já mám raději ty filmy starší. Přesto Argena chválím, že udržuje žánr naživu. ()

Martin741

Tak Dario Argento konci rovnako smutne ako isty Francis Ford Coppola. Kedysi tocil jak jeden, tak aj druhy rejza vyslovene kultove veci a na stare kolena obaja vyhasli - Coppola natocil priserny Twixt a Argento toto slaboduche a podpriemerne dzallo. Mylujem dzallo, ale chcem k tomu aj poriadny mix hororovej atmosfery, temnoty, detektivny pribeh a drsne vrazdy, ktore sa samozrejme vysetria /sak tak to ma byt v poriadnom dzalle - dobro zvitazi nad zlom/. No ale tuna Argentova rezia je hrozna, po temnote ani chyru ani slychu, hororova atmosfera sa vytratila kamsi, ani neviem poriadne kam. Neobstoji to ani ako detektivka, na to je film prilis slaboduchy, nudny a s nezazivnym dejom : 20 % ()

Streeper

Thriller, který nemá moc co nabídnout. Ze začátku se to docela vleče, pak se tam objeví vrahova tvář, která mě přiznávám trošku vyděsila a pak je to jen honička za vrahem. Přišlo mi to nepromyšlené a až moc snadné zjištění, kdo je vlastně vrahem. ()

kosta73

Solidní záležitost, která i přes naprostou absenci originality v Argentově filmografii ( pevně věřím ) nezapadne. Poctivý řízný kus...už si ani nepamatuju, kdy naposled jsem si toto po shlédnutí filmu pomyslel. Zapalte si společně s Brodym cigárko a nechte se dobře bavit. ()

Hillock

Nebýt těch pár zdařilých krvavých scén, musel bych dát pouze jednu hvězdu. Nudný scénář, nudná kamera, nudná režie, nudní herci. ()

Toto odpad!

Márnosť nad márnosť. Slaboduchosť, hovädismus, sračkovitosť... Ale aj maličký ostrovček radosti. Ten zmrznutý pianista hrá čím ďalej tým viac v tupých filmoch, takže dúfam že mu v blízkej budúcnosti nedá nik poriadnu úlohu. A Emmanuelle Seigner? Tá má namierené míľovými krokmi do pornopriemyslu. ()

oveckaoa

V rámci žánru nadprůměrný thriller. Hororem bych to nenazýval moc typická Argentovka posledních let jeho tvorby. Gore na slušné úrovni jen toho mohly ukáazt více zvlášť když film u Vapetu upoutávaly slovy nevhodné pro osoby mladší 18 let. ()

lennyd

Poté co záhadně zmizí americká modelka Celine, vydává se její sestra Linda za inspektorem Avolfim, který dostává její případ na starost. Zde zjišťuje, že Celine není první z dívek, která takhle zmizela - a pokud Avolfi urychleně únosce a vraha nenajde, nebude ani poslední. Linda ale věří, že je Celine stále naživu ... Všechny Argentovy filmy mají sice něco do sebe, ale zatím mne žádný z nich nezaujal natolik, abych mu svěřil větší počet hvězdiček. A ani Bestie z tohoto trendu nikterak nevybočuje. Pravdou sice je, že Dario Argento se nebojí použít trochu té filmové brutality, a dokonce se mu relativně podařila vytvořit postava detektiva (Adrian Brody), který je zmítán svými vnitřními problémy, jenže to je tak asi všechno. Odhalení vraha je vskutku směšné (jedna z přeživších dívek si zašeptá "Žlutý", z čehož detektiv brilantně vyvodí, že má vrah problém s játry, přičemž při návštěvě jedné z nemocnic na vraha náhodou nárazí - to je trochu moc náhod najednou, ne?). Ještě musím pochválit konec, ten se taktéž výjimečně povedl.. ()

PetrPan2

Jedinné co se tomuhle filmu nedá vytknout je to, že je barevný... krásně, sytě barevný. Jinak je to nuda, nuda... a zase nuda :o( ()

ghatos

Tahle céčková záležitost je svým scénářem, výpravou i herci, tak na úrovni hodně špatného kriminálního seriálu. Hrozné dialogy, směšné herecké výkony většiny herců..."nejhvězdnější" je výkon sériového vraha. Takovou parodii jsem dlouho neviděl. Tupý scénář nemá hlavu ani patu. Natahovaný konec společně se vzpomínáním Adriena Brodyho je naprosto nesmyslný. Tomuto "dílu" se obloukem vyhněte. ()

Siri69

Abych řekl pravdu, tak ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu. Tak strašně nudný a nezajímavý film, který nezachránil ani Adrien Brody v hlavní roli. Při káždém záběru na tu unesenou holku jsem si přál, aby už ji ten úchyl konečně oddělal aby bylo po všem. Nejvíc mě ale deptala ta nechutně přehrávající blondýna, kterou měl Adrien pořád za zadkem... Zavírám obě oči a klikám na 1*. ()

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)