Bestie musí zemřít

všechny plakáty

Americká modelka Celine je unesena záhadným mužem přímo na ulici v průběhu módního týdne v Miláně. Když se probere z omámení, zjistí, že není jediná oběť tohoto šílence. Vedle ní leží zakrvácená dívka, která je zjevně již delší dobu mučena... Jedinou nadějí na záchranu je Celinina sestra Linda. Ta kontaktuje přímo inspektora Avolfiho, který okamžitě ví, s jakým zločincem má tu čest. Jedná se o sériového vraha, zvaného „Yellow“, který vraždí krásné mladé dívky. Nejdřív si s nimi ale zvráceně hraje a krutě je mučí. Když ho to omrzí, dívku zabije a vyhlédne si jinou oběť. Další krásku, kterou může zohavit a zabít. (oficiální text distributora)

BlackTom

Argento dokázal, že má poriadny zmysel pre humor. Giallo totiž nie je len subžáner, ale aj celkom pekná farba - žltá. Žltá ako žltý úchyl, ktorý tu predstavuje Brodyho nemesis. Mimochodom, Brody už bol aj lepší. V porovnaní s otrasnou Emmanuelle Seigner je však oscarový. Moje druhé Argentovo giallo (prvé bolo Vrah přichází v noci) ma takisto neoslovilo, takže idem pátrať ďalej, možno medzi Fulcim alebo Bavom. Snáď sa raz trafím a nájdem si to svoje. ()

Holina

Argentovi se podařilo vyseknout parádní poctu starým dobrým italským Giallo. Jako takový má film vše co mít má, tedy nulový scénář, mizerné herce, stupidní dialogy a samoúčelné krvavé scény. Pro fandu žánru to musí být pohlazení, ovšem divák neposkvrněný osmdesátkovou Itálií bude zřejmě přinejmenšíkm zklamán. ()

ti88na

Giallo je tragický film po všetkých stránkach, snáď jediné pozitívum je, že je veľmi krátky, takže sa dá znechutene dopozerať. Je to ako pozerať sa na pilot k seriálu, ktorý radšej už ani nenatočili, alebo epizódu veľmi veľmi zlej kriminálky spred minimálne 30 rokov. Scenár je strašne tupý, tým pádom aj konanie postáv nemá hlavu ani pätu. Ako kriminálke tomu chýba akákoľvek logika, ako horor, to nemá vôbec žiadnu atmosféru strachu, skôr sa zamýšľate nad tým, že talianska polícia je maximálne neschopná, keďže nemôžu dostať sériového vraha, ktorý je vlastne dement s chorou pečeňou. Média sa tomu nevenujú, lebo obete sú krásne cudzinky, ktoré tým pádom nikomu nechýbajú!!!! WTF!!!! A napriek množstvu obetí je na to nasadený len jeden policajt, ktorý si zo zúfalstva nechá poradiť od protivnej blondýny a tá na to zrazu všetko príde. Nechápem, prečo tomu nedám hneď z fleku odpad. Alebo vlastne chápem. Lebo mi je ľúto chudáka Adriena, ktorý z nejakého dôvodu nechce hrať v lepších filmoch. ()

Disease

Bezzubé, to je slovo, které mě napadá jako nejcharakterističtější. Na to, že scénáře Argentových filmů neoplývaly dobrými dialogy a logikou (v tomto primitivním scénáři se nedalo vlastně žádné nelogičnosti dopustit), už jsem si zvykl, ale absence napětí a tak nějak "argentovských" scén mi vadila docela dost. Slabé nejen na Argenta, ale i v rámci současné produkce. Zdejších 50% je tak akorát. ()

Prochy38

Krásná E. Pataky, fakt dobrý A. Brody a zajímavá E. Seiger v nijak extra zajímavým thrilleru s obzvláště trapným psychopatem... ()

mazadlo

Na mě asi příliš velké umění nebo co....ten film je neskutečná nuda a pořád se v tom snažím najít něco trochu pozitivního...ale prostě to nejde. Je to nuda. ()

simply

Rve mi srdce vidět talentovaného herce jako je Brody, hrát v něčem takovém. Opravdu mě to bolí, film nemá "hlavu ani patu", předvídatelný děj a několik nechutných krvavých scén. ()

pend

Na Argenta možná až příliš standardní thriller, ve kterém sice nechybí krvavé momenty (velice slušné), ale celé to nemá šťávu. Na druhou stranu měl k dispozici nepoměrně lepší herce než v 70. a 80. letech. ()

Hapretor

Již od začátku se mi tento film zdál divně povědomý, divně natočený, chudě zahraný, chudě záživný. Pak jsem si uvědomil, že jméno Dario Argento je mi taky divně povědomé. Kdysi dávno jsem totiž od něj viděl film "Armáda démonů: Matka slz", což byla brutální, bezduchá a taktéž nezáživná hovadina. Takže mi pak bylo jasné odkud vítr vane. Tohle je brak mezi dobrými thrillery. Ale D. Argento se nejspíš snažil, a tak to je jen brak, a ne úplná sračka. Ale neodpustím si: vrah byl k smíchu, jak z comiksu - trochu mi připomínal toho žlutýho krypla ze Sin City, konec byl totálně divnej - blbej, Adrien Prdy hrál témeř nic, ta jeho "kolegyně" o to více méně, a ještě trapnější bylo, že ta ženská příde na něco podstatnýho za pár hodin, co toho slavnýho detektiva nenapadlo za celou dobu vyšetřování. No trapárna. Italský film končí, kde končí spolupráce Spencera a Hilla, dál to nemá šanci mě uspokojit. Signore Argento, baciare me culo! ()

Rockerman

Problémem filmu není to, že takových scénářů o brutálním sériovém psychpatickém vrahovi jsou mraky. Ale to, že je to tak těžkopádně a nezajímavě natočeno. Špatné dialogy i výkony herců nejsou nejlepší. Například A.Brodyho jsem viděl v Pianistovi nebo ve Svěrací kazajce a tam byl v daleko lepší formě. Jasně, špatný a předvídatelný scénář mu toho mnoho nedovolil. Marná sláva, filmy tohoto druhu budeme muset nechat americké produkci. Ti tato témata zvádají daleko lépe. ()

drankeryth

Priemerny giallo film, z ktoreho som nemal pocit, ze by mi ten chlap zo zltym ksichtom nahanal hrozu. Bol akoze skaredy, ale tento film bol natoceny tak nejako nie moc hustnucou atmosferou. Film lahucko a potichucky za zviezol az do zaverecnych tituliek bez velkeho napatia, ktore tu fakt dost chybalo. Ved ani toho moc neukazali, ako mucil svoje obete ten zlty cudak, akurat jednej zenskej odstrihol prst z ruky, aj to moc neukazali. Este pocas filmu ukazali rozmlatenie lebky kladivom jednej zene, ked zalovil v svojej pamati jeden inspektor, ktoreho si zahral Adrian Brody. Tu vyzeral tak inac, ked mal tu briadku a fuzy:) Ale to je asi tak vsetko z hororovych prvkov. Cely film vyznel tak neslano nemastno a ta atmosfera z vyvinu deja, akoby vyfrcala niekde do prazdna. Tak to sa reziser Dario Argento moc nepredviedol, pretoze poznam od neho aj omnoho lepsie kusky zo zanru gialla. ()

Heroine odpad!

Co to mělo být? Když naskočily závěrečné titulky, měla jsem pocit jako "WTF???". Seignerová je odporná, Brody víc kouří než hraje, zápletka je přiblblá, ten žlutej chlap vůbec není žlutej, všichni jednají nelogicky a nereálně, a všechno dělají hrozně pomalu, je to nuda, a k tomu takový závěr? Mnoho věcí tam bylo řečeno úplně zbytečně, a divák si z toho neodnese nic. ()

kkarx

Docela se mi to nakonec líbilo. Klasická detektivka, kde detektiv pátrá po sériovém vrahovi. Brody v hlavní roli mě nezaujal, vůbec jsem mu toho detektiva nevěřil, ale Seigner byla dobrá jako vždycky. Mohlo to být o dost lepší, kdyby se zaměřilo víc na výslechy, podezřelé, apod., místo na psychologický aspekt. Poslední scéna je úplně zbytečná, vypadá že je násilně dodaná kvůli jistému trhu; Mnohem efektivnější, originálnější zakonční by bylo jednoznačně bez ní. Argento do toho musel nechal dotlačit nejspíš producenty a je na tom vidět, že to je tak nějak navíc. ()

MickeyStuma

Mírně atmosferická krimoška tak trochu se vracející ke klasice subžánru s prvky giallo scén známé především např. od věhlasného Lucia Fulciho. Přímých detailů se však Dario Argento přeci jen poněkud zdráhá a to je u tak stavěného snímku docela škoda. Pachatele známe už od samého začátku příběhu a tak už jen sledujeme jeho krvavé řádění na svých obětech a vyšetřovatele v podání Adriena Brodyho snažícího se ho najít, kterého nuceně doprovází sestra jedné z obětí. Nic akčního, nic typického pro thrillery. Napětí je také poskrovnu, ale to neznamená, že by šlo o špatný snímek. Pro fanoušky Lucia Fulciho jasná volba, pro ostatní nic moc. ()

burton

Takové věci se stávají. Děsivé. Děsivě napsané, děsivě natočené. Nejvíc mě naštvalo, že v zásadní moment se inspektor nechová jako profík, ale jako blázen a ještě za to pak dostane pochvalu. Totální děsivou třešní na dortu byl český, jako obvykle přepálený, dabing. ()

sumperacek

Výstřel vedle. Film, který se tváří vážně, ale musel jsem se hodně smát. Vyšetřovatelský styl Brodyho, který si hraje na drsňáka co hulí jednu za druhou na mě nezabírá. Naopak je k smíchu. ()

mardun odpad!

naprosto nechápu hodnoceni zde přítomných . To je naprosto katastrofální film s děsnými hereckými výkony. Při daleko lepších filmech jste na hodnoceni skoupejsi. Tento film je odpad !!!! ()

josieaddms odpad!

Tak tohle se nějak nepovedlo. Ten kdo psal scénář a dialogy mě štval snad že všech nejvíc. Klišé, klišé, klišé. Temný tajemný detektiv co zásadně pracuje sám, a hulí co mu plíce stačí, potká "krásnou" (jinak úděsně šerednou) sestru krásné objeti a chtě nechtě ji přizve k vyšetřování... Navíc se nakonec ani nic nevyřešilo! Všichni mě tam štvali, sice vrah vypadal celkem děsivě, ale tom bylo asi tak všechno. Občas člověk neví jestli je to parodie, nebo jestli se někomu vážně povedl takhle strašně špatný film. Opravdu, tady bylo všechno špatně, a ještě ke všemu na konci byl člověk stejně mimo, jako na začátku. Vlastně je tenhle film jenom zdržovaní diváka. ()

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)