poster

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (TV seriál)

 • Maďarsko

  Mézga Aladár különös kalandjai

 • slovenský

  Miazgovci II

 • slovenský

  Nezvyčajné dobrodružstvá Aladára Miazgu

 • anglický

  Adventures of Aladár Mézga, The

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný

Maďarsko, 1972, 13x25 min

Režie:

József Nepp
 • MarekT
  *****

  Rozhodně moje nejoblíbenější série. Vesmír mě přitahoval vždy (už dříve se jednalo o v encyklopediích často vyhledávanou kapitolu; navíc o spoustu let později se mým nejoblíbenějším filmem stal příběh z vesmíru) a seriál mě dokonce jednu dobu ovlivnil tak, že jsem si přál také jednou usednout do rakety.(3.12.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "I vesmír má své pihy na kráse." Pevná zem pod nohama mi naprosto vyhovuje, ale jako dítě jsem nejeden večer vytahoval vesmírnou raketu z houslového futrálu a navštěvoval s Ládínkem a Zorrem planety, které se astronomům stále ještě schovávají. A jelikož jsem konzervativní, tak kašlu na nudný Mars, ale jestli ten futrál s raketou najdu, tak se asi znovu mrknu na Placatou planetu, Bláznivou planetu, Zrychlenou planetu a samozřejmě na Na hlavu postavenou planetu. Tam je prostě hezky.(2.2.2017)

 • TeeAge
  *****

  Z prvej série Miazgovcov som síce videl viac častí, ale dvojka na svojom pôvodnom čare nič nestráca, pretože pridáva nové, dobrodružnejšie prostredie.(17.1.2010)

 • misterz
  ****

  Miazgovcov som mal ako chlapec veľmi rád. Hlavne Aladára a jeho nočné cesty raketou za vesmírnymi dobrodružstvami. Vždy som s napätím čakal na akej planéte pristane tentoraz. Krásna pripomienka môjho detstva. 85/100(26.6.2014)

 • Lima
  *****

  "KRÁSNÝ ZÁŽITEK, OBRAZ I ZVUK, VÁM PŘEJEM, ZVLÁŠTĚ LÁDÍNEK, ŠIKOVNÝ KLUK....."___ Vzpomínáte na vynalézavého kluka Ládinka, který se svojí nafukovací raketou, schovanou v pouzdře od houslí, cestuje po vesmíru a navštěvuje všelijaké planety? Zpětně se odvažuju říct, že co do (dů)vtipnosti, nápaditosti a trefnosti nemají Ládínkovy vesmírné eskapády konkurenci v celé říši animovaných seriálů. Někdy i žasnu, co za hlášky a narážky v tehdejší době dokázali maďarští tvůrci do seriálu protlačit (viz. třeba ´Placatá planeta´- "...Tvůj syn je velice bystrý. Probíral se mnou druhý pád, včera časování. Čeká ho skvělá budoucnost." - "To zakázáno!! Jak Velký Placák nařídit, skloňování a časování pracující člověk nepoužívat!! Ty na to doplatit, ty podvracet stát!!") a nutno říct, že tahle série s vesmírným putováním nezestárla ani po 30.letech. Moje nejoblíběnější díly - Planeta zločinu, Zpívající planeta, Placatá planeta a....tak bych mohl vlastně pokračovat vyjmenováním všech :o) Bombaaaa !!!(31.1.2008)

 • - V epizóde „Premenlivá planéta“ ukazuje pred pristátím Aladárov analyzátor stability ležatú osmičku, čo je nezmysel, nakoľko planéta neustále menila svoj vzhľad a povrch. Logicky by mal teda analyzátor ukazovať nulu, pretože planéta bola absolútne nestabilná. (Hudino)

 • - V Československé televizi byl seriál nadabován nejprve slovensky a až později také česky. (hrac)

 • - V názvu každého dílu je slovo „planeta“. (R´Hell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace