Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (TV seriál)

• Maďarsko

Adventures of Aladár Mézga, The

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný

Maďarsko, 1972, 13x25 min

József Nepp

Leč možná bizardní, pro mě prostě výborné!(21.8.2008)

Vedle medvědů od Kolína asi jediný sci-fi animovaný seriál mého dětství, kterému jsem zcela podlehl. Jako každý jsem chtěl mít raketu a Zorra a létat ke hvězdám...(6.6.2008)

Ze tří sérií o rodině Smolíkových, tahle neměla konkurenci, i když v ní figuruje vlastně jen Ládínek se svým psem Zorrem. Planety, které spolu navštíví, jsou neskutečný bizzar (ta hudební rulez) a jejich nafukovací raketu jsem si jako malej ukrutně přál.(31.1.2008)

Hudba: Tamás Deák(19.8.2011)

Hvězdného Gullivera jsem stavěl potají s Ládínkem taky. Už jako kluk jsem miloval jeho dobrodružství, zvláště Planetu zločinu ovládanou spisovateli detektivek nebo Luxurii, co Vám splní každé přání. Humor, inteligence a nemálo toho státně podvratného myšlení, díky kterému jsme u nás mohli první a poslední díl vidět až nedávno. Jedna z věcí, která formovala moje myšlení a fantazii.(13.2.2008)