Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (TV seriál)

• Maďarsko

Adventures of Aladár Mézga, The

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný

Maďarsko, 1972, 13x25 min

József Nepp

Že já jsem si raději nevzala Pištu Hufnágla :-D...(18.10.2012)

Zajímavý sci-fi seriál. Líbila se mi ta rozmanitost různých světů.(29.8.2009)

Ládínek cestující po nocích po planetkách se stal jedním z mých dětských hrdinů. Navíc narozdíl od svého jmenovce Bina, je Ládínek lidumil, nikoho nekolonizuje, jen objevuje prostory mnohdy podobné mé dětské fantazii. Obvzlášť se mi líbí první díl ve dvojrozměrném světě, který je z fyzikálního i diváckého hlediska nadčasové dílko. Na Maďary velmi kvalitní počin, který si zaslouží zvukomalebnou maďarskou ódu. Kéž by seriály podobné kvality vznikali i pro nynější vyrůstající generaci. Místo toho běží v televizi teleblbís a Hanča Montánů. Achjo...(26.5.2012)

Dle statistik každý desátý kosmonaut chlapec vyrostl na tomto unikátním a nenahraditelném seriálu. Každý díl přinesl nové a nové objevy. Kdybych hodnotil jinak nebylo by to upřímné.(19.2.2011)

Maďarský výplod fantazie a moje nejoblíbenější série. Kdo jako mladší nechtěl být Ládínkem, chodit s "houslemi" a Zorrem na střechu a objevovat nejrůznější (a nutno říct, že naprosto nepředvídatelně ztřeštěné) světy?(31.1.2008)

• - V bývalém Československu komunistický režim nepovolil odvysílat první a poslední epizodu seriálu, protože je shledal jako příliš provokativní. V Česku byla dvojice epizod později nadabována dodatečně. (hrac)

• - V Československé televizi byl seriál nadabován nejprve slovensky a až později také česky. (hrac)

• - Druhá séria českej verzie Miazgovcov, Smolíkovi, nemala naspievanú zvučku, pričom slovenská mala. V tej českej len znela hudba a zobrazovali sa titulky. (Greenpeacak)