Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

Vykuk odpad!

Tak to fakt nee:)) Ten uhlazený rádoby tvrďák s japonskou holkou... eh sry, on to byl chlap.. no story a komiksové pojetí ok, ale zpracování děs, táhlé, nudné, choreografie bojů paskvil. Bleeee. ()

pekas

Na plné hodnocení to nemá, ale film se povedl. Styl, atmosféra, nálada jsou rozhodně pozitivy tohoto kousku. I souboje jsou docela originální a nejsou špatné. A Demi je pořád krásná ženská. Tak proč vlastně ne 5? Působilo to jako taková laciná jednohubka, moc povrchní, letem světem, žádné velké budování vztahů. Prostě tomu do pětky "něco" chybělo. Ale čtyřka je to rozhodně nadprůměrná. 80% ()

Kortexo

Podprůměrný film, který není zajímavý, ani originální, až na jednu záhadu.Není možné pochopit, jak mohlo, tolik kvalitních herců po přečtení scénáře, v tomhle hrát?Nepochopitelná záležitost... ()

RedEagleSK odpad!

I po 60 minutách filmu jsem pořád nevěděl zda sleduju komedii, pohádku nebo fantasy, a jediné co mi bylo na filmu sympatické byla transka v kimonu jménem Yoshi. A ostatně soudím že v Hollywoodu již všem jebe. ()

HEED

Sin City bylo mnohem lepší, prostředím i výpravou. Tohle je takový klon se solidní výtvarnou stránkou. ()

ozzman111

Máme tu svieži filmový mix Tarantina, Lyncha, temných komixov , pridáme štipku divadla a výsledok je BUNRAKU. O scenár tu veľmi nejde, skôr originálny vizuálny štýl a silácke postavy, ktoré sú vždy v pohodičke. Naozaj som prekvapený , že tento experiment nemá za sebou väčšiu slávu. Užijú si ho náročnejší ako aj komerčnejší diváci. ()

Blazkowicz

To byla zase sračka pro jednou. Nesnáším kulisové filmy, ale to samo o sobě ještě nemusí znamenat špatný film. Tady ovšem bylo všechno špatně. Toporní herci, nestravitelný děj, hnusná kýčovitost. Prostě hnus, hnus, hnus. Bez přetáčení se to nedalo. 1-* ()

me3x®

“cirque-de-soleil meets mixed martial arts” vraj bolo povedané o Bunraku. Bunraku je druh japonského bábkového divadla. Ale to nie je podstatné, to si vie každý vygoogliť. Bunraku(film) je pre mňa dôkazom, že stále sa v tej spleti odpadu, čo na nás sypú súčasní filmoví tvorcovia, nájde aj skvost, ktorý vystupuje z rady obyčajnosti. Bohužiaľ verejnosť je už veľmi zmagorená a prešpikovaná "tzv. odborníkmi na film", ktorí sa zasmejú nad prostoduchosťou a stupídnosťou niečoho, čo je pre niekoho geniálne. Ja nie som odborník na film. Mám rád umenie, zvlášť výtvarné v každej jeho podobe (ok tak je pravda, že Futurama, či Simsonovci nie sú môj typ). Už sa mi to stalo pri veľa filmoch na csfd, že som ich dlho odkladal, len kvôli negatívnym hodnoteniam väčšiny užívateľov. Tak to bolo aj pri tomto filme. Možno mám veľmi zvláštne chute, čo sa filmu týka, možno len iné ako väčšina. Toto bolo naozaj moje sústo, ktoré si veľmi skoro dám znova. Dadaistická jazda imaginárnym svetom, ktorý je ale veľmi podobný mnohým svetom predstavovaným nám skrz oko kamery. Naivné scénky a scény a scenérie vystrihnuté z papiera a digitálne pretrasformované a pospájané a nafilmované v nejakej rumunskej dedine poprepletané násilím toho najvyššieho kalibru. Film rozhodne nie je pre nežné fanynky Josha Harneta. Oproti Lucky Number Slevin je tu násilia ako v Kill Billovi v porovnaní s Titanicom. Elegantné a efektné súboje černochov, aziatov a zrejme to boli američania presne podľa môjho gusta vtipne komentované rozprávačom. Nie - príbeh nie je prevratný ani nový. Vlastne je to ten najotrepanejší príbeh. Ale to spracovanie. To spracovanie. Pastva pre zmysly. PS: jediným mojím negatívom osobným je Ron Perlman. Mne je ten herec strašne nesympatický. A to nie preto, že hrá negatívnu postavu. McKiD bol napríklad geniálny záporák. ()

asader

No a co,že Josh Hartnett neumí bojovat a jeho protivníci byly daleko lepší než on a díky tomu,že rozdával jen pěsti nebyly ty souboje tak efektivní,ale i přesto se mi to líbilo a to ještě k tomu nemám rád fantasy!7/10. ()

srolyma

Kovboj se samurajem v boji proti zálesákovi vrhajícímu sekeru? Kill Bill mixnutý Mechanickým pomerančem s nádechem filmu noir? Souboje na visuté hrazdě či na trampolíně? Proletářská armáda cvičící kung-fu pod vedením stoletého generála? Kreslené papírové kulisy, barevné filtry, taneční čísla? Demi Moore v roli femme fatale? No proč ne? Každopádně je to něco, co se jen tak nevidí. Ale pokud od filmu očekáváte zajímavý příběh plný zvratů, postavy procházející vývojem nebo aspoň slušné exteriéry či hudbu, tak radši zkuste něco jiného. Cokoliv jiného. ()

ShotgunED

Vítězství formy nad obsahem na celé čáře. Příběhově totálně průměrná milionkráte již ohraná věc, ale v naprosto stylovém kabátě, který mi sedl ač byl studiový od A do Z. ()

Brodequin

První polovinu jsem bojoval se stylizací filmu a papírovými stromy a domečky. Od druhé pulky jsem to vstřebal a začal si více užívat filmu, ktetrý i ve druhé půli dostal větší náboj. Od příběhu jsem nic nečekal a ani nedostal. Uteklo mi to a dalo by se říct že jsem se i bavil. Obsazení je zajímavé a myslím, že dost pomohlo filmu jako celku. Mám ale smíšené pocity ve výsledku. Možná také kvůli hudbě, která, ačkoliv zajímavá, hrála snad po celou dobu filmu. Přemýšlel jsem mezi 3 * nebo 4 * ... Nakonec dávám 3. Viděl jsem spoustu lepších filmů a přidávat filmu lepší hodnocení, jen kvůli zajímavému komixovému pojetí, mi přislo nespravedlivé. 70% ()

MrFarmer

Wow...neuvěřitelně zvláštní a originální počin. Ve zkratce je to něco jako kung fu mela se samurajem a kovbojem beze zbraní v hlavní roli, v rusko-japonském městě někde kolem roku 1960...Všechno je to zabalený v úžasným barevno-komiksovým kabátě a okořeněno Woody Harelsonem jako třešničkou na dortu. Já vlastně ani nevim jesli to bylo drama, komedie, parodie, mlátička....ale jedno vim. Byl to fakt zážitek ! ()

ElFifo

Bunraku je fakt těžkej úlet, který funguje na síle postav, exceluje svým zpracováním a boduje choreografií soubojů. Chápu, že neosloví každého, ale je fajn zase vidět film, který je prostě "jiný" a ještě "zábavně jiný". ()

furrec

Vpodstate je to celkom zaujímavý film s dobrým obsadením, dôvod prečo som dal len dve hviezdičky je tento: Tak za prvé ide ma roztrhnúť od zlosti keď závereční záporáci majú kladných hrdinov na tanieri a stačí len malý šťuch aby bolo po nich. Miesto toho však len blabocú kraviny a čakajú kým ich čírou náhodou z posledných síl kladný hrdina nepošle na onen svet, aby dali zavďak happyendu...No a za druhé, propagovať cigarety, tie cigarety čo majú na svedomý rok čo rok približne 5 miliónov mŕtvych, tak to je ozaj priveľa...Keďže tie tabakové svine nemôžu robiť legálnu reklamu, pchajú sa do povedomia kade sa len dá, fuj ()

wray

taka blbost a pri tom tak vyborny film... jednoducho komiksovy film (jeden vs. vsetci, vela efektov, zlosynovia to napokon dostanu) ale spraveny tak okato netradicne az sa miestami naskyta otazka ci to nie je parodia. Hlavny zapadny hrdina nie je ziaden akcnak, ale herec ktoreho pozname z romantickych filmov. V tejto akcnej ulohe je proste neuveritelny. Hlavny vychodny hrdina je este neuveritelnejsi, lebo je to taky japonsky Rochniak a na prvy pohlad je vsetko len nie akcny. Napriek tomu to tam cele vycistia od vsetkych zloduchov (ti su uz obsadeni vhodnymi hercami), bude tam vela akcie, a bude to cele v style bunraku (to je to japonske divadlo kde su kulisy a herci lietaju zaveseny na lankach - ok wikipedia tvrdi ze je to inak, ale proste kulisy, babky atd...) a aj ked to cele znie ako nezmysel - je to akcne, zabavne a mozno trosku prehanam s 4* ale urcite doporcujem! ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)