Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

ywo666

Tak nakoniec to dobre dopadlo. Film nesadne každému a treba si na neho zvyknut. Experimentálny (pozor nie originálny!) look nesadne každému. A Gackt vyzerá vo filme ako škaredá ženská. A to oproti fotkám s googlu je tu ešte extra mužný. A zaujímalo by ma nakoľko je zdatný v martial arts, lebo predvádza niečo čo má prvky aikida a jiujitsu, ale poriadny kop už musel robiť doublér. Hartnett už sa na nič nehrá a proste mláti jedného nepriateľa za druhým. Perlman, Moore a Harrelson dodávajú filmu zvučnosť a hereckú kvalitu. Kevin McKidd je super slizký a jeho postava aj keď okopírovaná z iných filmov je výborná. Celkovo je to taký poetický, vyzuálne zaujímavý masaker, ktorý som po skončení celkom obdivoval. 75% ()

Raven0

Aneb jak pejsek s kočičkou vařili dort a on se jim... Sakra povedl! Postmoderní chutný mišmaš, jenž do sebe přimíchává westernové, noirové, samurajské, komixové a mnohé další prvky. Je vidět, že si režisér vyhrál a s láskou točil každé políčko filmu. A nezapomněl ani politickou, antikapitalistickou narážku... Jó, ať žije proletariát a hláškující pistolník bez pistole, Josh Hartnett! ()

Redi odpad!

Jak hodnotit něco, co se nedá dokoukat snad ani na podesáté? Ta snaha tam byla, ale prostě to nejde. To je mizerné se vším všudy, a to i s velkou dávkou nadhledu. Herci ze sebe udělali jen totální kašpary, že to šahalo až na samotný konec trapnosti. A to jsem se na to docela těšil právě kvůli nadsázce a divadelnímu stylu, který to určitě nezachránil. ()

Mishqo

chválim chválim...podarená komiksovka...páčila sa mi vizuálna stránka ale aj hudobná vložka...voči hercom v podstate nemám výtky a akože celkovo sa na to dalo dobre pozerať :) ()

VasaX

Akční fantasy s noir nádechem, s poměrně přímočarým příběhem ale dobře poskládaným, zasazené do studiových, pomalu "divadelních", kulis. Obsazení je moc fajn, dokonce i dřevorubec Perlman má styl. Parádní akční jednohubka ve velmi netradičním kabátě. Za mě filmový typ na pokročilou noční hodinu. ()

R1CH1E

Nebýt originálního komiksového podání tak asi umřu nudou. Takhle se na to aspoň hezky koukalo, ikdyž vlastně kromě bitek nebylo na co. ()

blackJag

Stylizovaná inscenace nebo japonské divadlo, chcete-li (název filmu právě k japonskému loutkovému divadlu odkazuje), které čerpá, kde může (DICK TRACY, SIN CITY, 300, SPIRIT, SCOTT PILGRIM PROTI ZBYTKU SVĚTA), ve výsledku mu ale nejvíc podtrhává nohy nesoudná délka. Film má 2 hodiny, přitom sestříhat ho o 30 minut, řídký zprofanovaný děj o pomstě by se potřebně zahustil a tempo by nebylo tak narkoleptické. Čistě z důvodu, že mám tyto hravě vystylizované věci rád, chtěl jsem vlepit průměr (i když pocitem to bylo pod), závěrečných 20 minut ale uteklo natolik solidně (touto cestou se to mělo řídit celé), že dávám, co dávám. 60% ()

V.Silver

Některé filmy jsou tak originální a neotřelé, až mě vyloženě štvou, pokud tedy musím krotit své výrazivo (např. "To bych z toho blil"). Tento mezi ně z nějakého obskurního důvodu nepatří. Možná proto, že je sám tak obskurní, mixuje jabka s hruškama, hranej film s animacemi, laciné papundeklové exteriéry s příjemnými interiéry, počítačové hry, animé, komiks, western, samuraje a post-apokalyptické vidiny světa, kde zlo vládne dobru... na čas. Josh Hartnett vypadá na svou roli překvapivě mužně (takhle jsem ho naposledy viděl možná tak v "Black Hawk Down"), Ron Perlman a Kevin McKidd jsou skvěle ujetí záporáci, Demi Moore má prostor asi tak na minutové cameo a Woody Harrelson... ten si to musel užívat. Každopádně nejvíc se mi líbila asi právě ta skvěle zvolená poťouchlá forma, skvělé spojení akčních sekvencí, efektní i citlivé práce s kamerou, skvělé režie, díky níž mohli vyniknout skvělí herci. Jsem zvědavý na další filmy Guye Moshe, protože tohle byla čistá zábava. 80%! ()

JohnSmith

Nevím na čem jedou ti, co tenhle film kladně hodnotí, ale chci to taky. Protože takovouhle sračku jsem fakt už dlouho neviděl. Nebýt těch několika málo příjemných soubojů, tak je to odpad. O ničem, bez hlavy a paty a neskutečně kýčovitý. ()

shabazza

Chvílemi mi to připomínalo Sin City, chvílemi úchylného Batman a Robin, pak zase takové ty šílené komiksové adaptace v 60. letech v USA. Do toho taneční soubojové kreace, nápaditá akční choreografie, Woodyho hlášky, skvělý Pearlman, papundeklová přestylizovanost ... tohle je kousek, který si rozhodně pustím ještě minimálně jednou :-) ()

Šakalík

Prazvláštně natočené dílo, pojaté tak trochu komiksovým způsobem, přičemž podstatný vůbec není obsah, ale forma, která je skoro až umělecká a výtvarně velmi poutavá. Film lehce připomíná Sin City, které je ale daleko temnější, tohle je spíše taková akční pohádka na samurajský způsob, ve které jsou jasně rozděleny role na ty dobré a zlé, přičemž hlavní záporák v podání Rona Perlmana má překvapivě oduševnělý charakter, což bych od takové role asi ani nečekal. Hlavní devízou filmu je ale jeho vrchní poskok „Killer no. 2“, kterého ztvárnil Kevin McKidd s tak cynicky uhlazenou grácií, že jsem mu po celý film nepokrytě fandil, přestože svým charakterem to je parchant k pohledání. :-) Za zmínku stojí ještě menší role půvabné Demi Moore, která prostě nestárne, a Woodyho Harrelsona coby šarmantního barmana. Přesto film jako celek ničím extra nezaujme, třebaže na obdobně pojatý film člověk nenarazí každý den. ()

NALBERTik

Všecko šlapalo jak švýcarské hodinky ! Spousta akce, komiksových animací, netradičních přechodů a kulis...vtipné dialogy... Na todle člověk musí mít náladu a já ji měl :) ()

toffy

Genialne! Hviezdne obsadenie, akcne bojove sceny a tie papierove postavicky prehodene do filmu, no proste nemam slov! ()

DavidS.

Nezvládnutý bordel, který svou stylizací chtěl být zase über cool a vnutit nám dojem, že si sebevědomě pohrává se žánry, je originální, promyšlený a nebojí se ani existenčního přesahu a artovějších prvků... V dílčích momentech to evokuje The Warrior's Way, ale ten byl vyprávěn s lehkostí, osobitým kouzlem, nadsázkou, charismatickými hrdiny a výborně zvládnutou akcí...Pro Bunraku nic z uvedeného bohužel neplatí...Harnett se stal mávnutím kouzelného knírku z milovníka a tvrďáka horským myslivcem... ()

KoRner

Divný film s divnou hudbou a divnymi postavami a najhoršou bojovou choreografiou, aku som za posledné roky videl. ()

iXtr3m3

Zaujímavý pokus, ale oproti napr. Sin City došiel len do polovice. Niektoré kamerové experimenty s pohľadom na scénu boli super, ale niektoré strelili mimo. Obsadenie bolo zaujímavé, ale vedel by som si predstaviť menší "miš-maš", ako ten, ktorý z toho vznikol. ()

Milan25

Stylizace kulis a i celý vizuál filmu vypadá trochu jako barevné Sin City. Kdyby děj byl víc propracovaný, tak hodnotím lépe. ()

provitamin

Veľmi zaujímavá vecička, originálna, ktorá síce trochu pripomína niektoré filmy, ako napr. Sin City (spôsobom rozprávania príbehu a celkovou štylistikou), ale napriek tomu je dosť odlišná. Farebné filtre napomáhajú dotvárať atmosféru, ktorá sa snaží pôsobiť dosť temne, avšak miestami akoby komiksovo. Nosnou časťou filmu sú samozrejme súboje, ale ani tá vata okolo nie je zlá, rozhovory a všade prítomný hlas rozprávača. Bez rozmýšľania 5 hviezd. Prekvapilo ma veľmi nízke hodnotenie od kolegov hodnotiteľov a že takýto zaujímavý film je takmer neznámy. ()

Disease

Američani nejsou Japonci a Guy Moshe není Takashi Miike (potažmo ani Tim Burton nebo Terry Gilliam, co se týče výtvarné stránky). Macho pózy ve stylu loupežníků z Mrazíka a Josh Hartnett v roli tvrďáka tomu taky moc nepomohly... ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)