Sen

(festivalový název)

V patnáctém filmu nás Kim Ki-duk zve do říše snů. Příběh dvou lidí, kteří žijí svůj druhý život ve snech, přivede k sobě nejen je, ale řadu podivných shod a událostí. Otázkou je, zdali najdou jako lék proti snům lásku nebo smrt. (DeLaMorte)

honelnik odpad!

Poznáte ten pocit, keď stojíte na zastávke MHD, hladíte si svojho a zrazu okolo prebehne stádo megapštrosov v kožených slipoch a napáli to do obrovského batoľaťa ťahajúceho drožku s anglickou kráľovskou rodinou na palube, pričom mu z brucha vypadne 600milonov obkúsaných nechtov židovských účtovníkov s citrónovou polevou a vy to celé sledujete s pocitom, že váš riťolet už aj tak nestihnete a musíte si stopnúť nejakú referentku oddelenia marketingovej inšpekcie...tých aktuálnych 60% je znamením, že Kim sa konečne dostal do fázy kedy môže natočiť chleba s maslom a zástup fanúšikov tam ten med nájde. Je rozdiel medzi filmom, ktorý nedá nič zadarmo a tým, ktorý vás o tom len presvedčí. Dávam symbolicky odpad. ()

edie sedgwic

Vrcholne dielo Kim Ki-Duka to ani nahodou nebolo, ale urcite by som ho nezatracovala do takej miery ako niektori uzivatelia. Film sa vola Sen a tak ho aj treba brat. Je to akasi Ki-dukova brutalna fantazia, ktora ma fantaziou aj ostat. Ak sa na to budeme pozerat zo spravneho uhla pohladu, uvidime skutocnu hodnotu tohto filmu. ()

Galahad

Dlouho jsem nevěděl co si s novým Kimovým filmem počít, na konci filmu jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale tohle byl přesně ten typ filmu, který se vám bude pořád vracet až vám zůstane pod kůží. Každý Kimův film totiž přináší nějaký záběr nebo scénu, který si okamžitě vybavíte, když si na ten který film vzpomenete a tady jsem si alespoň já musel počkat na úplný konec. Jestli se nepletu, tak je to první Kimův film, ve kterém si Kim bere na pomoc paranormální síly, také v něm bylo oproti jiným filmům minimum násilí a obě hlavní postavy vedly celý film živé dialogy (přiznám se, že jsem nepoznal, že hlavní hrdina mluví Japonsky) což nebývalo v minulých filmech zvykem. Ve filmu se neobjevilo ani časté téma prostituce, ani tradiční téma ponížení a následné pomsty. "Sen" je v podstatě jen o obou hlavních protagonistech, ostatní herci jim dělají jen křoví (v případě potřeby stoličku), tudíž ve filmu nevystupují ani žádné záporné či kladné postavy. Hlavní hrdinové bojují spolu a každý za sebe se svými vnitřními démony. Sečteno podtrženo se Kimovi podařilo posunout se někam dál a přitom si zachovat své základní atributy a my se můžeme těšit na další jeho počin... a já nakonec dávám plný počet :-) ()

GOREGASM

Moje první ochutnávka Kim Ki - Duka dopadla, řekněme, rozporuplně. V jádru zajímavá a mysteriózní story je vyprávěna pro korejské filmaře typicky prostřednictvím emocionálně nevyrovnaných postav, jejichž bizarní myšlenkové pochody Evropanově logice dávají na frak. Zásadní problém mám s faktem, že tady dostává logika a zdravý rozum obecně těžce na prdel, a protože nechci spoilerovat, nezbývá než konstatovat, že snímek přes interesantně načrtnutou osudovost sklouzne do bahna iracionální samoúčelnosti a nezachrání jej ani pro asijské filmy symbolická poetika a kvalitní Kimova režie. 60% ()

Pauliee

Tento nový Kim mne veľmi nešmakuje. Kde sú časy keď natočil celý film takmer bez jediného slova a zanechal vo mne silné pocity po konci skoro každého filmu. Ale u bi-mongu sa mi to nestalo. Príbeh je originálny čo je v tejto dobe zriedkavosť, ale mohlo to byť natočené s väčšou precíznosťou a stopáž mohla byť kratšia pretože som sa začínal pri niektorých scénach nudiť ktoré mi pripadali úplne zbytočné. ()