Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

Carrie_3

Toto, že je nejlepší erotický film podle hodnocení uživatelů ČSFD?? Pro mě trochu nepochopitelné. Ráda projíždím žebříčky kvalitních filmů, ale tento snímek bych nazvala jako svůj velký přehmat. Pětatřicet let starý film má určitě něco do sebe, to uznávám. Opravdu jsem se nad některými dialogy bavila nebo lépe řečeno, žasla, že toto může někdo vymyslet. Němci mají asi opravdu zvláštní vkus... A co se týče děje, to snad ani netřeba komentovat, scénáristé se skutečně museli vyřádit, jinak to nevidím. Aby hlavní hrdinka stačila mít poměr mimo jiné s vlastním bratrem a otčímem, to chce opravdu velkou představivost. Film je dobrý tak akorát na pobavení, ale toť asi vše. ()

EstéCaňa

Hans Billian vytvořil honosný kult opěvovaný všemi bohémy, impotentními samci a zamindrákovanými masturbujícími panici. Ukázal světu, že i u porna je třeba prvotřídní zápletky, ve které nestačí když se žena plně vzdá předsudků a pevně uchopí muže za pyj. Tento film je jiný oproti druhým ve své kategorii, u Josefiny je smysluplnost příběhu alfa i omega. Pozornost diváků upoutala především v té době velmi mladičká a talentovaná Patricia Rhomberg, která svou zručností rozdávala radost všude kolem. Na závěr bych rád dodal, že bych byl velmi rád za hromadné zrušení firem Gillette a Wilkinson. Vždyť přírodní sestřih ohanbí je přeci tak krásný. 10/10 ()

gjjm

Není mnoho porna, které by věrně (jak divně to slovo u tohohle filmu zní...) vystihovalo atmosféru určité epochy a mělo úžasný smysl pro humor :)) kdybyste z Josefiny Mutzenbacherové vystřihly všechny erotické scény, byla by sice o polovinu kratší, ale jako (ujeté) historické komedii bych vůči tomu filmu nic nenamítal :)) Rozhodně pět hvězd a zvláštní ocenění za nejvtipnější pornofilm, co jsem kdy viděl :)) ()

Ceres

Nevěděl jsem, že se už dá zde hodnotit i porno filmy, no....co už. Je pravda, že jde o klasiku v rámci porna, protože ten humor je odzbrojující. ()

lykan9

Je to sice konina, ale v rámci žánru to je prostě porno kult, který je i nyní nesmírně vtipný a nostalgii vždy vyvolá. Za mé zhýralé já nemůžu jinak než plný počet. ()

after.rain

Zabudol vôl, že teľaťom bol! Toto môžem povedať na adresu niektorých tunajších jednohviezdičkových a odpadových hodnotení tejto kultovej porno-klasiky. Nemecký zmysel pre humor je skutočne svojský, ale keď je spojený s úchylárnami, tak ho dokážem oceniť naplno! Ako komédia tento film funguje na 100% ("Vater, du fickst mich!"... "Ehm, na ja."), ako porno je to totálne bizzare, ako celok neuveriteľná prdel! (chlpatá prdel...). Odporúčam... ()

VooDoom

Nikdy jsem se u erotickeho filmu nezasmal, jak u Josefiny.Od zacatku, az do konce jsou hlasky a scenky, ktere nemaji obdoby... ()

sedm.1

Jak hodnotit porno? I když porno tedy fakt netradiční! Je to spíš taková pornoparodie, která má své kouzlo ve své přirozenosti, (i u pornofilmu) nekomerčnosti a zábavnosti. Dal jsem 5*,stejně jako bych mohl dát odpad, ale znáte to :). Hlavní herečka je pěkná a výkonná po celý film, dabing úžasný 8D, scény různorodé, ... a už radši dost 8D,prostě kdo má rád nepovrchní porno, tohle by si měl sehnat, pro ostatní to bude stejně jen pokleslý brak. ()

misstake

Kdo tohle nebo nějaké pokračování neměl na začátku devadesátých let ve své videotéce, ten to tam má dodnes :-). 100% kult. Dějové péčko dokazující, že němci jsou naprostí šílenci. Snad 20 scén v každém díle, neskuteční bobři na všech částech těla, šerednější herečky a menší mužské vybavení v jiném P- ani normálním filmu opravdu neuvidíte. ()

Ripley

V rámci žánru :-) dávám 100%.Hlavní představitelka je půvabná a hlavně má to děj,který je vtipný a nenudí.Je to skutečně šuken klasika. ()

Shakeus

Jistě klasické dílo, které mělo mít původně jiné poslání než humorné:) Jenže jinak než jako vtip se to brát nedá. Neumím si představit, že by mě jen napadlo si to pustit jako normální film. Vlastně, neumím si představit, že by mě napadlo si to vůbec kdy ještě pustit. ()

Paity odpad!

Nesmrtelná klasika, která ale už dnes vyznívá dost strašně. Skoro už se jedná o vintage žánr. :-) ()

defagoo

Nejzábavnější německý film co jsem kdy viděl. Je to pro naše sousedy sice těžká ostuda, ale je to tak. Skvělé herecké výkony a instrumentální stránka filmu hrdě strčí do kapsy i Nebe nad Berlínem. ()

thunnus

Po dlouhé době, co jsem o tom slyšel, se mi toto už legendární dílo podařilo shlédnout. No, nenudil jsem se. Svým způsobem tenhle film měl i trochu atmosféru díky té špatné kvalitě obrazu, která jen dávala vyniknout jakémusi protikladu dřívějších erotických snímků oproti nynějšímu pornu, které je plné silikonu a přehrávajících holek. Neodsuzuju to, nejsem takový pokrytec, abych tvrdil, že se mi to nelíbilo (to může tvrdit tak možná ta pověstná pětiprocentní menšina, a to ještě kdo ví). Vzhledem k tomu, že jsem to viděl v původním znění a bez titulků, tak mi možná něco ušlo, ale ten incest, který tu byl, byť je evidentní, že se jedná jen o věc charakterů, si autoři mohli odpustit.. Ale možná se pletu a jen jsem špatně rozuměl, protože německy sice dokonale neumím a to, co jsem slyšel tady, rozhodně běžně člověk neuslyší :-). Možná i pro zlepšení mé slovní zásoby v němčině dávám průměrné hodnocení, ale není to určitě tak skvělý film jako Jesus Christ Vampire Hunter, který jsem měl nedávno možnost shlédnout, a už dlouho jsem se u ničeho tak dobře nebavil a i tímto mu dělám reklamu, protože si to zaslouží. ()