poster

Malý Rambo

 • Velká Británie

  Son of Rambow

 • Francie

  Le Fils de Rambow

 • Francie

  Fils de Rambow, Le

 • Německo

  Der Sohn von Rambow

 • Německo

  Sohn von Rambow, Der

 • Německo

  Son of Rambo - Ein garantiert unwiderstehlicher Actionheld

Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 92 min

Režie:

Garth Jennings

Kamera:

Jess Hall

Hudba:

Joby Talbot

Scénografie:

Joel Collins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ***

  Lee Carter alá učebnicový příklad školního devianta v podání toho otravného Eustace z Narnie se společně s naivním a krapet omezeným Willem Proudfootem rozhodne natočit film, který by měl vyhrát v soutěži mladých filmařů. Inu, slyšel jsem i horší kombinace! Filmy, kde se někdo snaží amatérsky vytvořit film, mám rád (viz nedávno Super 8), takže jsem se tomuto námětu nijak nebránil. Will Poulter vypadá (což už jsem zmínil u Letopisů) jako po liftingu a botoxu dohromady, ale v rámci možností hraje dobře. Toho Francouze bych klidně ze scénáře vyškrtl, nebo mu alespoň nedával takový prostor. Zkrátka snímek takového toho televizního formátu, který vypráví o podivně vytvořeném poutu přátelství mezi dvěma naprosto odlišnými chlapci.(5.9.2011)

 • Hellboy
  ****

  Velmi zajímavý film. Sehnal jsem si ho původně kvůli názvu, který mě zaujal, ačkoliv jsem se dost bál, aby to nedopadlo jako blbina typu Tvrďák Taylor. Naštěstí si jde tento anglický snímek svou cestou a to originální a velmi povedenou! Z celého filmu doslova pryští láska k filmovému řemeslu, je zde pochopení pro malé kluky a ačkoliv jsem si původně také myslel, že se jedná o film pro děti, je podle mě určen spíše starším divákům nebo spíše celé rodině. Obrovské (a příjemné) překvapení! 85% PS: francouzský pozér mi vadil a kdyby měl méně prostoru, bylo by to lepší.(15.10.2008)

 • predators
  ***

  Teda, podle názvu a obalu jsem myslel, že půjde o nějakou parodii v Rambo stylu a ono šlo o v celku slušný doják. Tak jo, to možná přeháním, ale více citlivé povahy nějakou tu slzu ukápnou. I proto se mi jeví toto dobrodružství spíše jako drama pro piškoty, nežli "divoce zábavný", jak je napsáno na přebalu. A nebo divoký jo, protože ti dva hošani byli jak urvaní ze řetězu... :-) 55%(10.2.2010)

 • DaViD´82
  *****

  Lze nepodlehnout filmu, ve kterém si hned v úvodní scéně sotva náctiletý samorost v kině za labužnického pokuřování cigarety nahrává na videokameru prvního Ramba? A když časem potká kamaráda z ortodoxně věřící rodiny, tak se rozhodnou společně švédovacím (zdravím Be Kind Rewind, s kterým to má svým způsobem dost společného, stejně jako s Mostem do země Terabithia) natočit pokračování o záchraně taťky Ramba. To vše v perfektně navozené atmosféře osmdesátek. Úžasná oslava přátelství, strastí i radostí dospívání. Být mi tolik co těm dvěma sympaťákům ve filmu, tak je pro mě tenhle snímek modla stejná jako pro ty dva Ramboš či pro Didiera Patrick Swayze. A já jim nejenže rozumím, ale vlastně i nepokrytě závidím. Za absolutoriem v hodnocení si stojím (jak také jinak, když jsem ho udělil) již jen kvůli přiblbe nadšenému úsměvu, kterým mi tenhle snímek na dlouho poznamenal tvář. A když si představím, že jsem na to nešel v Edinburghu do kina jen z toho důvodu, že jsem se obával přílišné dětinskosti, v kterou by se lehce mohl nadějný námět zvrhnout... Ještě teď bych si nejraději jednu vrazil. PS: Vysvětlení původního názvu filmu v dialogu po titulkách je lepší než to suché, byť pravdivé, oficiální stanovisko. Jsem zvědav jak to vyřeší v dabingu.(27.7.2008)

 • kareen
  ****

  Vida...jeden by až nevěřil, jak roztomilý, odzbrojující a vtipný film se může skrývat pod tím infantilním obrázkem a názvem. Film, u kterého jsem se přistihla, jak se skoro po celou dobu pro sebe usmívám, abych se pak následně ke konci zase slušně dojala. A to už si lepší čtyřku rozhodně zaslouží :-)(5.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace