Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Rozhodnout se mezi jedničkou a dvojkou je peklo. Nejdříve u mě na plné čáře vedli velkolepější "Shanghai Knights" (však jsem také tento díl viděla jako první), po několika dalších zhlédnutích jsem své rozhodnutí ale přehodnotila a do čela se prodral skromnější - o to však rozkošnější - "Shanghai Noon". Tak v čem je problém? Nedávno jsem si opět zhlédla výše zmiňované "Shanghai Knights" a zjišťuji, že jsou vlastně stejně dobří (tzn. stejně skvělí) jako "Shanghai Noon".:-)(24.7.2008)

Ostrieľaný ázijský borec Jackie Chan v kombinácii s blonďavým Američanom Owenom Wilsonom ma dosť dobre pobavili už vo filme „Vtedy na východe“. No a toto je vlastne len akési volné pokračovanie ich dobrodružstiev. Tento krát sa presunuli do Veľkej Británie, do viktoriánskeho Londýna. Perfektne nacvičené a tiež aj dobre natočené a zostrihané, zábavné, bojové choreografie a akcia prekladaná humorom splnili moje očakávania od tohoto filmu. ***(30.1.2012)

Absolutne nemohu souhlasit s F.Fukou a tvrdit ze se jedna o nejlepsi film Jackieho Chana - jedna se o takovou typickou Jackieho hollywoodskou slataninku...(6.9.2003)

Rok se s dvěma rokama sešel a tihle kaubojové neztratili ani špetku ze svého umu. Rytíři ze Šanghaje=Tenkrát na východě:-) 85%(8.1.2008)

Už jsem ani nevěřila, že může být nějaké pokračování akční komedie ještě lepší než první díl. Tenhle film je zábavnější, více akční i o něco nápaditější a dočkáme se tu opět řady odkazů k slavným jménům jako je Sherlock Holmes a další. Sice se tu pár hluchých míst najde, ale to nic nemění na tom, že tenhle film patří určitě k jedněm z nejlepších, jaké Jackie Chan v Hollywoodu natočil.(28.2.2003)

• - Závěrečný ohňostroj byl natáčen na Palackého náměstí a Palackého mostě v Praze. (dawe82)

• - Pro herečku Fann Wong to byla první filmová role v Hollywoodu a zároveň také první role, ve které mluvila anglicky. (SG-1)

• - Zámek, ke kterému přijíždí Jackie Chan s Owenem Wilsonem na slavnost, je Hluboká nad Vltavou nacházející se nedaleko Českých Budějovic. (Kaučuk03)