Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

No nevim, jednička mi přišla zábavnější.(18.10.2005)

"Probíhá mi život před očima...moment, tohle si nepamatuju!" Čekal jsem, že půjde jen o vyvařeninu původního solidního tématu a k mému překvapení jsem dostal dokonce lepší kousek. Jackieho akční kousky tentokrát neurčují běh filmu, takže potěší více než normálně, slovní hádky s Owenem Wilsonem nebo kýmkoli jiným spolehlivě pobaví, úsměvně zreprodukuje některá klišé filmů z dřívějších dob (skákání při polštářové bitvě) nebo zparoduje osvědčené kousky (Zpívání v dešti). Takhle si představuju oddechovou zábavu.(31.3.2007)

Ešte zábavnejšie ako Vtedy na východe, opäť bláznivé Chanove kúsky, vydarené fóry, ale hlavne zase skvele fungujúce hlavné duo.(25.5.2007)

Až překvapivě kvalitní a hrozně zábavná akční komedie. Chan-Wilson jsou skvělá dvojka, film je vtipný a pro Chanovi příznivce nabízí dost z jeho sbírky kopanců a pěstí. Moc jsem se pobavil a ani na chvíli nenudil a to je podle mě hlavní.(9.5.2007)

Typické pokračování úspěšného amerického bijáku. S vyšším rozpočtem, s lacinějšími vtipy, s delší stopáží. Otráví donekonečna oddalovaný konec, spousta trapných fórků, děsivě nevýrazný padouch i snaha o vytřískání dalších chehchtáků z již jednou použitého. Jen díky úžasným kaskadérským kouskům Jackieho Chana a množství různých „kulturních“ vtípků (A.C. Doyle, Chaplin, Zpívání v dešti), to není úplná zhovadilost. Chemie mezi Wilsonem a Chanem navíc v originále funguje mnohem lépe než v jakémkoliv dabingu, takže jako takové ty tři hvězdičky zasloužené přeci jenom jsou. 65% Zajímavé komentáře: tron, MacGyver(15.3.2006)

• - Na konci je Arthur Conan Doyle královnou povýšený do stavu "sir". Ve skutečnosti ho povýšila v roce 1902, ne v roce 1887. (Jakub225)

• - V scéne, kde Roy (Owen Wilson) a Chon Wang (Jackie Chan) vybiehajú z hostinca, nemajú na sebe traky. Po pribehnutí k Wann Fang ich však na sebe majú. (J*A*M*B*O)

• - Starší muž, který se objevuje při scéně, kde se odehrává polštářová bitva, je asistent režie Mirek Lux. (SG-1)