Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Rytíři maj trošku slabší rozjezd než tenkrát na východě, ale když se do toho film konečně opře, tak to stojí za to. Chan s Wilsonem, zase předvádí spoustu gagů a příběh taky neni úplně nejhorší, ale tentokrát mi přišlo, že ve vtipnosti trokšu Chan za Wilsnoem zaostaváí, ale zase si to vynahrazuje soubojema, který jsou jako obvykle zvládnutý na výbornou. Podle mě na to, že to je už druhý film na hodně podobný téma, to je fakt hodně žábavný pokračování, ale nejsem si teda jistej, jestli lepší než tenkrát na východě(29.12.2006)

Je to sice ptákovina, ale jedna z těch nejvydařenějších. Snímek má komediální polohu a dokáže pobavit i když Jackie zrovna nedělá salta. Potěší zručně nasazené odkazy na některé slavné osobnosti konce 19.století (výběr je bohatý - tvůrce největšího detektiva Arthur Conan Doyle, malý Charlie Chaplin nebo slavný Jack Rozparovač) nebo vynálezy tehdejší doby (Automobil, vzducholoď nebo třeba film). Rytíři ze Šanghaje nemají vlastně žádnou výraznější slabinu. Dějové kiksy neřešte: Tenhle film má bavit a to splňuje bezezbytku.(22.8.2005)

Typické pokračování úspěšného amerického bijáku. S vyšším rozpočtem, s lacinějšími vtipy, s delší stopáží. Otráví donekonečna oddalovaný konec, spousta trapných fórků, děsivě nevýrazný padouch i snaha o vytřískání dalších chehchtáků z již jednou použitého. Jen díky úžasným kaskadérským kouskům Jackieho Chana a množství různých „kulturních“ vtípků (A.C. Doyle, Chaplin, Zpívání v dešti), to není úplná zhovadilost. Chemie mezi Wilsonem a Chanem navíc v originále funguje mnohem lépe než v jakémkoliv dabingu, takže jako takové ty tři hvězdičky zasloužené přeci jenom jsou. 65% Zajímavé komentáře: tron, MacGyver(15.3.2006)

Ešte zábavnejšie ako Vtedy na východe, opäť bláznivé Chanove kúsky, vydarené fóry, ale hlavne zase skvele fungujúce hlavné duo.(25.5.2007)

Rozhodnout se mezi jedničkou a dvojkou je peklo. Nejdříve u mě na plné čáře vedli velkolepější "Shanghai Knights" (však jsem také tento díl viděla jako první), po několika dalších zhlédnutích jsem své rozhodnutí ale přehodnotila a do čela se prodral skromnější - o to však rozkošnější - "Shanghai Noon". Tak v čem je problém? Nedávno jsem si opět zhlédla výše zmiňované "Shanghai Knights" a zjišťuji, že jsou vlastně stejně dobří (tzn. stejně skvělí) jako "Shanghai Noon".:-)(24.7.2008)