Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

No vsichni tu sou strasne hotovy z toho, ze je druhej dil lepsi nez prvni, ale ja bych to tak uplne netvrdil. Problem je v tom, ze i kdyz se zmenily kulisy a krapet upravila zapletka, je to stale variace na prvni dil. Krom toho tu uz ani nejsou ty vtipy, ktere by byli zalozeny na tom, ze je Jackie cinan, tady uz se to neresi. Takze tu zbylo jen vzajemne postuchovani mezi Owenem a Jackiem a spousta podobnejch scen tu uz byla v minulem dile. Nicmene Jackie je porad ve forme a opet vymyslel skvelou choreografii a Owen ma zas skvely kecy. Problem je, ze se tu keca nejak moc a akce tu je pomalu. Z ostatnich hercu me nejvic zaujal Aidan Gillen v roli Rathbonea. Taky potesi spousta vedlejsich postav, jako Jack Rozparovac nebo Charlie Chaplin. Sice se opet jedna o zabavnou a sviznou akcni komedii se sympatickejma hercema a slusnou hudbou, ale tentokrat je tu tech hluchejch mist vic nez v prvnim dile a precejen mi divokej zapad sed vic nez Londyn. Krapet slabsi nez prvni dil.(15.11.2006)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $60,476,872Tržby Celosvetovo $88,323,487/40%/(13.3.2006)

Velká sranda v podání Jackieho Chana a Owena Wilsona. Jen se nějak nemůžu zbavit pocitu, že "Tenkrát na východě" bylo tak nějak lepší. Ale poměr hlášek a akce zůstal zachován. Takže to možná bude režií, která už není tak svižná. Nicméně ani tentokrát jsem se nenudila.(5.4.2005)

Skvělá akční komedie u které jsem se fakt dlouho a upřímně smál a to je co říct. A taky už vim jak dopad Jack Rozparovač.(6.2.2005)

Nadprůměrná bláznivá akční komedie, která zastihla Jackieho Chana v té lepší formě. Taková pohodová, nenáročná a místy fakt vtipná zábava na necelé dvě hodinky. A k choreografii bojových scén nemám žádné připomínky - patřily k tomu nejlepšímu ve filmu.(31.3.2007)

• Fann Wong