Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Chjo....čekám stále na něco podobného filmu Strach nad Hongkongem....ale stále nic od pana Chana nepřichází..!!(29.7.2008)

Skvělá, zábavná, originální akční komedie, kde Chanovi a Wilsonovi pomáhá sám Arthur Conan Doyle s Charlesem Chaplinem. Jackieho akční balet z deštníkem na hudbu ze Zpívání v dešti je určitě nejlepší scéna z jeho filmů vůbec.(8.1.2004)

Toto je nielen najlepší hollywoodsky Jackie Chan (to úplne jednoznačne), ale u mňa i najlepší Jackie Chan vôbec. Jasné, z hľadiska bojovej choreografie sú lepšie napríklad Božská relikvia 2 alebo ktorákoľvek Police Story, ale pokiaľ ide o zábavnosť aj v nebojových scénach, Rytieri v Jackieho filmografii jasne vedú. To množstvo gagov, ktoré tu je (veľkú zásluhu má na tom výborný Wilson), to sa proste len tak nevidí. "Bloody tourists!!!"(31.5.2007)

Celkem zábavná komedie, ale na můj vkus až trochu moc bláznivá a barevná. Některý odkazy na budoucnost (většina) mi přišly hodně křečovitý. Není zrovna lehký udělat to tak, aby to diváku připadalo skutečný jako třeba v Návratech do budoucnosti. Tady mi to přišlo prvoplánovitý čistě jen aby se divák usmál (ušklíbl) a dál ho to udrželo u obrazovky, nebo plátna nebo kde se na to vlastně díval. Výprava je sice hodně barevná a pěkná na pohled, Jackiemu to kope jako obvykle, ale prostě mi to neštymovalo. Spíš než cokoliv jinýho bych řekl, že je to jen další zbytečný vracení se k už dávno natočenýmu filmu.(17.3.2006)

Jackie Chan s Owenem Wilsonem opravdu tvoří dvojici, která zaručeně pobaví každého diváka. A hlavně s Chanem v Londýně se opravdu pobavíte.(9.2.2007)

• - Když Roy sní o svém rodinném životě, jeho děti se jmenují Vera, Chuck a Dave. Tak se jmenují vnoučata v písni "When I'm Sixty-Four", kterou složila skupina Beatles. (SG-1)

• - V ději vystupuje mladý Charlie Chaplin, ale ve skutečnosti se narodil až v roce 1889. (Jakub225)

• - Při souboji s darebáky spadne Jackie do rakve. Na stěně za ní je nápis Sowerberry. Pan Sowerberry je majitel pohřebního ústavu z románu Oliwer Twist. (SG-1)