Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Vcelku povedená komedie, ale nečekejte víc, než vám může Jackie Chan dát. Solidní akční scény, nic moc příběh, hezká výprava. Všechno.(22.4.2003)

Po veskrze průměrném prvním dílu je zde viditelné zlepšení snad po všech stránkách. Jeden z těch lepších snímků co Jackie pod jhem Hollywoodu natočil. Je to sice "pouze" zábava na jedno použití, ale dobrá zábava. I to se někdy hodí.(17.11.2004)

• Legas

Tak hezkou výpravu vyplácat na takovou blbost. Děj? O ničem, jenom aby se mohl Jackie Chan párkrát efektně převléknout. Vtip? Jmenováním několika historických postav mě ještě nikdo nerozesmál. Akce? Podívejte se raději na Hrdinu.(28.1.2004)

Zábavný film, ktorý neprekonal svojho predchodcu (aj keď úvodnú scénu má oveľa pútavehšiu ako Shanghai Kid). Kopa scén je síce samoúčelných, ale nakoniec to vždy zavŕši nejaká skvelá Jackieho choreografia. Slabší scenár vyvažujú odkazy na iné filmy a rôzne historické postavy či srandičky na úkor angličanov. Finále je prekvapivo (podobne ako úvod) namakané a dokonca sa zaujémavo vyhýba "the end klišé" bitkárskych filmov. Počas filmu ma napadlo niekoľko výčitiek, no finále a klasické pokazené scény na konci, vo mne nechali super pocit. Napriek zábavnosti má tento film jedno veľké subjektívne mínus. A to "predfinálovú" bitku so záporákom č.2. Očividne ju točil pomocný režisér, lebo je hrozná! Škaredé blízke zábery, veľa strihov... Tam, kde z dua Jackie Chan/Donnie Yen mala byť fight scéna storočia, je nechutný guláš... Možno preto, aby vyniklo šermiarske finále s Aidanom Gillenom, no pre fandov čínskych bitiek, je to poriadna facka...(4.3.2007)

:::::::::::::::: Dobrá komedie, ale už mě nabavila tak jako starší Tentkrát na východě .....(13.6.2008)

• - Ve scéně, kde Roy (Owen Wilson) visí na minutové ručičce, lze při pohledu zevnitř vidět pouze odrazy ručiček, ale nikoli postavu Roye. (wheelko)

• - Herečce Fann Wongové při natáčení bojových scén pomáhaly zkušenosti z baletu. (SG-1)

• - Lord Rathbone je ve filmu zobrazován jako nejlepší šermíř Anglie. Herec Basil Rathbone hrál v mnoha šermířských filmech a dokonce byl považován za nejlepšího šermíře stříbrného plátna. (SG-1)