Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

Danny F.

Povedená komedie, která není nafouknutá a drží se při zemi. Dobře se u ní divák pobaví. Nesmí však očekávat zázrak. 55% ()

hroubek

Rytíře ze Šanghaje jsem kdysi viděl na HBO, protože je to už pár let, tak jsem si řekl, že by nebylo od věci si toto dobrodružství zopakovat. Film ani po letech neztratil nic ze svého kouzla, maxmimálně triky vypadají mnohem zestárleji, ale to je tak všechno. David Dobkin natáčet komedie umí a akční scény mu nedělají problém, zvláště, když jsou s Jackie Chanem a mají skvělý hudební doprovod(souboj na tržišti za zvuku Zpívání v děšti). Dalé se Dobkinovi velmi dobře daří prodat obě hlavní postavy a o to více si užijete jejich buddy movie. Z toho taky vyplývá, že se dočkáme spousty skvělých soubojů, kde hlavní hrdinové využívají svůj důvtip, humor a hláškují při tom o sto šest. Jackie Chan má dobře napsanou roli a taky je vidět, že si jí užívá. Totéž platí i o Owenu Wilsonu, který si svojí postavu zvláště vychutnává. Mile potěší Aaron Taylor-Johnson a jeho malý zloděj Charlie. Akční scény jsou přehledné a hravé a jejich poměrně dost. Starší divací ocení spousty narážek na dobu, ve které se film odehrává(Sherlock Holmes, Jack Rozparovač, počátky filmu atd.) Vlastenci ocení české exteriery, které nedělají ostudu.Parádní pokračovaní, které překonává original a vždy dokáže pobavit. ()

JohnSmith

Tenkrát na východě byla průměrná taškařice. Pokračování je vskutku podprůměrné. Nebýt pár pěkných akčních scén, nedal bych ani ty dvě hvězdy. Děj o ničem a celkem nuda. K tomu otravný Wilson. ()

fabecc1222

Není moc dvojek, které by kvalitou překonávali jedničku, ale zrovna tato výjimka potvrzuje ono pravidla. Rytíři ze Šanghaje dotahují do dokonalosti všemožné dobové narážky, narážky na známé osobnosti, filmy a prostě všechno možné... K tomu se přidává ještě to, že tu vedlejších rolí excelují hvězdy budoucí, a dneska to tak vypadá jako hvězdami nabušený film. Tady se nebojím tvrdit, že nejlepší tradiční Chanovka v Hollywoodu. ()

Autogram

Multikultúrny Londýn je pre ázijskú kultúru trochu vhodnejšie miesto ako divoký západ v predchádzajúcom dieli. Džekí Čen predviedol svoj štandard, sekundoval mu neschopák Wilson a ešte lepšie ako Ljusi Lju sa predviedla Fan Ônk. (Píš ako počuješ, aby sme dali zadosť Bernolákovi a momentálnemu trendu ČSFD transkriptorov.) ()

mkubalikova

Výborné pokračování, opět velmi svižné a zábavné. Parádní choreografie!! Plus dvě lahůdky k tomu: desetiletý Kick-Ass a Baelish - mladší, ale stejně odporný. 80% ()

vyfuk

Film mého dětství. Totální nostalgie s nečekaně ikonickým a super soundtrackem. Stejně tak i dost patetické a občas až trapné ze strany Wilsona. Jednoduše spousta pasáží až k neuvěření strašné a nějaké stále nostalgické. Stejně tak jako bych si dokázal s láskou představit třetí díl, tak i ne. Jednička je asi větší srdcovka, jelikož jsem ji viděl později a nebyl jsem s ní krmen tolik. ()

Ludivitto

Jeden z mála filmů, které překonávají svůj první díl...v tomto případě dosti podstatně. Více akce, více humoru..super! ()

manonfire

Nic proti Jackiemu, je to správňák, ale jako komedie je tenhle film tragicky nevtipnej. Zejména Owen Wilson toho nakecá kamion a nic z toho. Navíc nahrávky pro Wilsona od Chana jsou děsně předvídatelné, stejně jako TuckeroWilsonovský charakter postavený na "sympatickém" vychcanovi. Dvě hvězdy jsou pro Jackieho a jeho nápaditý tělocvik 40% ()

ssfan

Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších filmů Jackie Chana. Velmi zábavné, akčně skvělé a příběhově rovněž velmi slušné dílo. Owen Wilson ve dvojici s Jackiem rozhodně byli správnou volbou. Další herci také nezklamali. I po technické stránce je film na dobré úrovni, takže 4 hvězdy. ()

spikey1

Hurá, hurá, hurá! Wilson s Chanem se po třech letech vrací na místo činu. Vlastně ne tak docela, protože se přesunují díky ději do staré Anglie. Kromě nenásilných a povedených rychlovtípků(Jack rozparovač) nám tito dva filutové naservírují další skvělou porci akce a zábavy. Škoda je, že Wilson si už nechtěl při natáčení zlomit nehet a proto se akčních sekvencí neúčastní. Plusem pro České diváky je, že byl snímek natáčen v Praze. Zábava a Akce v instantním podání typu čínské nudlové polévky. Užijte si to a bavte se. ()

Pecival

Hodně příjemná pohodovka s našláplýma hláškama, roztomile vydláckým Wilsonem, hezoučkou asiatkou a nějakým tím fajtem. Ty samozřejmě nejsou taková zdaleka mazanice jako zamlada, ale zas tak moc to nevadí, protože jich zas tolik není a film na nich stejně nestojí. Zase je škoda, že když už měli Donnieho mohli svoji bitku trochu lépe potunit, ale co už. I tak jsem hodně spokojen a to i po násobné projekci. ()

Yeosol

Tohle je snad jeden z mála případů, kdy Jackie Chan dorazil k nám do ČR. Škoda, že jsem u toho nebyl, když ho tu vítali. :-D Film byla opravdu velká zábava, bitka na trhu byla senzační a zároveň opravdu vtipná. Věrný fanoušek ví, že se navíc natáčela v Praze, stejně jako další části filmu, a to mi udělalo radost ještě větší. Sice zde Praha supluje jiné město, ale co. :-D Na to už jsme si tak nějak zvykli. Druhý díl je stejně tak dobrý jako Tenkrát na východě, takže se ho rozhodně bát nemusíte. Za mě plný počet! ()

marrjaana

Jen o něco slabší než předchzí díl, asi tak o chlup, ale věřím, že kdyby natočili ještě jeden díl tak to bude p..ovina. ()

ranp

Určitě jde o jeden z lepších Chanových filmů, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje, takže moje hodnocení je ***. ()

Merv

O niečo lepšie pokračovanie plytkého "Vtedy na východe" s rovnako nudným humorom ale predsa len s hereckými výkonmi Chana a Wilsona a atraktívnejšieho prostredia sa na to dalo v pohode pozerať. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)