Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

Cassandra

Příběh by sice velmi plytký a pitomý, ale gagy a vtípky na anglické reálie se hodně povedly - např. Jack Rozparovač, Big Ben, anebo také scéna s deštníkem. Sem tam se vyloupla i dobrá hláška či dialog - "Před očima mi probíhá celý život... Moment, tohle si nepamatuju!" Nenáročná komedie pro pobavení ()

Arach.No

Jackie Chan ještě horší než obvykle. Wilsonovi se nadaří moc dobře zachraňovat jeho trapné kreace. A takhle zničit Singin´ In The Rain, to by zasloužilo trest! ()

Sairina

Vtipná komedie, pěkné kostými, úžasní čeští kaskadéři to vše je v Rytířích ze Šanghaje, ale je tu až moc historických blbostí a vidím, jak z toho někdo v budoucnu udělá referát a dostane za něj pěkně kulatou známku. Ze všeho nejvíc mě navštvalo, za jakých okolností pasovali Arthura Conana Doyla. Jinak je to slušná bezmyšlenkovitá komedie s pěknými kousky Jackieho Chana. ()

Wishkah

jeden z nejlepších amerických kousků Jackie Chana. Výborné narážky na A. C. Doyla, Jacka Rozparovače a další slavná jména. I přes pár víceméně prázdných míst je to dobrá zábava ()

Xavi6

Další suprové pokračování bezvadné komedie dvou komiků. :) Prostě Owena Wilsona obdivuji a spolu s Jackie Chanem to byl zase mazec. Tentokrát to bylo pro mě trošičku horší díl, ale zase jsem se u některých scén smál. :) ()

Zombi

Ale jo, klidně dám 5 hvězd, protože tohle zábavné historické kung fu dobrodružství, se spoustou známých postav, si to ve světle posledních Jackieho filmů zaslouží a obhájí je i mimo jeho filmografii. Navíc tu je Donnie Yen a chemie mezi Chanem a Wilsonem opravdu funguje, narozdíl od Tuckera z Křižovatky smrti. ()

Marina111

Je to až neuveriteľné ako si ma práve TENTO film podmanil. Môžem naozaj len tipovať, koľkokrát som ho videla, ale menej než 20x to teda určite nebolo ... A stále si ma nanovo okúzli. Mimoriadne vtipný, neuveriteľne svieži, primerane pikantný, odzbrojujúco čarovný - nech si myslí kto chce čo chce, mňa Šanghajskí rytieri jednoducho bavia. A to zakaždým. ()

aLPaC

Už dlouho jsem se tak nerozmýšlel, kolik dám bodů. Chan se tady opět předvádí a jeho choreografie je bezvadná, to ale nemění nic na tom, že má nemám rath. Za to Wilson je tady opravdu sympaťák. Ty jeho hlášky, to přetvařování a ten strach, když přijde na věc. Ten tady opravdu vyniká. Nakonec dám ale přeci jen tři body, protože místy jsem se docela nudil a i to neustálý vtipkování na slavné osobnosti mě už docela štvalo, hlavně i kvůli tomu, že snad nic z toho by se nemohlo zakládat reálně na pravdě. ()

Renfield

Tak mi přijde, že prostředí viktoriánské Anglie sedí této dvojici ještě víc, než Divoký západ. Pokračování mi přijde překvapivě lepší, vtipnější a akčnější. Jackie Chan opět předvádí neskutečné kreace, z nichž nejvíce rozesmál souboj s deštníkem. A Owen Wilson mu opět dělá spolehlivě komického parťáka. Film nenudí, má spád a jsou tu chytré a vtipné narážky na spoustu osobností té doby. No a závěrečné titulky tomu na komediálnosti opět jen dodávají, stejně jako u prvního dílu. 75% ()

H4ku11

Jackie s Owenom vôbec nestratili zohratosť, iskru a vtip ako to u druhých pokračovaní býva a je vidno, že si to aj oni poriadne užívajú. ()

MacGyver

Šanghajskí rytieri vyplazili jazyk zaužívaným predsudkom o klesajúcej kvalite pokračovaní, pretože dvojica Jackie Chan a Owen Wilson opäť ponúka prvotriednu zábavu. Na rozdiel od ,,jednotky“ David Dobkin ešte prihodil do kotla slovného humoru viacerými skvelými dialógmi a zdá sa, že najmä Wilson sa vo svojej postave Roya O´Bannona vyžíva s najväčšou herecko-komediálnou pasiou. Na parkete jazykových prestreliek tancuje s rovnakou istotou ako Jackie Chan na Londýnskom trhovisku - aj keď už predsa len jemne starnúci majster nepredvádza tak neuveriteľne riskantné kúsky ako v mladosti, je to stále skvelé ,,predstavenie“:) No nielen ústrednou dvojicou je film živý: pribudla Chon–Wangova sestra (ďalšia úrodná pôda pre najrôznejšie humorné situácie) a taktiež hlavný záporák (teda vlastne dvaja, ale Donnie Yen prehráva s Aidanom Gillenom na celej čiare). Tentokrát mal Jackie vážne na mále:) Keď navyše pripočítam niekoľko roztomilých odkazov (Arthur Conan Doyle, Charlie Chaplin, Jack Rozparovač či opätovné vtipy z Johna Wayna), nemôžem inak ako ,,žánrových“ 5 hviezdičiek:) ()

Tomyš

Velmi vtipná a hlavně nápaditá choreografie akčních scén. Což je ale vše, spíš tak 3,5 hvězdičky. Vypnout mozek a příjemně se bavit. ()

Pajčus

Toto pokračování není podle mě příliš podařené - sice je tu nepřeberné množství povedených scén, spousta vtipu, i Jackieho choreografie, ale hodně chybí to kouzlo filmu "Tenkrát na východě" v podobě Jackieho přerodu z asijského "divocha" v cow-boye. ()

wampire23

Týchto dvoch týpkov proste môžem. Jackieho majstrovské bojové choreografie, ktoré nemôžeme brať vážne a Owenove hlášky sú proste ťahúňmi tohto filmu (takisto ako predchádzajúcej časti). Podarené narážky na radu slávnych osobností, pekná Ázijčanka a v neposlednom rade nepodarené scénky v závere iba dvíhajú moje hodnotenie. Takže nakoniec pekných 75%. ()

JK-Stinger

No sice je to blbina, ale člověk fakt musí žasnout nad Chanovou choreografií soubojů. Je to vlastně úplně zvláštní kategorie umění, která rozhodně stojí za vidění. No co říct, nasmál jsem se královsky. ()

IvcaSammet

Společně s Tenkrát na východě řadím Rytíře ze Šanghaje mezi své nejoblíbenější filmy. Spojení Owena a Jackieho je prostě něco neuvěřitelného. Nechybí Jackieho úžasné kaskadérské kousky ani Owenův smysl pro humor. Pro mě osobně je to asi nejlepší herecká dvojice, která se kdy mohla dát dohromady. O to víc mě potěšilo, že tahle dvojice nezůstala jen u jednoho filmu, navíc stejně (možná i o něco víc) vtipného ... Co mě vždycky dokonale dostává, jsou ony smyšlené historické zápletky, které by opravdu dávaly smysl, kdyby se kdysi dááávno staly. Prostě geniální komedie, na kterou se můžu dívat každý večer místo večerníčku a nikdy mě neomrzí! ()

kaze

Išla som na tento film s veľkým očakávaním a nemôžem povedať, že by ma tento film sklamal, ale čakala som viac. Celkom dobré akčné scény a aj hudba bola skvele doplňovaná. Ale zdalo sa mi, že na bláznivú komédiu je tam príliš málo humoru. Najviac ma asi pobavili nepodarené scény tesne pred záverečnými titulkami. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)