Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrací do rodného Queensu. Je to velmi ambiciózní mladík, který sní o úspěšné kariéře a rychle nabytém bohatství. Po slibném začátku však přijde studená sprcha. Je nucen přijmout práci jako barman v jednom z newyorských klubů. Jeho zručnosti si brzy všimne kolega Doug a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou, a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat. S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane koktejlovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana. Jenže potom Brian šlápne vedle, stane se milencem starší velmi bohaté manažerky. Brzy si však uvědomí, že udělal obrovskou chybu. Jenže získat Jordan zpět nebude snadné. (TV Nova)

Razzor_82

"Milování na pláži, jen vodka s broskví vyváží." My Guilty pleasure. Jako teenager jsem chtěl být barman. Míchat koktejly a balit kočky u baru svým šarmem. Hezoun Tom Cruise, sympaťák Bryan Brown a okouzlujicí  Elisabeth Shue. Jednoduchý příběh, který dokáže ale i skvěle pobavit a dočkáme se i pěkné romantiky. Těžká pohodovka. Nedám na tento snímek  dopustit i přes zdejší nízké hodnocení. 7/10 ()

Likan7

Šíleně nezajímavý scénář prakticky bez příběhu. Šíleně nezajímavý herci v čele s Cruisem. Šíleně nezajímavý film o barmanovi, který byl jouda a vyspal se po hodině filmu s jinou, než aby miloval svou milou. Rok po nevýrazném Bez východiska natočil Roger Donaldson ještě průměrnější film, který nemá zápletku ani herce, prostě cokoliv o co by se mohl opřít. ()

curfew77

Ukázkové stvrzení faktu, že Tom Cruise dokáže i z filmu, kde se 104 minut prakticky nic neděje, udělat relativně zábavnou podívanou. I po letech pobaví přinejmenším jeho synchronizované barmanské eskapády s Bryanem Brownem, znalce rozhodně zaujme i James Eckhouse alias Jim Walsh (prudérní otec dvojčat Brendy a Brandona z kultovního teenagerovského seriálu Beverly Hills 902 10, zde v jedné z bezvýznamných vedlejších rolí :) a oko potěší skutečně hooodně mladá Elisabeth Shue. Bohužel, občas snímek opravdu působí jak mimoděčná parodie sama sebe a především, znovu to opakuji: po dobu 104 minut se vlastně nic neděje. S odstupem času mírně vyčpělých 50 %. ()

Anniysha

Čekala jsem trochu víc. Jisté pasáže jsou zajímavé, ale dnes už je mnohem víc lepších filmů a z Koktejlu se stal film dobrý na odpolední siestu. ()

fordhont

Uznávám, že hodnotit film 27 let po jeho vzniku není úplně fér, ale tohle byl prostě film o bezpáteřních egoistech vykládajících blbosti s rádoby poučnou pointou. ()

ostravak30

Souhlasím s golfistou pode mnou a tak bych jeho komentář upravil a mírně doplnil. Je to zkrátka příběh o tom, jak chudý barman Honza ke své Mařence po úkladech zla přišel. Akorát tvůrci jaksi pozapomněli, že kdyby Honzík neměl tělo Toma Cruise, nevšimla by si ho ani osmdesátiletá, vrásčitá, bezzubá stařena nad hrobem. Tři hvězdy tak dávám hlavně za pěkné těla dvou hereček. Gina Gershon a Elisabeth Shue. Do druhé jmenované, její úsměvu a upřímné, čisté lásky se pak starý vlk jako já nemůže nezamilovat. K tomu připočítávám jako bonus hudbu a poučení, že prachy nejsou všechno, ač dítě si z toho nic nevezme a dospělý nad tím mávne rukou, pač řekne, že prachy jsou minimálně polovina všeho. Každopádně souhlasím s cenou Razzies za nejhorší scénář. Ten je fakt totálně tragický. Docela nechápu proč po Top Gunu a Rain Manovi vzal něco takového, ale což prachy nesmrdí. Je to takový záživně nezáživný film, který má své světlé chvilky a pak totální nuda. Na jeden večer vás to zabaví, ale znovu to vidět nechcete! ()

Tominni

Taková prázdninová oddechovka o tom, jak Tom Cruise v roli mladého šikovného barmana přišel k rozumu a pochopil, co je důležité (láska), že peníze nejsou na prvním místě. Příběh se moc hodnotit nedá, vlastně to je dá se říci kýč, ale pro letní nenáročný večer se to celkem hodí, Tom je Tom, pro Elisabeth Shue jsem měl trochu slabost, tak to nakonec ten průměr dá. I když si to film možná ani nezaslouží. ()

Blazkowicz

Taková průměrná všehochuť romantiky a dramatu. Barmanské prostředí a frajeřinky byly docela fajn. Jak ale na takový film dojít a z jakého důvodu jsem se na něj díval? No kvůli nic moc Tomíkovi to určitě nebylo, za to je tam někdo mnohem zajímavější, přímo excelentní, na kom bych mohl oči nechat. Muhehehe. 3* ()

simonaa

Cruise tu hádzal rovnaké úsmevy ako v Color of Money ale na škodu to rozhodne nebolo. U mňa by vyhral najkrajší barmanský úsmev ;D ()

vodkasesemte

pro někoho (Eileen) nepochopitelný příběh dvou přátel - kamarádu, kteří mezi sebe nekladou ženy jako překážky jejich nádherného, nekomplikovaného vztahu a klidně si je pujčují, nebo se o ně sází, když to přijde zrovna vhod, pro druhého taková variace na Pretty woman za barem, kde charisma obou začínajících hvězd (Toma Cruise a Bryana Browna) stříká na všechny strany! abych jenom nekřivdil, tak ani Eli Shue, která nepřehrávala jako její tatínek, nebyla se svýma dvojčatama vyloženě nesympatická a klidně bych jí přidělal další. ()

holka218

Koktejl je pro mě odpočinkový film, u kterého nemusím přemýšlet. Příběh je dobrý, i když je vážně předvídatelný. Poslední hodina mi připomínala si tak dvacet jiných filmů a bylo mi jasné, jak to dopadne. Ale jako film na večer, kdy nechcete vůbec nic řešit a chcete si odpočinout je dobrý. Mladý a okouzlující Tom Cruise nemá chybu a i díky němu jsem dala tomuto filmu 4*. ()