Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

MM_Ramone

David S. Goyer je prioritne, v prvom rade, scenárista. To je jeho parketa. S prácou režiséra však nemá mnoho skúseností. V priebehu rokov 2002 až 2009 usadol na režisérsku stoličku iba štyri krát. Naposledy to bolo, keď natočil, podľa vlastného scenára, titul "Nenarodení" (The Unborn). Je to mysteriózny horror s pomerne pôsobivou atmosférou, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala pekná, vtedy dvadsaťštyri ročná, Odette Juliette Yustman. Tiež bolo dobrým ťahom angažovať aj ostrieľaného veterána Garyho Oldmana, ktorý stvárnil postavu rabína, židovského exorcistu. Ono to ako horror funguje celkom dobre, ale sú tam určité momenty, ktoré ma iritovali. Povedal by som to asi tak, že keby to zrežíroval niekto skúsenejší, tak by to bolo lepšie, a moje hodnotenie by bolo vyššie. ** ()

Spooner

Někteří lidé by si za kameru sedat neměli a David S. Goyer patří mezi ně i přesto, že napsal pár dobrých scénářů. Tohle je totiž úplná zoufalost a mně se zdá, že ani Goyer sám nevěděl jak to má točit. Atmosféra tu není žádná a lekačky jsou tak slabý že mi u nějakých ani nedošlo, že to měla být lekačka. Příběh je navíc mišmaš různejch duchů, pokusů na dětech a ostatních nesmyslů a ve výsledku to nedává VŮBEC žádnej smysl. Navíc na sebe některý scény ani logicky nenavazujou a nedávaj moc smysl. To už potom nezachrání ani Gary Oldman, nebo kalhotky hlavní představitelky. Příšerná mizérie, která se pomalu ani nedá považovat za film. A to jsem si před týdnem, kdy jsem viděl Krvavý valentýn myslel, že mě horší horor zase pár let nečeká. Tak to beru zpět a musím konstatovat,že letošní rok je co se týče hororů vážně "povedenej". P.S.: Moc rád bych nakopal do zadku chlápka, co dal Goyerovi na starost Magneta. To bude definitivní x-menovskej konec. ()

petero

Čím viac hororov máte napozeraných, tým horšie. Známe scény prepojené nudným príbehom, ktorý Goyer „obohatil“ nezáživnou réžiou. ()

Davies182

Ze začátku celkem stravitelná atmo a ucházející jumpscare fest, už jsem byl klidně připravenej označit to za průměr. Jenže posledních asi dvacet minut je tak neskutečně debilních, kdy jedna trapná scéna střídá druhou, že bylo docela utrpení film dokoukat. Co mě fakt udivuje, je ten seznam cool herců, kteří do toho šli. No a díval sem se na to pochopitelně jenom kvůli Odettce ❤️ ()

venus

Na horory expert nejsem, ale Nenarození nebyli zas tak špatní. Je pravda, že bylo nakombinováno páté přes deváté, ale to vám začne docházet asi až hodinu po filmu. K děšení byly použity (opět) děti a spousta lekavých efektů. Na můj vkus bylo příliš mnoho mrtvých. Podle mě počet mrtvých kvalitu hororu rozhodně nezvyšuje. V této branži je asi velmi obtížné vytvořit něco originálního, co by vám nepřipomínalo starší horory. U Nenarozených jsem našla několik originálních detailů, tak oceňuji alespoň snahu tvůrců malinko se odlišit. Hlavní roli nebudu raději moc komentovat... výkon Odette Yustman nebyl vůbec špatný, to ne, ale snaha udělat ji "co nejvíc sexy" a dostat ji do "nejúplejších kalhotek" na mě opravdu dojem neudělala. ()

Xmilden

Chvilku se člověk kouká na Ďáblova advokáta, The Grudge, Exorcistu, Kruh a všecky ty duchařské horůrky posledních 5 let. Dohromady to vlastně vypadá směšně a závěrečné vyvrcholení pro mě ani nebylo vyvrcholení, protože mi bylo jasné už asi v 5 minutě a i asi podle plakátu filmu že hlavní hrdinka bude stejně těhotná a od toho se celé ty její potíže budou odvíjet. Prosím tedy lidi co se neradi nudí u hororů aby se tomuto nezdařilému "mutantovi" vyhnuli obloukem. ()

lesumir

Mohl z toho být nadprůměrný duchařský kousek, ale opakuji, mohl. Není. Proč? Protože zamíchat všechny mysteriozní prvky s klasickým monstrum hororem je divný a hlavně neefektní. Film tudíž sebou háže ze strany na stranu a nedokáže si vybrat svojí cestičku. Odette Yustman je kočka a herecké předpoklady má. Ale jako výsledek nic neříkající nezáživnost. ()

darkrobyk

Casey je tak trochu magorka. Začne to nočními můrami, pak následují vidiny, problémy při hlídání dětí, zrcadla, objeví se židovský démon dybbuk, minulost, v níž figuruje (zřejmě) Mengele a všechno to ústí do exorcismu. Je to tedy pěkný guláš se slušným vizuálem a sympatickou Odettou, co se sice svléká, ale kromě štábu nikdo nic pikantního neuvidí. I přes kratší stopáž se zdá, jako by film trval dvě hodiny. Chtělo by to střídmější scénář s jasně vymezenou dějovou linkou. Takhle to vypadá, jako když režisér a scénárista v jednom chtěl použít všechna základní hororová klišé, ale nějak se v tom zamotal, což je ve výsledku škoda... ()

Hrabka

Tak to byla slušná blbost s dementním dějem. Když pominu Odette, tak už snad jen ty lekačky stály za to. Tohle se autorům moc nepovedlo, taková divná směska nejrůznějších hororových nápadů, už stokrát použitých někde jinde. A konec je naprosto nejdebilnější. 30% ()

Jamal

Odette Yustman, které to tady v kalhotkách opravdu sluší (taky ji proto z reklamního hlediska dali na plakát), hraje Casey Beldonovou, která je postihnuta stejným osudem jako její matka, která se zabila, když ji pronásledovali různé halucinace v čele s dybukem, který na Zem přináší veškeré zlo, a který může kohokoliv zabít. Vše začalo u její babičky -židovky, která byla v Osvětimi se svým bratrem - dvojčetem a byli na nich prováděny pokusy. Pak se jejího bratra zmocnil dybuk. Za zmínku stojí ještě rabín Sendak, kterého hraje Gary Oldman a na kterého se jako jediného dá herecky dívat. David S. Goyer zklamal na plné čáře, i když popravdě co jsme od tohoto filmu čekali.... Moc se mi nelíbilo jak se z Casey Beldon stala během jednoho dne pobožná židovka, poté co zjistila, že její babička je také. No nic, přišel jsem, viděl jsem a rád jsem odešel. (( :: ()

paascha

Gary Oldman a tady??? To fakt nechápu, to mu došly prachy nebo je to nějaká forma dobročinnosti? Možná veřejně prospěšné práce ()

Shakers

Pozerať sa to dalo, ale je tu stále to isté čo v ostatných hororoch.Nie je to moc hororové, nemám to poriadne čím prekvapiť ale nemôžem povedať, že som sa pri tom celý film nudil.Niektoré scény a záverečné finále sa im celkom podarilo. 50% - 2* ()

Pepinec

Letos byl prý na Wimbledonu nějaký problém s barevností spodního prádla tenistů. Tradice je tradice, to se dá pochopit, proto si myslím, že by příští rok ve finále měli hrát Bruce Willis v tílku a Odette Yutsman v kalhotkách. A aby z toho diváci nespadli do Nevědomí, koučovat by to mohl Tom Cruise. P.S: Co se dělo od pasu nahoru? ()

Arkos

Na rozdíl od většiny se mně tenhle duchařský horor dost líbil. Pár slušných lekaček, hudba, která filmu naprosto sedí a zvláštní ponurá atmosféra. A když k tomu přidám Odette Yustman, tak jsem se velice slušně bavil. ()

Cappuccino

Prvý film kde hral jeden z mojich obľúbencov, Cam Gigandet, kladnú postavu (no konečne!). Občas som si prial aby bol zas ten thai-boxer z Nikdy to nevzdávaj ..a mohol nakopať démona rovno do prdele -"little happy end". Odette je celkom sympatická a veľa kráť som pri "lekačkách" nadskočil zo stoličky. Číže sa žiadna nuda nekonala a tým pádom môžem bez výčitiek svedomia dať 3*. ()

Mi Nü-Chai

Gary Oldman coby rabín vymítající dybbuka je cool & trololo zároveň (i když tedy nechápu, proč musí brát roli opravdu v každé kktině), všechno ostatní je úplně špatně, včetně hlavní hrdinky, která se sice nestydí svléknout do spodního prádla, ale herecký talent zřejme odložila ještě dříve nežli svršky. Nuda, namodralé filtry, hromada pseudomystických kydů a jako třešnička na dně dortu holokaust, pyčo. ()

misterz

Po obsahovej stránke to bola síce hrozná patlanina, bez nejakej výraznejšej koncepcie a mysteriózneho základu, no to strašenie a hororové prvky neboli vôbec zlé. Niektoré scénky ma príjemne zamrazili, aj keď napríklad toho otáčania hlavy som už prejedený, hlavne z hororov východnej produkcie. Keby to malo trochu pútavejší príbeh, mohlo ísť o zaujímavú ducharinu. Slabší priemer. 55/100 ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger