Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

Pavlínka9

Nepřijde mi to nějak "velkolepé", naopak mi to vlastně přijde takové "nízkorozpočtové", ale něčím je to zajímavé...A není to za mě Craigem....Vlastně mě více zaujal Eden a také ženské postavy...Je tam rozptyl 25let, kdy nevidíme, co se vše dělo, ale ono to vlastně není podstatné....Jednou viděno - stačilo. ()

IvyH

Výborný hudební podklad a příběh, který jak si tak sám pro sebe prostě líně vykračuje, nedá vám to nepřidat se k němu. "Shake your hair girl with your ponytail. Takes me right back..." ()

FrajerTom

Výborné drama.. oslava dětství..oslava Roxy music a příběh muže, který zjistil, že ani sláva a peníze nenahradí to, co kdysi ztratil.. ()

jitrnic

Příjemně melancholický film, který ovšem strašně spěchá, takže skončí dřív, než se nějak stihneme s postavami ztotožnit. Působí dojmem filmové série sestříhané do jednoho celovečeráku. Je to škoda, protože hlavně díky hercům to mohla být emocionální pecka. ()

IMPAIRED

Pokud jsem se nad tím správně zahloubal, a já věřím že ano, vůbec tam nešlo o jeho současnou mizernou situaci ani o to, že se vracel do svého mládí ve vzpomínkách, a ani o překonávání emocionálních problému s návratem domu. Bylo to prostě jen o jeho vztahu k Ruth. Celý ten film scénu po scéně ladil diváka do přesně té nálady, aby správně vstřebal poslední dvě minuty. ()

DavidS.

Craig v nebondovské úloze byl pro mě hlavním lákadlem. Bohužel se objeví jen na několik minut a není nijak výrazný. Takže co zůstává? Pěkná kamera a hudba. Jedna pěkná videoklipová vložka. A triviální až nijaký příběh... Velmi slabé tři hvězdičky. ()

Pavlík

06. 12. 2009 (340.); z temné vzpomínky se Joe Scot vzpamatovává dvacet let, snímek, který pravděpodobně stojí za vzhlédnutí dvakrát ()

Spike23

Tenhle film mě z nudného a pomalého začátku, kdy už jsem ani trochu nedoufal v jakékoliv sebemenší zlepšení nakonec vtáhl tak hluboko do děje a bůh ví do čeho ještě, až jsem z toho potom další půlhodinu filmu nevnímal a přemýšlel, jak je to vůbec možné, takže jsem si to celé musel zase pustit znovu. Doufám, že jsem tu tedy tímhle alespoň trochu naznačil, co by to s někým mohlo udělat. Prostě vynikající drama, na které už jen těžko zapomenu a nakonec kvůli té skvělé scéně s minou nemůžu ani hodnotit jinak. ()

Seti

Jsou to ale hodně slabé 3. Film se koncepčně řadí po bok A Guide to Recognizing Your Saints se všemi přednostmi i slabinami. Mezi přednosti lze určitě zařadit silné herecké výkony a několik výborných a emocemi naplněných momentů. Daniel Craig dokázal poznamenaného a upadajícího herce, jenž se snaží vypořádat s démony z mládí, zahrát skutečně na výbornou. Celkovou slabinou je pak jednoznačně bezdějovost, ze které pramení utahanost a občas se vkrádající nuda. ()

Chmur

Vcelku průměrný film, ale......některé scény jsou prostě neskutečně silný, závěr, ač o ničem, působí dojemně a hlavně, ústřední píseň When you were young je jedna z nejlepších a nejpůsobivějších skladeb, co jsem mohl zatím ve filmu slyšet. Mně se to líbilo a docela hodně. Doporučuji. ()

MareT.

Takové smutné a skromné drama, které mě hodilo do celkem slušné deprese. Největší vtip ale je, že Daniel Craig, jako hlavní hvězda filmu, se tam objevuje v prních a posledních dvacetiminutách. A velké plus patří castingu, který sehnal téměř neuvěřitelnou kopii Craiga jako puberťáka. Ale jinak šedý průměr, který vypráví tak, jak přesně plyne život. ()

AngiS

Hrdé 4 hvězdičky za vzpomínkovou pasáž... A za ten zbytek ostatně taky.. Tenhle snímek vás pohltí... ()

cab

Starnouci filmova hvezda (dobry Daniel Craig) je zahledena do sebe a nikdo v blizkem okoli ji nezajima. Jedinou zabavou se zda byt snupani drog spojene se sexualnim dovadenim. Po zjisteni, ze dobry kamarad z detstvi umira v rannem veku, se mu v hlave promita retrospektivni navrat do utleho veku, kde se divak dozvi vice a castacne i pochopi jeho konani. Dobre drama, ktere se nekomu bude zdat obycejne, ale ja jsem si v nem nasel svoje zalibeni a zvedam palec nahoru. Snit je krasne a navraty do minulosti mohou bolet, ale jsou soucasti kazdeho, takze kdo z nas nema stejne zasneni, si lze hlavne sam sobe. Jako tresnicka na dortu jsou sedmdesata leta, ktera vypadaji tak ukrutne sexy. 80% ()

dopita

Solidní, průměrný drama. Daniel Craig je jednoznačným kladem, bohužel hraje jen v půlce filmu, bže druhá je flasback. ()

EKLEKTIK

"Tvoje spokojenost mě nezajímá, jenom moje." Už ze synopse tohoto dramatu je jasné, že se děj filmu bude zajímat pouze o životní problémy hlavního hrdiny, že to ale budou takové problémy, které mě absolutně nebudou zajímat, to jsem teda nečekal. Jedinou zajímavou scénou, nacházející se v tomto zdlouhavém snímku, tak bezesporu bude ta u moře s podvodní minou. ()

kolemjdouc

opravdu dobrý film o obyčejném životě.I tak to chodí.Scéna u mořského břehu s děvčátkem které stojí na vyplavené mině ¨z doby války a ženou která na ní volá....ta vás až znehybní hrůzou protože víte že to nemůže dopadnout jinak než jak tušíte. režisér si opravdu zabrnkal na city diváka až na dřeň.Craig zase jinak.V roli "netvrďáka" je velmi sympatický.Věříte mu každé gesto.Jeho kolega Brosnan s tím má, myslím, dost problém.Opravdu citlivě vybrané venkovské exteriéry.Nic vyumělkovaného.Dobrá hudba.jen ten uhuhňaný dabing.Kdy vedle sedící člověk co dobře slyšel měl problémy rozumět..U mě ale celkově dojem :kvalitka. ()