Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

veverysiak

Ohromne silné detaily na zdanlivo nezaujímavom celku, v podstate tomu niet čo vyčítať, lebo všetky profesie odviedli vysoko nadpriemerný výkon, treba na to ale jeden podstatný článok a tým je správne naštelovaný divák, keby som to odsledoval v inú chvíľu, možno by som dal o dve hviezdy viac, takže 65%. ()

onde

Opravdu velké překvapení, jak už jsem říkal nedávno, D. Craig mě začíná čím dál tím víc bavit, ikdyž v tomto filmu děj není postaven jen na jeho osobě. Co je ale daleko lepší a vykreslenější, je relativně dobrý scénář a neskutečně zvládnuté audiovizuální podání, které v tomto filmu bylo nejvíc dotáhnuté, za poslední dobu. Kameraman byl génius. ()

siki37

no jo, občas sa všetko poriadne poserie a človek sa len bezradne vo svojej malosti pozerá ako sa s ním osud zahral. Dano Craig má správny ksicht chlapa, ktorý už kadečo musel okúsiť a táto rola mu sadla ako uliata. nie je ľahké vyrovnať sa s minulosťou a vrátiť sa na miesta, z ktorých s výčitkami svedomia kedysi dávno ušiel, ale je dôležité vysporiadať sa s vlastným životom a zbaviť sa bremena zlých spomienok. veľmi sympatický film, na konci sa mi uľavilo, ovládol ma príjemný pocit zmierenia ()

dratkovani

Výborně zachycená dobová atmosféra a podtržená skvělou hudbou,adolescentní věk a první sex. zkušenosti- jak mohou člověka poznamenat!!!! ()

Xmarc

Škoda, že jsem se v průběhu děje odehrávajícím se v dětství Joea chvílemi nudil. Jinak to mohlo být určitě o hvězdu víc. ()

vyhnalek

Na první pohled zaujmou krásně natočené záběry v každém okamžiku. Jen chvílemi jsem měl pocit, že buď je britská mentalita natolik odlišná, nebo se postavy občas chovají trochu nelogicky, což v psychologickém filmu trochu vadí. ()

Mr. No one

Nevím, jaké vzpomínky vyvolá tento film ve zbytku jeho diváků, ale u mě budou asi opravdu temné. Dobře natočený a dobře zahraný film, kterému chybí jedna podstatná věc – děj. Od začátku do konce čekáte, kam to všechno dospěje…a dá se říct, že…nikam. Pro mě to za víc jak *** není (Claire Forlani mi do role ovdovělé farmářky taky moc nesedí a nedokážu si představit, jak si frčí makat na pole v traktůrku – to už je ovšem detail a můj osobní „problém“). ()

dr.who

fantasticky natocene dielko, ktore sice zdaleka nie je filmovym pocinom tisicrocia, ale ako dokonaly akord medzi obrazom/hudbou/hercami ma v mojom srdci trvale miesto.. aj vdaka Roxy´s.. a neskutocnej atmosfere "doharajucej pahreby".. film, ktory som videl viac krat a stale prekvapil :) ()

zde1ne

Tenhle snímek mě posadil na zadek. Nemám tušení, co mi tím filmem chtěl rejža říct, ale nebýt skvělého Craiga, byl by to nejspíš vopruz. Škoda jen, že Dan ve filmu figuruje jen na začátku a na konci. Hudba ze začátku poněkud depresivní, ale v průběhu děje celkem graduje. Konec se dá předpokládat, takže ničím nepřekvapí.... ()

brano921

tento film len potvrdzuje že drama patrý medzi najlepšie filmove žanre ...velmi vydarený film v ktorom aj velmi dobre zapasoval v hlavnej ulohe Daniel Craig. u mna tak 70 % čiže 4 hviezdy ()

laurinq

Jeden z tých filmov, ktorý vás zaujme známym obsadením (Daniel Craig), ale paradoxne vás budú viac zaujímať scény, v ktorých nerezonuje. Neobvyklé prostredie, David Bowie a dospievanie mladého muža, ktorý neodolá pokušeniu a má to desivé následky. ()

potok.009

Dojemná story o vyčpělé hollywoodské hvězdě vzpomínající na své mládí. Skvělý Daniel Craig a neméně dobrá hudební složka. ()

Kaylar

Asi by nešlo nějak jednoduše definovat, proč film hodnotím takto vysoko. Je to prostě typ filmu, ve kterém člověka něco zasáhne, ačkoli nemá k místu ani k době, kde se odehrává, žádný osobní vztah. Líbila se mi obě časová období, ve kterých se film odehrával a kvituji s povděkem i výborně zvolenou hudbu v pasážích ze 70. let. ()

andy60

Ve chvíli, kdy se začal film rozjíždět přišel flashback, který nás vrátil do Craigova dětství, což už mně tak zábavné nepřišlo. Za nejsilnější okamžik naopak považuji scénu v restauraci, kde má pracovní oběd se svým manažerem. Ten dialog měl prostě koule a já byl natěšenej, že film bude pokračovat v podobném duchu. Nestalo se, ale i tak měl film co nabídnout. ()

Sejkorka

Napsala níže JanaRyba : "Pasáž z dětství naprosto vynikající. To s tou obrovskou minou z války skvělé osudově tragické vyústění. Jinak se to podle mě v současném životě hlavního hrdiny bohužel nikam nepohnulo, takže kromě toho, že jsme měli možnost navštívit superluxusní dům na pobřeží, nemělo celkem žádný hlubší význam tam současný život vůbec dávat". Vzhledem k tomu, že tyto recenze píšu víceméně pro sebe, nemá smysl vymýšlet něco jiného, neb toto mi mluví z duše. Tomu odpovídá hodnocení : 1,5 + 4 / 2 = zaokrouhleni na 3*. ()