Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

Mashak

Hodně, ale hodně zajímavé! To se mi na Craigovi líbí. Přestože je velká hvězda, tak se čas od času sebere a natočí si na ostrovech silný nizkorozpočtový film. FoF je dosti povedeným snímkem a nutí k zamyšlení kam chceme v životě dojít a až tam budeme, tak kam půjdeme pak? To jsem si tedy vzal já. Velmi zručně působí "přepínání" mezi součastností a vzpomínkami na dospívání. Vtip je v tom, že tenhle film podle mého názoru vůbec nestojí na hvězdném Craigovi(i když to po ranní scéně může tak působit), ale na silném příběhu a jeho povedeném vyzobrazení. Dobrý film! ()

Modus

V prvních minutách filmu jsem si myslel že koukám na nějaký přírodovědný dokument, všude samá koza a pták...Na první pohled je vidět že snímek nevznikal v Americe ale u nás na starém kontinetu...Líbí se mi, že sází na originalitu filmu a na nic si nehraje...Craig jako zhýčkaná hollywodská hvězda která pomalu ale jistě dohasíná, je perfektní, přijde mi že vůbec nehrál, ale prožíval a vcítil se do hlavní postavy, proto byl tak přesvědčivý...Co ale vůbec nechápu je příběh, buď režisér zapomněl co natáčí a nebo v tom je skryt nějaký hlubší význam, který mi unikl...Ve zmíněných flasbacích by se mělo rozebírat jak moc si byli blízcí s jeho přítelem z dětství, místo toho nám režisér porcuje proč Joe utekl z domova...Flashbacks of a Fool bych rozdělil na dvě různé poloviny, první polovina filmu, byla mírně zábavná a neřešila vůbec žádné problémy ani starosti, v druhé polovině filmu, je vidět že scénáristé přidali na otáčkách a vytvořili tvrdou realitu, při které mrazí v zádech...Vtip je v tom, že tenhle film podle mého názoru vůbec nestojí na hvězdném Craigovi ale na silném příběhu a jeho povedeném vyzobrazení...Dobrý film!!! ()

Kingjiri

Vcelku slušný drama, který má svoje zajímavý momenty, předevšim když vítězí forma nad obsahem za pomoci líbivý kamery a hudby. Každá zfilmovaná část Joeova života měla něco do sebe, ale u mě spíš vítězily scény ze současnosti s Craigem a pěkně vypointovanym závěrem. Nejde o nic světobornýho, nicméně na jedno zkouknutí vcelku fajn řemeslně zručná záležitost "ze života" s civilnim příběhem, hereckýma výkonama a menšim životnim poselstvim. Příjemnej žánrovej průměr. ()

gazogazo odpad!

Dost tragická pseudo pseudo aktovka. Vybuchly dítě je asi jediný plus. Prcani a Vybuchly dítě, nic jinyho jsem v tom mrtve pomalým tempu neviděl. ()

CliffLee

Temné vzpomínky jsou hodně emocemi nabytým filmem, který má své munice přímo na rozdávání, opravdu příliš, až moc, moc okatých, moc vnucujících se emocí...Joe Scott je filmová hvězda na ústupu a to hlavně díky svému egoistickému stylu života a braní drog. Jednoho rána se mu ozve matka a oznámí mu, že jeho kamarád z dětství Boots právě zemřel a tak začne Joe vzpomínat na jedno nezapomenutelné léto z mládí svého života, které se ale bohužel točí hlavně kolem Joa než jeho přátelství s Bootsem a vůbec nejsilnější scéna filmu s tím nemá nic společného... Herci hrají skvěle, hlavně Daniel Craig a Harry Eden podali dobrý výkon i ta režie je dobrá a k ní se přidává i výborná hudební složka, ale scénář ten by uvítal podle mě pár změn, zejména v té vzpomínkové části a taky by chtělo asi doplnit pár otázek, které jsem si možná pokládal jen já, ale menší rozšíření (zejména větší obeznámení s některými postavami) bych uvítal. Také je zde pár lehce předvídatelných scén a věcí, které tak dále škodí... Na film jsem se celkem těšil. Sice nejsem až tak zklamaný, protože film lehce plyne a je to dobré drama, které ale mohlo být ještě lepší... 6/10 ()

bakeero

Atmosférické. Craig je sympaťák a jeho vychlastanej zfetovanej herec na sklonku kariéry jakbysmet. Ale přiznejme si, že je to jen krásně zabalené nic. Poselství jaksi nemá sílu, vztah s osudovým kamarádem není uvěřitelně hluboký atd. Ale příjemně se na to kouká, to jo :-) ()

sehe

Film čisto na efekt.Umelé scény bez hĺbky.Pozeralo sa na to,ale nic to nedalo a uz vôbec nezanechalo.Mozno iba modré Craigove oči ()

DadysGirl

Oh yes! Nebudu zastírat, koukla jsem se na to čistě kvůli Danielovi, a že bylo na co koukat!!! za mě palec hore a opakované shlédnutí jisté! :) ()

Bastinka

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla dát vážně jen 2*. Bylo téměř utrpení dokoukat film celý, ale tak nějak sem doufala, že tam bude něco víc - když už tam hraje Craig...a ono nic...zklamání ()

Rattlehead

Takhle nevyrovnaný film jsem dlouho neviděl. Scéna, kdy je mladík u dívky, poslouchají hudbu, leží na bílém koberci a pak tančí, je opravdu krásná, ta má duši. V ní režisér ukazuje, že má nějaký talent. Takže nechápu, proč nechává většinu filmu plynout v klasickém americkém stylu "když tam každou minutu není laciný sex nebo vulgarismus, je to nuda". Mohl to být krásný film. Škoda. ()

mekele

Co udělá příběh o obyčejném klukovi pro mě tak zajímavým??Úžasná hudba..a to, že hodně úžasná hudba(Už první píseň jsem si opravdu uži a přechod z dětství do postele byl úžasný), nádherné prostředí kde Joe strávil své dětství a v neposlední řadě Daniel Craig-kterého sice moc neuvidíte, ale převážně v první části jsem si jeho herectví užíval plnými doušky..ano nesmím zapomenout na scénu s mladým Bowiem(playback), která stojí za to:) ()

RobbieM@N

Divák se nesmí nechat zmást počátečními záběry, ne není to reklama na Craigovo vypracované tělo, ženskou část publika to jistě uhrane. Výborná kamera a zvlášť hudba zvedají hodnocení, hudební tony sedí ke každé scéně perfektně a režisérem dobře dávkované napětí zakrývá fakt jednoduchého scénáře. ()

HarveyDent

Daniel Craig, nový James Bond, byl asi hlavní tahák na tenhle britskej doják, který mylně využívá množné číslo. Zfetovaná filmová hvězdička v pokročilém věku v podání skvělého D. Craiga se objeví v první a poslední půlhodince. Mezitím je jeden velkej nudnej flashback, kterej využívá všech klišé a nemotorný hlavní herec je spíš otravný asi tak jako celé jeho mládí. Kdybych způsobil to, co on, tak končím taky na koksu. Zbytek, před a po ukázce neklidného dětství, je bohužel scénaristicky stejně tak chabé a bezduché. Když se Joe Scott po 20 letech znovu setká se svou rodinou a starou "nevyužitou" láskou, je vám to u p*dele. Takovýhle filmy maj v prvý řadě chytit za srdce, ale to ani režisér nezvládá, což je už moc. Tohle není látka pro videoklipaře. A dlouhé pohledy do Craigova ksichtu to taky nezachrání. 50% ()

jafuska odpad!

nudný a hrozný film rozhodně odpad, nelíbíilo se mi na tom nic, divný děj, hudba hrozná, vůbec nedoporučuji ()

princesofpersia

Čekala jsem něco jinýho, než film "o ničem", který jsem zrovna dokoukala. Ale i přesto: atmosféra byla perfektní, příběh dojemný, soundtrack skvělý, pro Craigovo oči mám slabost a tenhle typ filmů je přesně můj šálek čaje. ()

subic

Tento snímek mě velmi mile překvapil a v podstatě mě opět utvrdil v tom, že Daniel Craig umí hrát, i když jeho výraz je zde víceméně kamenný a vlastně hrál jen chvíli na začátku a na konci. Ale rád na to kouknu znovu někdy v telce. 2015: Tenhle film má celkem dost jednoduchý příběh a skvělou hudbu, pod kterou se podepsal i David Bowie. Vzpomínky na dětství a dospívání, kámoš z dětství Boots, první holka Ruth a taky sousedka Evelyn, která ho tam pořád chtěla... a útěk z domova asi tak v 15i letech. Jenže po 25 letech se leccos změnilo, ale Ruth je tu pořád. Vítej doma Joe Scote. Takový otevřený konec je opravdu fajn a když jsem si ho dal hned 4x po sobě, tak mě skoro rozsekal. ()