Slepé lásky

Dokumentární / Romantický / Drama

Slovensko, 2008, 77 min

Juraj Lehotský

Juraj Chlpík

Dokument o tom, že i když je láska občas slepá, přesto je to jeden z nejsilnějších citů. Ať už jde o lásku k partnerovi, k vysněnému princi nebo lásku mateřskou. Nejvíc se mi líbil první příběh Petera, který hraje na piano. Ta jeho exkurze do podmořského světa - páni, to jsem nečekala a byla jsem nadšená a dávám za Petera hvězdu navíc. "Zbytkem filmu" už jsem proto byla poněkud zklamaná, protože nic tak originálního už nepřinášel. A to je škoda, prootže i v dalších příbězích byla spousta skvělých postřehů. Nejsilnější mi přišel asi příběh Eleny a jejího miminka (v kině, na bruslích) a hlavně poslední příběh - ten Zuzanin. To, jak hledá prince, který ji uvidí takovou, jaká se vidí sama. Příběhy jsou sice zajímavé, ale jako celek fungují dost špatně. Sjednocuje je sice láska, ale chybí tomu všemu šťáva.(7.12.2011)

Slepila-li láska nehmatatelnost a důvěru dohromady, pak věřím, že Slepým láskám vydrží pouto forever. Jiným bych věřil těžko, oni však "vidí" v jiném barevném spektru a místo zjevu fandí vnitřku, a tím pádem jsou právě oni mými životními hrdiny... P.S. Spešl průzkum Zuzčinou duší (poslední příběh) byl skvost.(9.5.2010)

Ťažko sa hodnotí percentuálne dokument, ktorý bol na Slovensku uvádzaný v kinách a bola mu venovaná taká mediálna pozornosť. Je to materiál skôr do televízie, alebo napríklad ako súčasť nejakého festivalu, venovaného tolerancii a menšinám. Lenže u nás to boli Slepé lásky prezentované, ako slovenská kino udalosť roka všeobecne. Takže z tohto hľadiska za tri, dokument je to ale vynikajúci. Ako obsahovo, tak formou.(9.12.2012)

Na tenhle dokument jsem se těšila jak malé dítě, když jsem se o něm před několika měsíci dozvěděla. Co se týče dokumentů, tak v hodnocení jsem hrozně zaujatá. Ačkoli bych měla vždy brát i stránku technického zpracování, tak mnohdy, stejně tak jako je tomu v tomhle případě, tak nemůžu. Tohle je má obří slabina, byla jsem naměkko od začátku do konce, byla jsem naměkko jak z toho, že tihle lidé nemohou vidět to, co vidím já, tak jsem byla naměkko z toho, že i když to nevidí, tak to dokáží stejně tak, ne-li více, vnímat... nemám co dodat...(21.5.2009)

Prečo slepí vidia viac než ostatní ? Lebo žaby tak dobre krákajú !(10.12.2010)

• - Na národných filmových cenách Slnko v sieti 2010 uspeli tvorcovia v kategóriách:
    Najlepší dokumentárny film: réžia Juraj Lehotský
    Najlepšia filmová réžia: Juraj Lehotský
    Najlepší filmový scenár: Juraj Lehotský, Marek Leščák
    Najlepší filmový strih: František Krähenbiel
    Najlepší filmový zvuk: František Krähenbiel (Wargoo)

• - Snímka sa natáčala 5 rokov a je po Jakubiskových Vtáčkoch, sirotách a bláznoch ďalší slovenský film, ktorý sa dostal do Cannes. (corona)

• - Časť filmových scén je autentická, časť je rekonštrukciou. (corona)