Slepé lásky

Dokumentární / Romantický / Drama

Slovensko, 2008, 77 min

Juraj Lehotský

Juraj Chlpík

Slepila-li láska nehmatatelnost a důvěru dohromady, pak věřím, že Slepým láskám vydrží pouto forever. Jiným bych věřil těžko, oni však "vidí" v jiném barevném spektru a místo zjevu fandí vnitřku, a tím pádem jsou právě oni mými životními hrdiny... P.S. Spešl průzkum Zuzčinou duší (poslední příběh) byl skvost.(9.5.2010)

Na tenhle dokument jsem se těšila jak malé dítě, když jsem se o něm před několika měsíci dozvěděla. Co se týče dokumentů, tak v hodnocení jsem hrozně zaujatá. Ačkoli bych měla vždy brát i stránku technického zpracování, tak mnohdy, stejně tak jako je tomu v tomhle případě, tak nemůžu. Tohle je má obří slabina, byla jsem naměkko od začátku do konce, byla jsem naměkko jak z toho, že tihle lidé nemohou vidět to, co vidím já, tak jsem byla naměkko z toho, že i když to nevidí, tak to dokáží stejně tak, ne-li více, vnímat... nemám co dodat...(21.5.2009)

Prečo slepí vidia viac než ostatní ? Lebo žaby tak dobre krákajú !(10.12.2010)

Štyri veľmi zaujímavé príbehy, z ktorých každý je zameraný na inú etapu prejavov vzájomných citov lásky nevidomých ľudí, z rôznych spoločenských vrstiev, rôzneho veku, i pohlaví. Od prozaického, vyrovnaného Petrovho vzťahu, cez bojovanie sympatického Róma Mira o lásku svojej vytúženej ne-Rómky a o odstránenie predsudkov jej rodiny voči nemu, až po túžbu nevidomého manželského páru po zdravom dieťati a možnosti vychovávať ho bez pomoci iných. Nesmie chýbať ani pokus mladej teenagerky Zuzky o nájdenie si svojej vysnívanej prvej lásky. Slovné spojenie "láska je slepá" v tomto snímku naberá v tom najpozitívnejšom zmysle nové hodnoty. Venovať hodinku z neobyčajného dňa tomuto neobyčajnému filmu sa určite oplatí. 80%.(2.9.2009)

• playboxguest

Snad to nebude znít moc brutálně, ale to by člověk nevěřil, kolik bude mít dokument ze života slepých lidí hluchých míst. Sledovat běžný všední život lidí, kterým chybí zrak (neumím si ani představit, co by mi v životě chybělo víc než právě zrak) pro mě bylo každopádně přínosné, což ale nemění nic na tom, že sledovat lidi, ať už jsou na tom jakkoli, jak jenom sedí, leží a dumají, je o ničem téměř v každém filmu.(27.11.2014)