Les Mémés cannibales

• Francie Rabid Grannies (více)

Na rezidenci dvou postarších dam dorazí jejich chamtivé příbuzenstvo. Když při společné večeři tyto dámy otevřou záhadný balíček, jsou okamžitě posednuty démony. Ovládány těmito tajemnými bytostmi se rozhodnou vypořádat se s hamižným zbytkem rodiny a nastává masakr v režii dvou babiček. (Chatterer)

kaylin

„Les mémés cannibales“ je snímek, který by rozhodně neměl zapadnout a zasloužil by si více pozornosti. Je to krásná ukázka toho, jak se v 80. letech natáčely horory, a to nejen ve spojených státech amerických, ale i v dalších zemích, které si troufli na pořádně hnusné gore a nebály se, že by to mohlo něco udělat s morálkou těch, co se budou na film dívat. Povedené, prostě povedené. ()

hladass

Docela vtipná jednohubka, plná zábavných a hlavně morbidních nápadů, která opravdu rychle odsýpá... Všichni zúčastnění se chovají zcela předvídatelně, tudíž panikaří, nelogicky pobíhají od ničeho k ničemu, samotní herci přehrávají, jak to jen jde, masky jsou docela slušné, gore dobré a poplatné své době, atmosféra taktéž... Takže já byl spokojen, ale je třeba dodat, že jsem viděl zkrácenou, 69 minutovou verzi... ()

Karamanlis

V druhej polovici 80. rokov nastal menší boom démonských hororov, vsádzajúcich na hrozivé masky a poriadnu porciu gore, vyvolaný úspechom Raimiho Evil Dead, rovnako ako jeho pokračovania. Typickým predstaviteľom tejto vlny bol Lamberto Bava s jeho Demons 1 a 2 (tie sa v tých dobách v našich končinách tešili rovnakej popularite ako spomínaný Evil Dead) či Black Sabbath, Američania prišli s kúskami ako Night of the Demons, The Unnamable, Pumpkinhead, Forever Evil, Demon Wind či Necromancer a reakcia spoločnosti Troma v podobe Rabid Grannies na seba nenechala dlho čakať. "Besniace babičky“ čo sa spustlej zábavy týka v ničom nezaostávajú za uvedenými filmami, z môjho pohľadu teda ide určite o "mňamku“. ()

topi

Na celém filmu se mě líbily ty tmavé filtry na kameru, které snímku dávali atmosféru starších hororových filmů. Jinak nuda i při producentském sestřihu a gore, o kterém zde hodně lidí mluví zas takové gore nebylo. Vtípky mě moc nebraly a na tyhle dvě posedlé tetičky velice rád brzy zapomenu. Vyrobilo Troma studio. ()

ricci.s

Konečne som sa aj ja dočkal parádneho osemdesiatkového krváku. Padajúce vnútornosti, zmasakrovanie dieťaťa, mozog na stene, kopija v rozkroku... a všetko bolo tak vtipne podané, že je to až neuveriteľné. Napríklad matka hľadá svoju dcéru a hovorí: "Suzi, nájdeme ťa". O dve sekundy nato sa kotúľa jej odrezaná noha dolu schodmi. Jednoducho pre mňa dokonalý filmík pre celu rodinu :) Navyše sú v ňom momenty, na ktoré sa nedá zabudnúť. Keď som videl škriekajúcu babku hojdajúcu sa na lustri, tak som vybuchol smiechom. Uletené, šialené, vtipné a vo všetkých smeroch podarené. ()